כניסה
הרשמה לניוזלטר

נראה כי ישראל מנסה להפעיל מנוף לחץ על אינדונזיה, שאינה מקיימת קשרים דיפלומטיים עימה ותומכת בפלסטינים

דורון פסקין | 7 בפברואר 2024 | חדשות | 2 דק׳

דיווח: ישראל חוסמת את הצטרפותה של אינדונזיה ל-OECD

לפי דיווחים בתקשורת העולמית, ישראל חוסמת את הצטרפותה של אינדונזיה לארגון לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי (OECD). על פי אותם דיווחים ישראל אינה בהכרח מתנגדת לחברותה של אינדונזיה בארגון, אולם במהלך פגישה שנערכה לאחרונה בהשתתפות נציגי המדינות החברות בארגון, ציינה ישראל את המצב במזרח התיכון ואת העדר היחסים הדיפלומטיים שלה עם אינדונזיה כנימוקים לכך. מועצת ה-OECD דורשת הסכמה פה אחד בנוגע לקבלת החלטות, ולכן לא ניתן להתחיל את תהליך ההצטרפות של אינדונזיה ללא הסכמתה של ישראל, החברה בארגון מאז 2010.

משרד החוץ בג'קרטה, בירת אינדונזיה, מסר בתגובה שאינדונזיה לא הייתה חלק מהפגישה המדוברת של ה-OECD, מאחר שאינה חברה בארגון. "אינדונזיה גם לא רואה שום קשר בין תמיכתה העקבית בפלסטין לבין חברותה ב-OECD", אמר דובר המשרד, לאלו מוחמד איקבאל, בתדרוך לעיתונאים ביום שני.

יצוין שאינדונזיה נחשבת לשותפה משמעותית של ה-OECD מאז 2007. אם תתקבל, אינדונזיה תהיה המדינה האסייתית השלישית החברה ב-OECD אחרי יפן ודרום קוריאה.

נשיא אינדונזיה ג'וקו וידודו וראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו | צילום: Rick Rycroft - Pool/Getty Images, JACQUELYN MARTIN/POOL/AFP via Getty Images

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
ביידן: "התקווה שלי היא שעד יום שני הבא תהיה לנו הפסקת אש"

אורן שלום

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן אמר כי הוא מקווה שעד סוף השבוע ניתן יהיה להשיג הסכמה לשחרור החטופים על ידי חמאס בתמורה לאסירים בישראל

הוסר המכשול האחרון להצטרפות שוודיה לנאט"ו

דורון פסקין

לאחר חודשים של עיכובים, הונגריה אישרה את הצטרפותה של שוודיה לנאט"ו. חברותה של המדינה הנורדית תושלם פורמלית בתוך ימים ספורים

ראש ממשלת הרשות הפלסטינית הודיע על התפטרות הממשלה: "נשארנו נאמנים לשהידים ולאסירים"

דורון פסקין

מוחמד אשתייה הגיש לנשיא הרש"פ אבו מאזן הודעה בכתב על התפטרות ממשלתו, כחלק מהשינויים ברשות על רקע המלחמה, ודרישות הממשל האמריקני להקמת רשות פלסטינית "מחודשת"

הפגנת ענק בברזיל בתמיכה בנשיא לשעבר – וגם בישראל

דורון פסקין

במהלך הפגנת תמיכה בבולסונארו שנערכה אתמול בסאו פאולו הונפו דגלי ישראל, בין היתר על ידי בולסונארו עצמו

"לתפיסת האמריקנים, הסנקציות על המתנחלים הן איזשהו ניסיון להזהיר את ישראל שאם היא לא תשתלט על המצב, זה יורחב"

אלעד נבו

פרופ' עמיחי כהן, ראש התוכנית לביטחון ומשפט במכון הישראלי לדמוקרטיה, מסביר בריאיון למגזין אפוק את משמעות הסנקציות שהטילו לאחרונה ארה"ב ומדינות נוספות על מתנחלים ישראלים, ולאן הן עשויות להוביל בהמשך. "הכניסו אותנו לאותה רשימה עם מדינות כמו רוסיה, סין וונצואלה – זה מצב משפיל"

טראמפ ניצח בדרום קרוליינה, מדינת הבית של ניקי היילי

דורון פסקין

הנשיא לשעבר זכה בכ-60% מהקולות והביס את יריבתו, ניקי היילי. עם זאת, היילי הודיעה שתמשיך במרוץ

שתפו: