כניסה
הרשמה לניוזלטר

קבוצות מדענים עסוקות בימים אלה בחיפוש אחר ממדים נסתרים. נכון לרגע זה מדברים על קיומם של ארבעה, חמישה ואפילו 11 ממדים, אבל איפה בדיוק מסתתרים הממדים האלה? ומה יודעים עליהם לעת עתה?

רקפת תבור | 7 בדצמבר 2023 | מדע וטכנולוגיה | 13 דק׳

מסע במרחב ובזמן לממדים אחרים

בספרו "The Fold" מתאר סופר המדע בדיוני פיטר קליינס אדם גאון בשם מייק אריקסון, שבחר לחיות חיים נורמליים ככל האפשר ולעבוד כמורה בתיכון, עד שיום אחד חברו משכנע אותו לעזוב את מערכת החינוך ולבוא לעבוד ב-DARPA, סוכנות ממשלתית תחת אחריות מחלקת ההגנה של ארה"ב, העוסקת בפיתוחים הטכנולוגיים של הצבא.

בסוכנות מבחין אריקסון בתגלית מדהימה: ממדים בלתי נראים, או "קפלים", המקיפים אותנו מכל עבר ומחלחלים לעולמנו. ה"קפלים" הם כמו ממברנות דקות הקיימות לצד המציאות התלת ממדית שלנו, אך הם בלתי מוחשיים ובלתי נראים עבורנו. עם זאת, אנשים עם הידע והציוד הנכונים יכולים לגשת אליהם.

אריקסון וצוותו מפתחים משוואות מתמטיות ומשתמשים בשדות מגנטיים בניסיון לחשוף את הממדים הנסתרים האלה ולהיות באינטראקציה איתם. הניסויים מלמדים אותם שהממדים אינם חללים ריקים; הם מלאים בתופעות מוזרות ופנטסטיות, ויש בהם פורטלים לעולמות אחרים. מחקריו גם מובילים אותו לחשוף צד אפל יותר בקפלים: הוא מגלה שהם חללים המונעים על ידי כוחות חזקים שעלולים להשפיע על המציאות שלנו.

Shutterstock

שתפו: