כניסה
הרשמה לניוזלטר

לא משנה באיזה מסלול לימודים לתואר אתם בוחרים: לימודי מחשבים, לימודי משפטים, פסיכולוגיה או כל תחום…

תוכן שיווקי | 22 בנובמבר 2023 | תוכן שיווקי | 3 דק׳

שיקולים לבחירת מיקום מוסד הלימודים

לא משנה באיזה מסלול לימודים לתואר אתם בוחרים: לימודי מחשבים, לימודי משפטים, פסיכולוגיה או כל תחום אחר. אתם עתידים לגלות כמובן, שיש לא מעט מוסדות לימודים בארץ, אוניברסיטאות ומכללות, אשר מציעות את מסלול הלימודים המבוקש על ידיכם.

אז זה נכון, שיש לא מעט שיקולים אשר ישפיעו על בחירת מוסד הלימודים ובין היתר: שם ומוניטין, תנאי הקבלה, העדפות אישיות ועוד.. אך יחד עם זאת, יש גם שיקול נוסף אשר אמור להשפיע על הבחירה והוא מיקום מוסד הלימודים.

זה נכון שיש סטודנטים לעתיד שנושא זה פחות משמעותי בעבורם והם יעדיפו לשים דגש על פרמטרים אחרים אשר אמורים להשפיע על הבחירה, אבל עבור רבים אחרים מדובר בנושא שיש לו חשיבות ואף חשיבות גבוהה ולהלן שיקולים אשר יכולים לסייע בקבלת ההחלטה הנכונה:

האם אתם מעוניינים להישאר בבית ההורים?

כידוע, סטודנטים נדרשים להוציא סכומים לא קטנים של כסף – שכר לימוד, הוצאות מחיה וכיוצא בזה.. ולכן, אם תהיה להם את האופציה לחוסך כסף הם "ייקחו אותה" ב-2 ידיים. אז כמובן, אפשרות להישאר בבית ההורים ולחסוך בהוצאות הכספיות עבור דירה ומחיה, יכולים להקל במידה רבה על הסטודנטים לעתיד.
לכן, כדאי להכניס את השיקול הזה לתמונה ובמידה ואתם רוצים להישאר בבית ההורים, ההמלצה היא לבדוק מוסדות לימוד הנמצאים באות הסביבה – כמובן, כדאי שתשקלו עם עצמכם איזה מרחק אתם מוכנים לעשות על מנת להגיע לאותו מוסד לימודים.

העדפות אישיות
ללא מעט סטודנטים יש העדפות אישיות לגבי מיקום מוסד הלימודים. יש כאלו אשר יבקשו ללמוד בסביבה עירונית אשר תאפשר להם את נוחות העיר, אפשרויות רבות יותר לעבודה ולאמצעי תחבורה. ויש כאלו אשר יעדיפו דווקא סביבה כפרית, רגועה ונעימה יותר – במקרה, כזה כדאי לבדוק מכללות יותר מרוחקות.

נגישות ותחבורה
יש להעריך את הנגישות של המיקום. גישה לתחבורה ציבורית, כבישים ראשיים וקרבה לתחנות רכבת עשויות להשפיע על הקלות שבה סטודנטים וסגל יכולים לנסוע אל המוסד וממנו. כמובן, שהשיקול הזה נוגע לשאלה איך הסטודנט מתכוון להגיע ללימודים, אם בתחבורה ציבורית או ברכב פרטי.

שוק העבודה
סטודנטים אשר מבקשים לשלב עבודה במקביל ללימודים או אולי מתכננים בשנים מתקדמות ללימודים להשתלב בעבודה, חשוב שיערכו בדיקה של שוק העבודה.  יש לבדוק את היציבות הכלכלית ושוק העבודה של האזור. שוק עבודה מקומי חזק יכול למשוך סטודנטים וסגל ולהגדיל את ההזדמנויות שלאחר סיום הלימודים לסטודנטים.

יוקר המחיה
מומלץ לקחת בחשבון את יוקר המחיה באותו אזור בו מוסד הלימודים ממוקם. יוקר מחיה נמוך יותר עשוי להתאים יותר לסטודנטים. יחד עם זאת, יש לזכור שבערים גדולות ומרכזיות יוקר המחיה אולי גבוה יותר, אך יחד עם זאת, יש גם יותר אפשרות לתעסוקה ולמציאת עבודת סטודנטים מתאימה – כך שכדאי להכניס גם את השיקול הזה לתמונה בעת קבלת ההחלטה.

על מעונות, דירות ופתרונות מגורים
סטודנטים אשר מבקשים לעזוב את בית ההורים, צריכים כמובן לבדוק את פתרונות המגורים האופציונאליים. יש לבדוק אם אותו מוסד לימוד מציע מעונות סטודנטים. אם יש באזור דירות אשר יכולות להתאים לסטודנטים – יחידות דיור או דירות שותפים. כדאי לבדוק כמובן גם מחירים, על מנת להבטיח עמידה בהוצאות הנדרשות.

דגש על כל הפרמטרים הללו יאפשר לבחור בסופו של דבר מסגרת לימוד אשר תענה על כל הדרישות והצרכים גם בכל מה שנוגע למיקום מוסד הלימודים – וכיודע, למיקום מוסד הלימודים יש חשיבות גבוהה והשפעה רבה על איכות החיים באותה התקופה.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
האיש שרואה את הקשר המסתורי שמחבר בין הכול

דינה גורדון

"לו יכולתי לצייר את העולם כפי שהוא נראה דרך עיניי, ולהראות לכולם את המבנה המורכב, המעודן והמופלא שלו ואיך אנחנו, בני האדם, ארוגים בתוך המבנה הזה, אולי אנשים היו יכולים להתמודד יותר בקלות עם מכאובי החיים ולהתעלות מעליהם. אני יודע את זה כי למרות שאני נראה היום האדם האופטימי ביותר, הייתי בגיהינום וחזרתי ממנו״. ראיון עם ג’ייסון פָּאדְגֶ׳ט, שנחשב בעיני רבים לגאון במתמטיקה אחרי שעבר מהפך כואב בחייו

"מדוע ישראל נותנת סיוע הומניטרי ללא תמורה מהחמאס?"

צוות מגזין אפוק

סיכום מסיבת העיתונאים של דובר צה"ל

״האיומים רק מגבירים את הפעילות העיתונאית שלי״

איל לוינטר

אחרי שהפיל נשיא וראש ממשלה, קיבל איומים על משפחתו והסתכסך עם המו״לים הגדולים בארץ, העיתונאי יואב יצחק ממשיך ללכת נגד כל הסיכויים

מדוע להציל את כל החיים

לי הונג-ג'י

מאמר מאת מייסד הפאלון גונג, מר לי הונג ג׳י

המחנך שמלמד להתבונן פנימה

איל לוינטר

מה הקשר בין נשיא טויוטה, מאמן כדורסל אגדי והשיטה הקונפוציאנית שיוצרת אלטרנטיבה לעונש

הושלם מבצע לפירוק המפקדה הצפונית התת-קרקעית של חמאס

צוות מגזין אפוק

סיכום הצהרת דובר צה"ל

שתפו: