כניסה
הרשמה לניוזלטר

כיצד הפך מאסק מילד שספג מכות קשות בבית הספר לאחד האנשים המצליחים בעולם? מה ניתן ללמוד על סגנון הניהול שלו? מדוע הוא לוקח סיכונים שנראים בגדר הבלתי אפשרי? ואיך הוא מניע עובדים לעמידה ביעדים?

דינה גורדון | 5 באוקטובר 2023 | פסיכולוגיה | 16 דק׳

6 שיעורים מהביוגרפיה של אילון מאסק

אילון מאסק לא גדל עם כפית זהב בפה. מאדם רגיל, כמעט חסר כול, הוא הפך לאדם העשיר בעולם, בזכות עבודה קשה, סיכונים שלקח ולא מעט מזל.

וולטר אייזקסון, שכתב בעבר ביוגרפיות על ממציאים גדולים ואנשים בעלי הישגים יוצאי דופן, בהם לאונרדו דה וינצ'י, אלברט איינשטיין, בנג'מין פרנקלין וסטיב ג'ובס, ליווה את מאסק במשך שנתיים. הוא ישב לצידו בישיבות, צעד איתו במפעלי החברה ובמשך שעות ארוכות ראיין אותו, את בני משפחתו, עובדים בכירים שלו, חברים ויריבים.

התוצאה, הנפרסת על פני כ-550 עמודים בעברית, מציגה יזם פורץ דרך בעל אישיות מורכבת. גאון – שהתכונות הטובות והרעות שלו שזורות יחדיו: אסרטיבי ונועז, אך גם פזיז וחסר מעצורים; סובלני ונחמד, אך גם בוטה וגס; אדם המאמין כי יש לו שליחות גדולה "להציל את האנושות" מעצמה, אך רק מעט אמונה.

אילוסטרציה: מגזין אפוק

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
למצוא את משמעות החיים דרך "מסע הגיבור"

מאיה מזרחי

קבוצת חוקרים רצתה לבדוק מה קורה לאנשים המתארים את סיפור חייהם לפי דפוס החוזר בכל המיתוסים והסיפורים הגדולים משחר ההיסטוריה

הכוח המרפא של "קבלה רדיקלית"

מאיה מזרחי

הפסיכולוג ד"ר ג'ושוע קולמן טוען מתוך שנים של ניסיון בעבודה עם מטופליו, כי ככל שאנו מנסים להתחמק מרגשות כואבים כמו כעס, חרטה, פחד או אבדן, כך אנו מסתבכים יותר בתוכם. במקום זאת הוא מציע גישה שונה: "קבלה רדיקלית" שלהם

20 אסטרטגיות צבאיות לניצחון במלחמה (וגם בחיים)

מאיה מזרחי

לוחמה אישית, לוחמה מאורגנת, לוחמה הגנתית ולוחמה התקפית - רב מכר שכתב הסופר רוברט גרין כולל אסטרטגיות מועילות רבות שיכולות לסייע לנו להבין טוב יותר את המצב הנוכחי, ולהתכונן לבאות

מעבר לרגיל: הנערה מצ'רנוביל שזכתה בזהב

דינה גורדון

מה עוזר לאדם להתעלות מעבר לקשיים הפיזיים והנפשיים שלו? סיפורה של אוקסנה מאסטרס שנולדה בתנאים הקשים ביותר והגיעה למקומות גבוהים בקריירה שלה הוא דוגמה לכוח הרצון והרוח

"אני עובדת עם המשפחות, עם האנשים שניצלו מהתופת. צריך להבין יחד איתם מה נתן להם רגע של תקווה, ולחבר אותם למקורות החוסן שלהם"

דור לוינטר

הפסיכולוגית עינת הרף כשדאי מספרת בריאיון למגזין אפוק על עבודתה עם הניצולים והמשפחות, בדרך למציאת קצה חוט של דרך להתמודד עם הטראומה. "חוויית האימה גדולה מאוד. היו אנשים שיצאנו איתם החוצה לעשות סיבוב, לא משנה איפה, כדי שיוכלו לעשות צעד אחרי צעד ולהאמין שכרגע אין מישהו שיורה עליהם. הם התקשו להאמין לזה"

מהארכיון: הכוח של הנחמדות

מאיה מזרחי

האם התפיסות שלפיהן להיות נחמד זה להיות חלש, משעמם ולא יוצלח הן נכונות? מה אומרים המחקרים? האם מה שנחשב לחולשה הוא למעשה כוח?

שתפו: