כניסה
הרשמה לניוזלטר

הרב אורי שרקי נסע להיפגש עם מנהיגים רוחניים בעולם המוסלמי בניסיון לחולל שינוי אצלם אחרי טבח ה-7 באוקטובר. “קיימתי איתם שיחות גלויות, שבהן שאלתי שאלות תיאולוגיות וקיבלתי תשובות שלא הייתי מצפה בכלל לשמוע מהעולם המוסלמי”

צופן ישמעאל: מקור הסכסוך הדתי מול המוסלמים, והאם ניתן לפצח אותו

בשבועות הראשונים שלאחר טבח ה-7 באוקטובר, שלח הרב אורי שרקי איגרת למנהיגים הרוחניים של העולם המוסלמי שכותרתה: "מה היהדות חושבת על האסלאם". האיגרת נשלחה לכ-200 כתובות שונות בעולם הערבי – באיחוד האמירויות, במצרים ובמדינות נוספות. בהן היו גם אוניברסיטאות שונות, כמו אוניברסיטת "אל-אזהר" שבמצרים.

באיגרת כתב הרב שרקי כי ב-7 באוקטובר נרצחו יותר מ-1,200 ישראלים ונחטפו מאות, בהם ילדים וקשישים, על ידי ארגון מוסלמי שעשה זאת בשם האסלאם. שרקי הוסיף כי עובדה זו "מחייבת חשיבה מעמיקה בדבר מערכת היחסים בין היהדות לאסלאם, בהווה, ובעיקר בעתיד". בהמשך שאל הרב באיגרת את מלומדי האסלאם: "האם יש ביכולתו של האסלאם להתקדם לעבר יעד רוחני שימנע תופעות מזעזעות כאלה בעתיד?"

התגובה איחרה לבוא, אך לבסוף הגיעה. בתחילת פברואר הוזמן הרב על ידי מנהיגים פוליטיים ורוחניים מאיחוד האמירויות לעמוד בראש משלחת של רבנים נוספים מהציונות הדתית שתבקר באבו-דאבי כדי לשוחח על תוכנה של האיגרת. "קיימתי איתם שיחות גלויות, שבהן שאלתי שאלות תיאולוגיות וקיבלתי תשובות שלא הייתי מצפה בכלל לשמוע מהעולם המוסלמי. תשובות שהפתיעו אותי לטובה", אומר הרב שרקי בריאיון למגזין אפוק.

אברהם מגרש את הגר וישמעאל | Josef Danhauser/ARTGEN/Alamy Stock Photo

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
מערכת הדירוג החברתי שמכה שורשים במערב

איל לוינטר

"כל הקונספט הזה אינו שקוף ואינו מפוקח. הוא מתנהל כמו קרטל. מספר שחקנים גדולים התאגדו ביניהם והחליטו על המדד הזה – המאפשר להם הלכה למעשה לשלוט בשוק"

כסף במעטפות: התעשייה המשגשגת של ההגירה הבלתי חוקית

מאיה מזרחי

ארה"ב, בשיתוף עם האו"ם והאיחוד האירופי, הקימו "תחנות" לאורך נתיבי ההגירה בהן משלמים כספים במזומן למהגרים בלתי חוקיים – בדרכם ליעד. טוד בנסמן, ממרכז המחקר לענייני הגירה בארה"ב, שראיין את המהגרים, את המבריחים ואת האנשים המחלקים את הכסף – מתריע: ״משבר ההגירה שאנו רואים כעת קשור באידיאולוגיות המתפשטות מתחת לפני השטח, לא רק בארה"ב אלא בעולם כולו״

מהי “מחלה X”, ומדוע ארגון הבריאות העולמי מתכונן אליה?

קרן זריהן

בשנים האחרונות נערך ארגון הבריאות העולמי לתרחיש של התפרצות המגפה הבלתי צפויה הבאה

“כחוקר אני רוצה לייצר מול המחבל מצב שהוא מספר לי את צפונות ליבו. אני רוצה לדעת דברים שיעזרו לי להציל אנשים”

איל לוינטר

משה פוזאילוב נחשב לבכיר חוקרי השב"כ בשני העשורים האחרונים. בריאיון למגזין אפוק הוא נכנס לראשם של מחבלים, מדבר על שיטות שכנוע שלמד במהלך חקירות שב"כ, מתייחס לתפיסה האמריקנית של המזרח התיכון וגם צולל לפתרון ביום שאחרי

השתלטות הכסף הזר: קטאר, סין וערב הסעודית קונות את האקדמיה

איל לוינטר

הן מזרימות מאות מיליוני דולרים לאוניברסיטאות, מנסות לקנות את שתיקתן ומרחיבות אט אט את השפעתן האידאולוגית, המנוגדת לערכי המערב. כך זה נראה

“בחוגים משפיעים מאוד יש אידיאולוגיה שלטת המחלקת את העולם למדכאים ולמדוכאים”

מאיה מזרחי

מבט על האידיאולוגיה ששוטפת את האוניברסיטאות ומצדיקה אונס, עריפת ראשים ותמיכה בטרור

שתפו: