כניסה
הרשמה לניוזלטר

ב-19 במארס דיווחו הרשויות בסין כי למעלה מ-21 מיליון חשבונות סלולריים בסין בוטלו בשלושת החודשים האחרונים,…

ניקול האו | 23 במרץ 2020 | וירוס המק"ס (קורונה) | 6 דק׳

21 מיליון חשבונות טלפון סלולרי נסגרו בסין – האם יש לזה קשר למניין המתים מנגיף המק”ס?

ב-19 במארס דיווחו הרשויות בסין כי למעלה מ-21 מיליון חשבונות סלולריים בסין בוטלו בשלושת החודשים האחרונים, ו-840 אלף קווים נייחים נסגרו. לפני שנגיע לנתח את הנתונים קצת רקע:

טלפונים סלולריים הם חלק חיוני מהחיים בסין. אנשים זקוקים לטלפון סלולארי כדי להתנהל מול השלטונות בנושאי פנסיה וביטוח לאומי, רכישת כרטיסים לרכבת, ביצוע קניות ועוד. החל מה-10 במארס המשטר הסיני גם דורש כי כל האזרחים ישתמשו בטלפונים הניידים שלהם כדי לייצר "קוד בריאות". תושבי סין מחויבים להתקין אפליקציה בנייד האישי שלהם, המייצרת QR קוד בשלושה צבעים אפשריים כדי לסווג את רמת הבריאות של האדם. צבע אדום פירושו שלאדם יש מחלה מידבקת. צבע צהוב פירושו שייתכן שלאדם יש מחלה מידבקת. צבע ירוק פירושו שלאדם אין כל מחלה מידבקת. רק סינים בעלי קוד בריאות ירוק מורשים לנוע בסין כעת. ולכן לא סביר שאנשים יבטלו בקלות דעת את הטלפון הנייד שלהם.

נוסף על כך, ב-1 בדצמבר 2019 הודיע השלטון כי סריקות פנים הן חובה וזאת במטרה לאמת את זהותו של כל בעל טלפון נייד רשום. מאז ה-1 בספטמבר 2010, המק"ס דורשת מכל משתמשי הטלפונים הניידים לרשום את הטלפון על מספר הזהות האמיתי שלהם. יתרה מזאת, תושבי סין מחויבים לקשר בין חשבונות הבנק והביטוח הלאומי שלהם ובין הטלפון הנייד שלהם. האפליקציות במכשירים הניידים הסיניים בודקות את כרטיס ה-SIM של הטלפון ומשוות את נתוניו (נתוני הזהות של בעל הטלפון) מול מאגר הנתונים של המדינה, כדי לוודא שהמספר שייך לאותו אדם.

שתפו: