כניסה
הרשמה לניוזלטר

אלון אולמן לא ציפה שריאתו תקרוס בשיא הקריירה הצבאית שלו. אחרי שהפך ל”איש ברזל”, הוא השתכנע, ומשכנע אחרים, כולל בכירים במשק, שאין דבר בעולם שהם לא מסוגלים לעשות

דינה גורדון | 18 במרץ 2013 | פסיכולוגיה | 9 דק׳

כולנו איירון-מן

אלון אולמן היה מ"נערי הזהב" של חיל הים, מדריך ראשי בקורס חובלים, מפקד ספינת טילים, ומבחינתו בדרכו לתפקיד מפקד חיל הים. אבל למישהו היו תכניות אחרות בשבילו. באמצע הקריירה המפוארת מלאך המוות ביקר אצלו פעמיים. אולמן קורא לזה "היקום או אלוהים דופקים לך בראש עם פטיש: אתה לא בדרך הנכונה".

היום הוא מנטור עסקי ואישי, שמתוך נפתולי הסיפור האישי שלו צמחו בהצלחה מסחררת הרצאות וסדנאות להעצמה ארגונית ואישית, כל אחת מהן מול קהל של מאות אנשים, ביניהם מנכ"לים של החברות הגדולות במשק. בהרצאות שלו הוא פרפורמר סוחף, משהו בין כוכב רוק לרקדן, למטיף נלהב. הוא פצצת אנרגיה, קופץ, רץ, מתרוצץ, אש להבה, כל הגוף כספית, מלהיב את הקהל בלהט, לא נח לרגע.

את סיפורו האישי שמעתי מפיו לראשונה בריאיון בביתו בשכונת דניה בחיפה, וגם שם באותו להט שאי אפשר לעצור. דבריו של אולמן נשמעים לפעמים פשוטים, אבל המציאות דרשה ממנו קצת יותר.

"איך ייתכן שתחת אותם תנאים, תמיד חלק מהאנשים יתלוננו ויקרסו ותמיד יהיו כאלה שיצליחו, לא חשוב מה יקרה" - צילום: טלי שיאצו

שתפו: