כניסה
הרשמה לניוזלטר

אילון מאסק מתכנן להקים מעבדה שתייצר אלטרנטיבה ל-ChatGPT, הבינה המלאכותית שפיתחה חברת OpenAI, על פי דיווח באתר חדשות הטכנולוגיה The Information. “מאסק פנה בשבועות האחרונים לחוקרי בינה מלאכותית כדי להקים מעבדת מחקר חדשה”, מציין הדיווח

צוות מגזין אפוק | 5 במרץ 2023 | חדשות | 2 דק׳

האם אילון מאסק מתכנן לפתח בינה מלאכותית אנטי פרוגרסיבית?

אילון מאסק מתכנן להקים מעבדה שתייצר אלטרנטיבה ל-ChatGPT, הבינה המלאכותית שפיתחה חברת OpenAI, על פי דיווח באתר חדשות הטכנולוגיה The Information. "מאסק פנה בשבועות האחרונים לחוקרי בינה מלאכותית כדי להקים מעבדת מחקר חדשה", מציין הדיווח. מאסק עצמו ייסד את OpenAI ב-2015 ועזב אותה ב-2018 לאחר אי הסכמות עם ההנהלה. הדיווח הנוכחי מגיע לאחר שבשבוע שעבר הביע מאסק ביקורת על OpenAI ואמר כי "OpenAI נוצרה כחברת קוד פתוח, ללא מטרות רווח (ולכן קראתי לה Open AI), כדי לשמש משקל נגד לגוגל, אך כעת היא הפכה לחברה עם קוד סגור למטרת רווח מקסימלי, הנשלטת הלכה למעשה על ידי מיקרוסופט. ממש לא מה שהתכוונתי".

בדצמבר 2022 צייץ מאסק בטוויטר כי "הסכנה באימון הבינה המלאכותית להיות Woke – או במילים אחרות – לשקר – היא קטלנית". ובנובמבר כתב: "וירוס ה-Woke התודעתי חדר ביסודיות לתעשיית הבידור ודוחף את הציוויליזציה שלנו לעבר התאבדות. צריך להיות נרטיב נגד". ב-Woke הכוונה לשינויים פרוגרסיביים המתרחשים בימים אלה בזהות, בשפה ובתרבות המערב. דבריו של מאסק הובילו מספר אתרי טכנולוגיה לשער כי המיליארדר ככל הנראה ירצה ליצור בינה מלאכותית שהיא "Anti-woke".

בחודש שעבר השתתף מאסק בפסגה בדובאי (World Government Summit) שהפגישה מנהיגי מדינות לדיונים בנושא תהליכים טכנולוגיים ומדיניות ממשלתית, בין היתר. מאסק אמר בוועידה כי "אחד הסיכונים הגדולים ביותר לעתיד הציוויליזציה הוא בינה מלאכותית [..] היא יכולה להיות גם חיובית וגם שלילית והיא מביאה איתה הבטחה גדולה ויכולת מצוינת, אבל עם זה באה גם סכנה גדולה".

אילון מאסק בכנס בוושינגטון די.סי | Win McNamee/Getty Images

שתפו: