כניסה
הרשמה לניוזלטר

שרי החוץ של איראן והונגריה ערכו מסיבת עיתונאים משותפת, בה הכריזו על חתימה על "מסמכים אסטרטגיים" ושיתוף פעולה בתחומים כלכליים ומדיניים

דורון פסקין | 25 בפברואר 2024 | חדשות | 2 דק׳

הונגריה ואיראן סיכמו: מרחיבות את שיתוף הפעולה בין המדינות

איראן והונגריה מרחיבות את השת"פ ביניהן, כך מסרו שר החוץ של איראן חוסיין אמיר עבד א-להיאן ושר החוץ ההונגרי פטר סיירטו, במהלך מסיבת עיתונאים משותפת ב-22 בפברואר. לדברי השר האיראני, שתי המדינות חתמו על "שני מסמכים אסטרטגיים" שאת תוכנם לא פירט, וכן סיכמו על מפת דרכים לשת"פ חקלאי. זאת במהלך כינוס הוועדה הכלכלית המשותפת של שתי המדינות שהתקיימה בטהראן ביום חמישי.

"כל הממדים של שת"פ בתחומי המדע, הטכנולוגיה, החקלאות, ניהול המים, הבריאות, התעשייה, האנרגיה, חילופי סטודנטים ותיירות היו במוקד הפגישה של הוועדה הכלכלית המשותפת של שני הצדדים", אמר עבד א-להיאן.

השר האיראני גם פירט את הנושאים שבהם דן עם מקבילו ההונגרי במהלך פגישתם. "קיימנו דיונים כנים בנוגע לרציונל האיראני לתמוך בפלסטין. הפצרתי בו שהונגריה תעשה כל שביכולתה כדי לעצור את המלחמה בעזה ולעזור להחזיר את היציבות והביטחון לאזור", הבהיר עבד א-להיאן. "הדגשנו גם את הצורך לסיים את המשבר באוקראינה באמצעות דיפלומטיה ומו"מ".

שר החוץ האיראני חוסיין אמיר עבד א-להיאן ושר החוץ ההונגרי פטר סיירטו, מכריזים במסיבת עיתונאים משותפת באיראן על הרחבת שיתוף הפעולה בין המדינות, 22 בפברואר 2024 | צילום מסך מתוך מסיבת העיתונאים

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
שתפו: