כניסה
הרשמה לניוזלטר

שלושה מחבלים המשתייכים למנגנוני הביטחון הפלסטינים ביצעו פעולות טרור רק בחודש האחרון. הללו מצטרפים לעשרות מחבלים דומים מאז 2020, הזוכים לכבוד והערכה מצד הרש”פ

דורון פסקין | 2 באפריל 2024 | חדשות | 2 דק׳

עלייה במספר הפיגועים שנעשים על ידי אנשי הביטחון של הרשות הפלסטינית

פיגוע הירי שאירע ב-29 במרץ באזור עוג'ה שבדרום בקעת הירדן הוא השלישי בתוך חודש שנעשה בידי איש מנגנוני הביטחון של הרשות הפלסטינית. המחבל אבו רידא א-סעדי פתח באש על רכבים ישראלים, כולל אוטובוס תלמידים ממוגן, ופצע שני אנשים. הוא הסגיר עצמו לידי צה"ל שלושה ימים לאחר מכן.

קודם לכן, ב-29 בפברואר, מחבל איש מנגנוני הביטחון הפלסטינים חמוש ברובה M-16 רצח שני ישראלים בפיגוע בתחנת הדלק בעלי. ב-22 במרץ, מוג'אהד ברכאת מנסור, איש כוחות הביטחון הפלסטינים לשעבר, הרג חייל צה"ל ופצע מספר חיילים נוספים בפיגוע שביצע בין היישובים דולב וטלמון.

מאז 2020 ועד היום, עשרות אנשי כוחות הביטחון של הרשות הפלסטינית ביצעו פיגועים נגד ישראלים. לפי דו"ח שפרסמה תנועת רגבים בחודש שעבר תחת הכותרת "שוטרים ביום מחבלים בלילה", עולה כי כוחות צה"ל חיסלו במהלך התקופה 41 אנשי כוחות הביטחון של הרשות הפלסטינית שנטלו חלק בפיגועי טרור או נחשדו במעורבות בטרור. נוסף על כך, ישראל עצרה עוד 25 אנשי כוחות הביטחון על רקע זה.

יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס במהלך פגישתו עם נשיא צרפת עמנואל מקרון ברמאללה, 24 באוקטובר 2023 | צילום: CHRISTOPHE ENA/POOL/AFP via Getty Images

שתפו: