כניסה
הרשמה לניוזלטר

לאחר מתקפת חמאס על ישראל ב-7 באוקטובר, קרא הארגון למורים האמריקנים לכלול בהוראתם את "האמת" על "המאבק המתמשך למימוש פלסטין חופשית"

קרן זריהן | 8 בפברואר 2024 | חדשות | 4 דק׳

תנועת "חיי שחורים חשובים", המקדמת חומרי לימוד פרו-פלסטיניים, מקיימת שבוע פעולה בבתי ספר בארה"ב

ארגון "חיי שחורים חשובים בבתי ספר" (BLM at School = BLMAS), הפועל מטעם תנועת "חיי שחורים חשובים" (BLM), מקיים השבוע מחאה שנתית בבתי ספר בארה"ב לתלמידים מגילאי גן עד תיכון, אותה הוא מכנה "שבוע פעולה". השבוע התחיל ב-5 בפברואר ויימשך עד ל-9 בפברואר.

שבוע הפעולה מתקיים מידי שנה מאז 2019, ומרכז בתוכו עקרונות מנחים ביניהם נושאי מגדר, מיניות, מוצא אתני, צבע עור ועוד. הנושא של שבוע הפעולה השנה הוא "ערך קולקטיבי". העיקרון "ערך קולקטיבי" של BLMAS קובע: "אנו מונחים על ידי העובדה שכל חייהם של השחורים, ללא קשר למין שנקבע בלידה, זהות מגדרית, ביטוי מגדרי, נטייה מינית, מצב כלכלי, יכולת, מוגבלות, השכלה, מיקום, גיל, מצב הגירה, אמונות דתיות או אי-אמונות, הם חשובים. אף אחד מאיתנו אינו חופשי עד שכולנו חופשיים".

בשבוע הפעולה שמתקיים בימים אלה, משתתפים בתי ספר ציבוריים ב-18 מדינות ובמחוז קולומביה, על פי המפה באתר BLMAS. המדינות כוללות את וושינגטון, קליפורניה, וויסקונסין, קולורדו, דלאוור, פלורידה, אילינוי, קנזס, מרילנד, מסצ'וסטס, מישיגן, מינסוטה, ניו ג'רזי, ניו יורק, אורגון, פנסילבניה, ורמונט, וירג'יניה ורוד איילנד.

דגל BLM בהפגנה לזכר ג'ורג' פלויז וקריאה נגד אלימות משטרתית כלפי שחורים, וושינגטון, 24 במאי 2021 | צילום: KEREM YUCEL/AFP via Getty Images

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
ביידן: "התקווה שלי היא שעד יום שני הבא תהיה לנו הפסקת אש"

אורן שלום

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן אמר כי הוא מקווה שעד סוף השבוע ניתן יהיה להשיג הסכמה לשחרור החטופים על ידי חמאס בתמורה לאסירים בישראל

הוסר המכשול האחרון להצטרפות שוודיה לנאט"ו

דורון פסקין

לאחר חודשים של עיכובים, הונגריה אישרה את הצטרפותה של שוודיה לנאט"ו. חברותה של המדינה הנורדית תושלם פורמלית בתוך ימים ספורים

ראש ממשלת הרשות הפלסטינית הודיע על התפטרות הממשלה: "נשארנו נאמנים לשהידים ולאסירים"

דורון פסקין

מוחמד אשתייה הגיש לנשיא הרש"פ אבו מאזן הודעה בכתב על התפטרות ממשלתו, כחלק מהשינויים ברשות על רקע המלחמה, ודרישות הממשל האמריקני להקמת רשות פלסטינית "מחודשת"

הפגנת ענק בברזיל בתמיכה בנשיא לשעבר – וגם בישראל

דורון פסקין

במהלך הפגנת תמיכה בבולסונארו שנערכה אתמול בסאו פאולו הונפו דגלי ישראל, בין היתר על ידי בולסונארו עצמו

"לתפיסת האמריקנים, הסנקציות על המתנחלים הן איזשהו ניסיון להזהיר את ישראל שאם היא לא תשתלט על המצב, זה יורחב"

אלעד נבו

פרופ' עמיחי כהן, ראש התוכנית לביטחון ומשפט במכון הישראלי לדמוקרטיה, מסביר בריאיון למגזין אפוק את משמעות הסנקציות שהטילו לאחרונה ארה"ב ומדינות נוספות על מתנחלים ישראלים, ולאן הן עשויות להוביל בהמשך. "הכניסו אותנו לאותה רשימה עם מדינות כמו רוסיה, סין וונצואלה – זה מצב משפיל"

טראמפ ניצח בדרום קרוליינה, מדינת הבית של ניקי היילי

דורון פסקין

הנשיא לשעבר זכה בכ-60% מהקולות והביס את יריבתו, ניקי היילי. עם זאת, היילי הודיעה שתמשיך במרוץ

שתפו: