כניסה
הרשמה לניוזלטר

אנחנו חיים בעולם שבו האינטרנט הוא חלק בלתי נפרד מאתנו. כולנו מחפשים שירותים ומוצרים דרך האינטרנט…

תוכן שיווקי | 17 ביולי 2022 | תוכן שיווקי | 4 דק׳

קידום אורגני: מה מניע אדם ללחוץ על תוצאה בגוגל?

אנחנו חיים בעולם שבו האינטרנט הוא חלק בלתי נפרד מאתנו. כולנו מחפשים שירותים ומוצרים דרך האינטרנט ואף מבצעים פעולות שונות ומגוונות בהתאם לצורך. לפעמים מדובר ברכישה אונליין של מוצר מסוים, הזמנת תור או בחינה של המוצרים והשירותים השונים. מאז שהאינטרנט חדר לחיינו, הבינו בעלי העסקים שאי אפשר בלעדיו ושהם צריכים לעשות הכול במטרה להחזיק את הראש מעל למים. או מבילים אחרות: לגרום לגולשים להיכנס דווקא לאתר שלהם.

מדוע הגולש לוחץ על תוצאה כזו ולא אחרת?

אז מה גורם לגולש X ללחוץ על תוצאה של אתר אחד ולא השני? ובכן, גורם משמעותי המשפיע במיוחד על התוצאות הוא המיקום. הגולשים מעדיפים ללחוץ על התוצאות הראשונות בגוגל כאשר הם מחפשים ביטוי מסוים כמו "רופא שיניים בתל אביב" או "קוסמטיקאית בכפר סבא". לגולשים אין זמן או כוח לדפדף בין עמודי האתר כדי למצוא את השירות המתאים. כך שהם מעדיפים להתייחס לתוצאות הראשונות בלבד. אם כך, אתם אומרים לעצמכם, הדרך הקלה יותר היא פשוט לפנות לקידום ממומן בגוגל. כל שיש לעשות במקרה זה הוא לשלם לגוגל פר קליקים, והמודעה תופיעה ראשונה. למעשה, העניין לא כל כך פשוט. גם בקידום הממומן קיימת תחרות בקרב בעלי העסקים, כך שגם קידום ממומן מצריך ידע קודם. אבל זה עוד לא הכול. ברגע שהגולש מבחין בהודעה הממומנת, היא נראית אמינה פחות בעיניו. הוא יעדיף לגלול קצת יותר למטה כדי ללחוץ על מודעה בלתי ממומנת וללחוץ עליה. ואכן, אתר המקודם בקידום אורגני, זוכה להערכה רבה יותר.

מדוע כדאי לקדם את האתר במסגרת הקידום האורגני?

בהשוואה לקידום הממומן המהיר יחסית, הקידום האורגני הוא איטי והדרגתי. מדובר בעבודה סיזיפית שיש להשקיע עד שהאתר עולה לתוצאות הראשונות בגוגל, ועדיין בעלי עסקים רבים מעדיפים דווקא אותו. קיימות כמה סיבות להעדיף את הקידום האורגני על פני הממומן. ראשית, קידום אורגני דורש השקעה רבה באתר, שהוא למעשה הפנים של העסק שלכם. כך שבסופו של דבר, מקבלים אתר מושקע ויוקרתי. שנית, הקידום האורגני מתמזג היטב עם מנוע החיפוש של גוגל, ולכן הוא מועדף יותר על הגולשים. מעבר לכך, האתר הוא נכס לכל דבר ועניין. כך שאם אתם לא צריכים אותו, אפשר למכור אותו. ואם מדובר באתר שקודם היטב, יהיה מי שמוכן לשלם עליו מחיר טוב.

FREEPIK

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
סקר דעת קהל בארה"ב: 51% מהצעירים סבורים כי הפתרון הנכון לסיום הסכסוך הוא סיום קיומה של ישראל

דורון פסקין

הסקר, שדגם 2,034 אזרחים אמריקנים, הצביע באופן כללי על תמיכה נרחבת בישראל וביהודים, הנחלשת בצורה משמעותית בקרב צעירים בני 24-18

בית חולים למטרות רצח

מת'יו רוברטסון, סופיה פאנג, איל לוינטר

תחקיר אפוק טיימס חושף את אחד מסודות המדינה השמורים ביותר של סין - כיצד אלפי אנשים נרצחו כדי שבית חולים בעיר טיאן-ג׳ין יוכל להרוויח ממכירת איבריהם לתיירי השתלות

המהפכה הצרכנית של הקהלים המבוגרים

אריק אופיר, רועי קורן

נתונים מוכיחים שבני ה-60 הנוכחיים [דור הבייבי בומרס] מהווים את שכבת הגיל העשירה ביותר בהיסטוריה האנושית ובארה"ב הם מחזיקים למעלה מ-40 אחוזים מההון הפנוי. המהפכה הצרכנית החדשה כבר כאן. האם אתם ערוכים לקראתה?

איך ללמד חוכמה במקום ידע

דינה גורדון

שיחה עם נמרוד אלוני, פרופ׳ לפילוסופיה של החינוך, על הכשרה לאמנות החיים, על תרבות גבוהה ועל דמות המחנך המושלם

טייוואן מגדירה גבולות גזרה – מזהירה שתירה לעבר כל מטוס או כלי שיט סיני שייכנס לטריטוריה שלה

צוות אפוק

שר ההגנה של טייוואן, ג'יוּ קוּאוֹ-גֶ'נְג, אמר שמדינתו תתקיף

נשיא ארגנטינה חאבייר מיליי נחת בישראל והכריז על העברת שגרירות ארגנטינה לירושלים

צוות מגזין אפוק

זהו ביקורו הראשון של מיליי בישראל כנשיא ארגנטינה

שתפו: