כניסה
הרשמה לניוזלטר

אולי כשרובוטים-שוטרים יתחילו לעצור אנשים, נתחיל להבין שזה העתיד שמצפה לנו

רומן בלמקוב | 9 בינואר 2023 | מחשבות | 5 דק׳

רובוקופ חוזר – והפעם בעולם האמיתי

הפשע בעיר דטרויט יוצא מכלל שליטה. כנופיות חמושות משתלטות על הרחובות ולמשטרה אין תשובה. כיוון שלא רבים רוצים להיות שוטרים ולהתמודד עם האלימות הקשה, סוכנות אכיפת החוק בעיר סובלת ממחסור בכוח אדם. אך כל זה עומד להשתנות בקרוב, כאשר לתמונה ייכנס כוח שיטור מיוחד – רובוטים בעלי בינה מלאכותית המסוגלים להפעיל כוח אש מול פושעים. שני דגמים עומדים על הפרק: רובוט צבאי חמוש בכבדות מדגם ED-209; ורובוקופ ("רובוט-שוטר"), סייבורג החמוש באמצעים טכנולוגיים ובאקדח רב עוצמה.

"רובוקופ" יצא לאקרנים ב-1987 ותיאר עתיד רחוק, דמיוני ודיסטופי – כזה שלעולם לא יתרחש. לפחות כך חשבנו. מי שיגלוש היום באינטרנט יראה סרטונים רבים של "רובוטים-שוטרים" המפותחים על ידי מדענים ומהנדסים בכל רחבי ארה"ב. יש סרטונים בהם הרובוטים מזהים מטרות, יורים בנשק חם, קופצים מעל מכשולים, נלחמים נגד תוקפים, קמים לאחר שנופלים וכן הלאה. הרובוטים מפותחים בכל מיני צורות וגדלים, כולל דמויי אדם (הוּמָנוֹאִיד), או רובוטים הנראים כמו כלבים וגם כאלה הנראים כמו טנקים, המזכירים את ED-209.

ב-2021 העביר בית המחוקקים של מדינת קליפורניה את חוק 481. החוק החדש מחייב את כל מחלקות המשטרה במדינה לערוך בדיקת מלאי של כלי הנשק הצבאיים שברשותם, ולקבוע הנחיות ספציפיות כיצד השוטרים רשאים להשתמש בהם. נוסף על כך, החוק מחייב את אגפי המשטרה השונים להגיש את המסמכים (בדיקות המלאי והנחיות הביצוע) לאישור מדי שנה, כדי שיוכלו להמשיך להשתמש בציוד.

אילוסטרציה: מגזין אפוק

שתפו: