כניסה
הרשמה לניוזלטר

מדענים עובדים כבר שנים על פיתוח חיסונים שנוכל לצרוך, אולי, דרך האוכל שלנו. אבל המחקר המתקדם ביותר עוסק ב”חיסונים מידבקים” שיעברו כמו מחלה

רקפת תבור | 6 בפברואר 2023 | מדע וטכנולוגיה | 12 דק׳

המדענים שעובדים על חסה שתאפשר לכם להתחסן משפעת, ועל חיסונים המפיצים את עצמם כמו מגפה

ההתפרצות הקשה ביותר של האבולה החלה בדצמבר 2013, כשתינוק בן שנה וחצי מאזור כפרי ומיוער בדרום מזרח גינאה נדבק בנגיף, כנראה מעטלף. בתוך שנתיים וחצי נדבקו במחלה הקטלנית כ-28,600 בני אדם, בעיקר מגינאה וגם מסיירה לאון ומליבריה הסמוכות. מתוכם נפטרו 11,325 מבוגרים וילדים בתוך זמן קצר (כ-40 אחוז).

זו לא הייתה ההתפרצות היחידה של הנגיף. האבולה מסתובב דרך קבע באוכלוסיות של קופים, חזירים ועטלפים מקומיים. הבעיה מתעוררת פעם בכמה שנים כשאחד מהם פוגע באדם כלשהו ומדביק אותו במחלה. התפרצויות דומות קרו גם במחלות כמו איידס ושפעת העופות. לו רק ניתן היה לחסן את כל בעלי החיים כדי למגר את הנגיפים בגופם, הנגיפים לא היו עוברים לבני האדם והיו נמנעות מגפות קשות. אבל איך אפשר להגיע לכל כך הרבה בעלי חיים?

עד היום ניסו חוקרים למנוע ממחלות של חיות בר לעבור לבני אדם בשיטה פרימיטיבית יחסית – באמצעות פיתיונות שהונחו בשטח. כך הצליחו כמה מדינות באירופה למגר את הכלבת לקראת סוף המאה ה-20. הם הזליפו טיפות של חיסון נגד כלבת על כ-20 מיליון מנות עסיסיות של דגים ושומן מהחי, ואז פיזרו את המנות בשטח באמצעות מסוקים ומטוסים. כשהשועלים, הזאבים, התנים, הנמיות ומגוון מינים נוספים ניזונו מהמנות שנחתו מהשמים הם התחסנו מהמחלה. כך מוגרה הכלבת תוך שנים ספורות בשוויץ, באיטליה, בצרפת ובמדינות נוספות.

איור: מגזין אפוק

שתפו: