כניסה
הרשמה לניוזלטר

ד”ר נאדר בוטו, הרופא האינטגרטיבי המפורסם בישראל, טוען שאי אפשר לרפא את הגוף מבלי לטפל תחילה בנפש ולהתוודע לנשמה

רינה בן-עמי | 7 במרץ 2024 | גוף, נפש ורוחניות | 12 דק׳

“האור הוא המטרה – ממנו באנו ואליו אנחנו חוזרים”

"באחד משיעורי האנטומיה בלימודי הרפואה שלי באיטליה, תהיתי היכן נמצאת הנשמה של האדם", אומר לי ד"ר נאדר בוטו, קרדילוג ומצנתר בכיר שעבד במשך 30 שנה במרכז הרפואי רבין. "חבר איטלקי טען ש'נשמה' זה רעיון של אנשים פרימיטיביים, ושמה שקורה בגוף הוא רק תהליך ביו-כימי וביו-חשמלי – כשהוא משתבש יש מחלה, וכשהוא מפסיק לפעול, יש מוות. ואילו אני שאלתי את עצמי: 'האם כל מי שמאמין בעולם רוחני טועה?' משם יצאתי למסע של חיפוש וחקירה".

במסגרת המסע הזה הציב בוטו סימני שאלה גדולים על התפיסות המקובלות ברפואה, חקר וביקש להבין את משמעות הדברים, ובסופו של דבר פיתח שיטת רפואה אינטגרטיבית המאחדת בין כל היבטי החיים – מהגוף והנפש ועד לנשמה. הוא כתב שלושה ספרים בהם הוא מסביר את הגישה הטיפולית שלו ואת האופן שבו הוא מוכיח, לשיטתו, את הקשר שבין הגוף, הנפש והנשמה. ספריו תורגמו לאנגלית ולאיטלקית, ושיטת האבחון והטיפול שפיתח קיבלה הכרה על ידי משרד הבריאות האיטלקי ונלמדת במסגרת סדנאות לרופאים, לפסיכולוגים ולמטפלים בישראל ובאירופה.

כשמטופל מגיע היום למרפאה האינטגרטיבית של ד"ר בוטו, הוא יודע כי לא הגיע לעוד ביקור רגיל אצל רופא שיבדוק אותו, ייתן לו חוות דעת וישלח אותו לביתו עם מרשם לתרופה. אלא לטיפול שיעסוק בעמקי נשמתו, במטרה למצוא שם את הגורמים האמיתיים למחלה.

צילום: Shutterstock

שתפו: