כניסה
הרשמה לניוזלטר

האמריקנים העבירו לישראל את המסר כי הם מעוניינים בהפחתת האינטנסיביות של הלחימה ברצועה. אין זו הפעם הראשונה שזה קורה

דורון פסקין | 2 בפברואר 2024 | חדשות | 1 דק׳

אוסטין שוחח עם גלנט על מעבר ל"מבצעים בעצימות נמוכה בעזה"

ארה"ב שוב העבירה אתמול לישראל את המסר כי היא מעוניינת לראות הפחתה באינטנסיביות במלחמה ברצועת עזה. מזכיר ההגנה האמריקני, לויד אוסטין, שוחח אמש (חמישי) עם שר הביטחון יואב גלנט "כדי לדון במעבר של ישראל למבצעים בעצימות נמוכה בעזה, תמיכה בפתרון דיפלומטי בגבול ישראל-לבנון, והיציבות בגדה המערבית", כך נמסר בהודעה רשמית מטעם מחלקת ההגנה.

לפי ההודעה, אוסטין הדגיש במהלך השיחה את חשיבות הכניסה "ללא הפרעה" של סיוע הומניטרי לרצועת עזה – ככל הנראה רמז להפגנות המחאה שנערכות בימים האחרונים במעבר כרם שלום, כדי למנוע את כניסת הסיוע לפלסטינים עד לשחרור החטופים שבידי חמאס. הוא הודה לגלנט על "מאמציו למען אותה מטרה משותפת".

אין זו הפעם הראשונה שבכיר בממשל ביידן קורא לישראל לעבור לשלב פחות עצים בלחימה. כך למשל, מזכיר המדינה אנתוני בלינקן הצהיר ב-20 בדצמבר: "ברור שהסכסוך יעבור וצריך לעבור לשלב בעצימות נמוכה יותר, ואנו מצפים לראות מעבר למבצעים ממוקדים יותר עם מספר קטן יותר של כוחות שמתמקדים בטיפול בהנהגת חמאס, ברשת המנהרות ועוד כמה דברים קריטיים".

שר הביטחון יואב גלנט ומזכיר המדינה של ארה"ב לויד אוסטין, במסיבת עיתונאים משותפת בקריה במהלך ביקורו של אוסטין בישראל, 13 באוקטובר 2023 | צילום: Miriam Alster/Flash90

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
ביידן: "התקווה שלי היא שעד יום שני הבא תהיה לנו הפסקת אש"

אורן שלום

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן אמר כי הוא מקווה שעד סוף השבוע ניתן יהיה להשיג הסכמה לשחרור החטופים על ידי חמאס בתמורה לאסירים בישראל

הוסר המכשול האחרון להצטרפות שוודיה לנאט"ו

דורון פסקין

לאחר חודשים של עיכובים, הונגריה אישרה את הצטרפותה של שוודיה לנאט"ו. חברותה של המדינה הנורדית תושלם פורמלית בתוך ימים ספורים

ראש ממשלת הרשות הפלסטינית הודיע על התפטרות הממשלה: "נשארנו נאמנים לשהידים ולאסירים"

דורון פסקין

מוחמד אשתייה הגיש לנשיא הרש"פ אבו מאזן הודעה בכתב על התפטרות ממשלתו, כחלק מהשינויים ברשות על רקע המלחמה, ודרישות הממשל האמריקני להקמת רשות פלסטינית "מחודשת"

הפגנת ענק בברזיל בתמיכה בנשיא לשעבר – וגם בישראל

דורון פסקין

במהלך הפגנת תמיכה בבולסונארו שנערכה אתמול בסאו פאולו הונפו דגלי ישראל, בין היתר על ידי בולסונארו עצמו

"לתפיסת האמריקנים, הסנקציות על המתנחלים הן איזשהו ניסיון להזהיר את ישראל שאם היא לא תשתלט על המצב, זה יורחב"

אלעד נבו

פרופ' עמיחי כהן, ראש התוכנית לביטחון ומשפט במכון הישראלי לדמוקרטיה, מסביר בריאיון למגזין אפוק את משמעות הסנקציות שהטילו לאחרונה ארה"ב ומדינות נוספות על מתנחלים ישראלים, ולאן הן עשויות להוביל בהמשך. "הכניסו אותנו לאותה רשימה עם מדינות כמו רוסיה, סין וונצואלה – זה מצב משפיל"

טראמפ ניצח בדרום קרוליינה, מדינת הבית של ניקי היילי

דורון פסקין

הנשיא לשעבר זכה בכ-60% מהקולות והביס את יריבתו, ניקי היילי. עם זאת, היילי הודיעה שתמשיך במרוץ

שתפו: