כניסה
הרשמה לניוזלטר

כבר זמן מה שרוסיה ואוקראינה נמצאות במתיחות פוליטית. בשבוע האחרון המתיחות עלתה שלב והפכה למלחמה של…

תוכן שיווקי | 8 במרץ 2022 | תוכן שיווקי | 3 דק׳

האם מחיר ההובלות יתייקר בגלל המלחמה בין רוסיה לאוקראינה?

כבר זמן מה שרוסיה ואוקראינה נמצאות במתיחות פוליטית. בשבוע האחרון המתיחות עלתה שלב והפכה למלחמה של ממש שיש עִמה פצועים והרוגים. רוסיה האחראית על כשליש מהאספקה של סחורות: מוצרי מזון, דשן ונפט, עשויה לגרום לטלטלה כלכלית שתורגש גם אצלנו בישראל, במיוחד בעלויות הדלק שגם כך נמצאות במגמת עלייה. השימוש בדלק עבור כלי רכב הוא עצום גם בקרב אנשים פרטיים המתדלקים את רכבם הפרטי ועל אחת כמה וכמה במגזר העסקי ובתחום ההובלות בפרט.

מה ממוצע מחירי ההובלה שהוצע בתקופה שלפני המלחמה?

עד לפרוץ המלחמה בין רוסיה לאוקראינה, נעו מחירי ההובלות בין 300 ש"ח ל-3,000 ש"ח בהתאם לסוג ההובלה והמיקום שאליו יש להוביל את הציוד. כאשר מדובר בהובלה באמצעות משאית, אנו מדברים על מחירי סולר שהם ללא ספק גבוהים ממחירי הבנזין ולכן ההשפעה של התייקרות מחירי הדלק עשויה להיות קריטית. כמובן שהמחירים משתנים מחברת הובלה אחת לאחרת, אך זהו טווח המחירים הרלוונטי לפני ההתייקרות. בכל מקרה, אם אתם מעוניינים לדעת כמה עולה הובלה במדויק, תוכלו ליצור קשר עם החברות השונות, לתת פרטים על ההובלה שאתם מעוניינים בה ולקבל מחיר מדויק.

איזו השפעה תהיה להתייקרות על מחירי ההובלות בזמן המלחמה?

ענף ההובלות הוא ענף רחב מאוד ומרכז בתוכו שירותי הובלה של תכולת בתים וכן הובלת מוצרים מחנויות שונות אל בתי הלקוחות. אחד הפרמטרים הקובעים את מחיר ההובלה הוא ללא ספק עלות הדלק שתשלם החברה. עליית המחירים הצפויה להיות כבר בחודש זה עשויה להיות בגובה של 7-5 ש"ח שהם כעשרה אחוזי התייקרות. מדובר על סכום משמעותי העשוי לייקר את מחירי ההובלות בטווח של 300-150 ש"ח. מדובר בסכום לא מבוטל בענף זה. אם עד היום הובלה פשוטה של פריט אחד או שניים הגיעה עד 300 ש"ח בלבד, הרי שלאחר ההתייקרות היא עשויה לעלות בין 450 ל-600 ש"ח.

קרדיט תמונה: freepik

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
בית החולים אל-שיפא בעזה: בעבר ובהווה

דורון פסקין

סקירה על ההיסטוריה של בית החולים המשמש לדברי צה"ל כיסוי לאחת המפקדות החשובות של חמאס: כמה אנשים הוא מעסיק, מה כמות הדלק הדרושה לו מדי יום, כמה עזתים הגיעו למצוא בו מחסה מההפצצות, והאם ישראל מכירה את התוואי התת-קרקעי שלו מ-1980, לפני שהחמאס פיתח אותו לצרכיו?

סין: פיילוט חדש ימנע כביכול עינויי חשודים

צוות מגזין אפוק

הפיילוט מעודד חשודים פליליים להתלונן על העינויים שעברו בחקירתם

"חוק המבדיל בין נשים לגברים" – בעבר זה היה מיותר, אבל היום, טוענים מחוקקים רפובליקנים, זה כורח המציאות

צוות אפוק

ארה"ב עוברת בשלוש השנים האחרונות מהפכה: איגוד הספורט האמריקני

חידת הנובליסט שרץ לנשיאות

בן קמינסקי

מה גורם לפרופ' דן שכטמן זוכה פרס נובל בכימיה, שחולל מהפכה בתחום מחקרו המדעי, לקום בוקר אחד ולרצות לחולל מהפכה נוספת - חברתית וחינוכית - ולהיות הנשיא הבא של מדינת ישראל?

ג'ון קרי: ארה"ב הצטרפה לקואליציה עולמית שתסגור את כל תחנות הכוח הפחמיות

דורון פסקין

השימוש בפחם להפקת אנרגיה בארה"ב נמצא בירידה, ומסתמן שהוא ייפסק לגמרי עד 2035. ארה"ב לוחצת על מדינות נוספות ללכת בעקבותיה

פרשנות: לצה"ל היו השבוע כמה הישגים תודעתיים והסברתיים שהכו גלים ברחוב הפלסטיני

יוני בן מנחם

תמונה של חיילי גולני עם דגל ישראל על הפודיום של יו"ר הפרלמנט הפלסטיני, אינה מיועדת רק לקהל הישראלי, אלא מכה גלים גם בתושבים העזתים

שתפו: