כניסה
הרשמה לניוזלטר

כריסטופר וולר, חבר מועצת הנגידים של הפדרל ריזרב (הבנק המרכזי של ארה”ב) אמר כי שינויי האקלים אינם מהווים סיכון “ייחודי מספיק” למערכת הפיננסית של ארה”ב. “אני לא מאמין שזה מהווה סיכון רציני לבטיחותם ולתקינותם של בנקים גדולים או ליציבות הפיננסית של ארה”ב”, אמר וולר בוועידה שנערכה בספרד ב-11 במאי

צוות מגזין אפוק | 14 במאי 2023 | חדשות | 3 דק׳

חבר מועצת הנגידים של הפדרל ריזרב: שינויי האקלים “אינם מהווים סיכון גדול לכלכלה”

כריסטופר וולר, חבר מועצת הנגידים של הפדרל ריזרב (הבנק המרכזי של ארה"ב) אמר כי שינויי האקלים אינם מהווים סיכון "ייחודי מספיק" למערכת הפיננסית של ארה"ב. "אני לא מאמין שזה מהווה סיכון רציני לבטיחותם ולתקינותם של בנקים גדולים או ליציבות הפיננסית של ארה"ב", אמר וולר בוועידה שנערכה בספרד ב-11 במאי.

דבריו תואמים לאמירות מהחודשים האחרונים של יו"ר הפדרל ריזרב, ג'רום פאוול, לפיהן הבנק המרכזי של ארה"ב לא יקבע מדיניות אקלים ולא ירחיק השקעות או הון מחברות נפט או גז טבעי.

"סיכונים הם סיכונים. אין צורך להתמקד בקבוצה אחת של סיכונים באופן שמסיט את המיקוד שלנו מסיכונים אחרים", אמר וולר. "התפקיד שלי הוא לוודא שהמערכת הפיננסית עמידה בפני מגוון סיכונים. ואני מאמין שהסיכונים הנובעים משינויי האקלים אינם ייחודיים מספיק או מהותיים כדי לזכות לטיפול מיוחד ביחס לסיכונים אחרים. עם זאת, אני חושב שחשוב להמשיך לערוך מחקר אקדמי איכותי לגבי השפעת האקלים על התוצאות הכלכליות".

מושל הפדרל ריזרב, כריסטופר וולר | צילום: Sarah Silbiger/Getty Images

שתפו: