כניסה
הרשמה לניוזלטר

לשכת ראש הממשלה: "ישראל פועלת נגד כל מפירי חוק בכל מקום, ולכן אין מקום לצעדים חריגים בנידון"

צוות מגזין אפוק | 1 בפברואר 2024 | חדשות | 1 דק׳

ביידן חתם על צו "יישום צעדים חדשים לטיפול בפעולות המערערות את השלום, הביטחון והיציבות בגדה המערבית"

היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב, ג'ייק סאליבן, הודיע היום כי הנשיא ביידן חתם על צו ביצוע "ליישום צעדים חדשים לטיפול בפעולות המערערות את השלום, הביטחון והיציבות בגדה המערבית. הצו יאפשר לארצות הברית להטיל סנקציות כספיות נגד אלו המכוונים או משתתפים בפעולות מסוימות, לרבות מעשים או איומים באלימות נגד אזרחים, הפחדה של אזרחים כדי לגרום להם לעזוב את בתיהם, השמדה או תפיסה של רכוש, או מעורבות בפעילות טרור בגדה המערבית".

סאליבן אמר כי הנשיא ביידן "דיבר על הדאגה שלו מהעלייה באלימות שראינו בגדה המערבית מצד שחקנים קיצוניים - במיוחד העלייה באלימות של מתנחלים קיצוניים, שהגיעה לרמות שיא בשנת 2023. אלימות זו מהווה איום חמור על השלום, הביטחון והיציבות בגדה המערבית, בישראל ובאזור המזרח התיכון, ומאיים על הביטחון הלאומי ומדיניות החוץ של ארצות הברית".

בתגובה לפרסום הצו, פרסמה לשכת ראש הממשלה הודעה בה נכתב כי "רוב מוחלט של המתיישבים ביהודה ושומרון הם אזרחים שומרי חוק, רבים מהם נלחמים בימים אלה בסדיר ובמילואים למען הגנת ישראל. ישראל פועלת נגד כל מפירי חוק בכל מקום, ולכן אין מקום לצעדים חריגים בנידון".

נשיא ארה"ב, ג'ו ביידן, נושא דברים באירוע בקונגרס האמריקני, 1 בפברואר 2024 | צילום: Anna Moneymaker/Getty Images

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
הוסר המכשול האחרון להצטרפות שוודיה לנאט"ו

דורון פסקין

לאחר חודשים של עיכובים, הונגריה אישרה את הצטרפותה של שוודיה לנאט"ו. חברותה של המדינה הנורדית תושלם פורמלית בתוך ימים ספורים

ראש ממשלת הרשות הפלסטינית הודיע על התפטרות הממשלה: "נשארנו נאמנים לשהידים ולאסירים"

דורון פסקין

מוחמד אשתייה הגיש לנשיא הרש"פ אבו מאזן הודעה בכתב על התפטרות ממשלתו, כחלק מהשינויים ברשות על רקע המלחמה, ודרישות הממשל האמריקני להקמת רשות פלסטינית "מחודשת"

הפגנת ענק בברזיל בתמיכה בנשיא לשעבר – וגם בישראל

דורון פסקין

במהלך הפגנת תמיכה בבולסונארו שנערכה אתמול בסאו פאולו הונפו דגלי ישראל, בין היתר על ידי בולסונארו עצמו

"לתפיסת האמריקנים, הסנקציות על המתנחלים הן איזשהו ניסיון להזהיר את ישראל שאם היא לא תשתלט על המצב, זה יורחב"

אלעד נבו

פרופ' עמיחי כהן, ראש התוכנית לביטחון ומשפט במכון הישראלי לדמוקרטיה, מסביר בריאיון למגזין אפוק את משמעות הסנקציות שהטילו לאחרונה ארה"ב ומדינות נוספות על מתנחלים ישראלים, ולאן הן עשויות להוביל בהמשך. "הכניסו אותנו לאותה רשימה עם מדינות כמו רוסיה, סין וונצואלה – זה מצב משפיל"

טראמפ ניצח בדרום קרוליינה, מדינת הבית של ניקי היילי

דורון פסקין

הנשיא לשעבר זכה בכ-60% מהקולות והביס את יריבתו, ניקי היילי. עם זאת, היילי הודיעה שתמשיך במרוץ

הונגריה ואיראן סיכמו: מרחיבות את שיתוף הפעולה בין המדינות

דורון פסקין

שרי החוץ של איראן והונגריה ערכו מסיבת עיתונאים משותפת, בה הכריזו על חתימה על "מסמכים אסטרטגיים" ושיתוף פעולה בתחומים כלכליים ומדיניים

שתפו: