כניסה
הרשמה לניוזלטר

על פי הצעת החוק החדשה, יבוטל החוק המתיר הפסקת הריון מרצון, והפלה תיחשב לעבירה פלילית הן עבור האישה והן עבור הרופאים המבצעים אותה, שתגרור עונשי מאסר

קרן זריהן | 8 בפברואר 2024 | חדשות | 2 דק׳

מפלגתו של נשיא ארגנטינה חאבייר מיליי, הגישה הצעת חוק האוסרת על הפלות

מפלגתו של נשיא ארגנטינה החדש, חאבייר מיליי, La Libertad Avanza, הגישה אתמול (רביעי) הצעת חוק הקוראת לבטל את חוק הפסקת הריון מרצון (חוק מס' 27.610). על פי הצעת החוק, הפלה תיחשב לעבירה פלילית בארגנטינה, הן עבור האישה והן עבור המשתתפים בהליך, כגון רופאים. בהצעת החוק יש גם תכנון להחמיר את העונשים על הפלה בחוק העונשין (Penal Code), המסדיר פשעים במדינה.

חוק 27.610, שאושר בשנת 2020, מכיר בזכות להפסקת הריון מרצון עד השבוע ה-14 להריון, באופן חוקי וללא תשלום. די בכך שהאישה תבטא את רצונה בהפלה, והיא אינה צריכה לפרט את הסיבות לכך. ההפלה צריכה להתבצע בתוך 10 ימים לכל היותר מרגע הבקשה. מעבר ל-14 השבועות הראשונים של ההיריון, הפלה מותרת רק בשני מקרים חריגים: כאשר נשקפת סכנה לחייה של האישה, או אם ההיריון היה תוצאה של אונס.

על פי הצעת החוק החדשה, "אישה הגורמת להפלה בעצמה או מסכימה לכך שתיעשה על ידי גורם אחר, תיענש במאסר של שנה עד שלוש שנים". הטקסט אינו מתייחס למקרה של אונס, אך מותיר את גזר הדין לשיקול דעתו של השופט.

חאבייר מיליי, 22 באוקטובר 2023 | צילום:Tomas Cuesta/Getty Images

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
הוסר המכשול האחרון להצטרפות שוודיה לנאט"ו

דורון פסקין

לאחר חודשים של עיכובים, הונגריה אישרה את הצטרפותה של שוודיה לנאט"ו. חברותה של המדינה הנורדית תושלם פורמלית בתוך ימים ספורים

ראש ממשלת הרשות הפלסטינית הודיע על התפטרות הממשלה: "נשארנו נאמנים לשהידים ולאסירים"

דורון פסקין

מוחמד אשתייה הגיש לנשיא הרש"פ אבו מאזן הודעה בכתב על התפטרות ממשלתו, כחלק מהשינויים ברשות על רקע המלחמה, ודרישות הממשל האמריקני להקמת רשות פלסטינית "מחודשת"

הפגנת ענק בברזיל בתמיכה בנשיא לשעבר – וגם בישראל

דורון פסקין

במהלך הפגנת תמיכה בבולסונארו שנערכה אתמול בסאו פאולו הונפו דגלי ישראל, בין היתר על ידי בולסונארו עצמו

"לתפיסת האמריקנים, הסנקציות על המתנחלים הן איזשהו ניסיון להזהיר את ישראל שאם היא לא תשתלט על המצב, זה יורחב"

אלעד נבו

פרופ' עמיחי כהן, ראש התוכנית לביטחון ומשפט במכון הישראלי לדמוקרטיה, מסביר בריאיון למגזין אפוק את משמעות הסנקציות שהטילו לאחרונה ארה"ב ומדינות נוספות על מתנחלים ישראלים, ולאן הן עשויות להוביל בהמשך. "הכניסו אותנו לאותה רשימה עם מדינות כמו רוסיה, סין וונצואלה – זה מצב משפיל"

טראמפ ניצח בדרום קרוליינה, מדינת הבית של ניקי היילי

דורון פסקין

הנשיא לשעבר זכה בכ-60% מהקולות והביס את יריבתו, ניקי היילי. עם זאת, היילי הודיעה שתמשיך במרוץ

הונגריה ואיראן סיכמו: מרחיבות את שיתוף הפעולה בין המדינות

דורון פסקין

שרי החוץ של איראן והונגריה ערכו מסיבת עיתונאים משותפת, בה הכריזו על חתימה על "מסמכים אסטרטגיים" ושיתוף פעולה בתחומים כלכליים ומדיניים

שתפו: