כניסה
הרשמה לניוזלטר

מבט על האידיאולוגיה ששוטפת את האוניברסיטאות ומצדיקה אונס, עריפת ראשים ותמיכה בטרור

מאיה מזרחי | 7 בינואר 2024 | חברה והיסטוריה | 11 דק׳

“בחוגים משפיעים מאוד יש אידיאולוגיה שלטת המחלקת את העולם למדכאים ולמדוכאים”

סקר דעת קהל בארה"ב, שנערך בדצמבר האחרון על ידי חברת הסקרים The Harris Poll ואוניברסיטת הרווארד, מצא כי 51% מהצעירים האמריקנים בגילים 24-18 סבורים כי הפתרון הנכון לסיום הסכסוך הישראלי-פלסטיני הוא סיום קיומה של מדינת ישראל.

מוקדם יותר באותו חודש התקשו נשיאות האוניברסיטאות המובילות בארה"ב לומר אם קריאה "לרצח עם של יהודים" נחשבת לבריונות או להטרדה לפי קוד ההתנהגות של המוסדות. "זה תלוי הקשר", אמרה נשיאת אוניברסיטת פנסילבניה, ליז מגיל, בעוד נשיאת MIT, סאלי קורנבלוט', אמרה שזה עשוי להוות הטרדה "אם ההתבטאות תהפוך למעשה", ונשיאת אוניברסיטת הרווארד, קלודין גיי, לא נתנה תשובה ברורה אם מדובר בבריונות או בהטרדה. גיי אמרה במהלך הדיון: "אנו מחויבים לחופש ביטוי, ומעניקים לו מרחב גם במחיר של דעות מעוררות התנגדות, מקוממות ופוגעניות".

כיממה לפני הרגע הקשה לעיכול והמבלבל הזה, פנה ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לארגוני זכויות הנשים ולארגוני זכויות האדם בנושא אחר לכאורה: "שמעתם על האונס של נשים ישראליות, זוועות נוראות, השחתת איברי מין. איפה אתם לעזאזל?". דבריו של נתניהו הגיעו על רקע שתיקתם הרועמת של ארגונים שהיו אמורים להקים קול צעקה למשמע מעשי האונס המזוויעים, אך בחרו משום מה לנהוג אחרת.

אילוסטרציה: מגזין אפוק, צילום: Kevin Dietsch/Getty Images

שתפו: