כניסה
הרשמה לניוזלטר

סקירה של מכון ממרי מראה כי ההסתה נגד ישראל בכלי התקשורת הקטאריים נמשכת, תוך האדרת דמויותיהם של ראשי חמאס וקריאות להמשך ה”התנגדות”. “הסכסוך יסתיים רק עם היעלמותה של ישראל ושחרור פלסטין”, נכתב בפברואר האחרון באחד העיתונים

יובל גומא | 3 במרץ 2024 | חדשות | 6 דק׳

בזמן שקטאר משמשת כמתווכת – ההסתה נגד ישראל בכלי התקשורת שלה ממשיכה

בעוד קטאר משמשת כמתווכת במשא ומתן בין ישראל לחמאס לגבי עסקת החטופים האפשרית, כלי תקשורת ועיתונאים קטאריים ממשיכים להסית כנגד ישראל. תמיכתה הפומבית של רשת אל-ג'זירה בחמאס ובמעשיו נידונה בהרחבה בכלי התקשורת, אולם, נראה כי דברי ההסתה נגד ישראל והתמיכה בחמאס של כלי התקשורת הקטאריים האחרים נותרו הרחק מאור הזרקורים.

סקירה חדשה של המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון (ממרי) שופכת אור על התופעה, ומראה כי העיתונות הקטארית קוראת בקביעות להשמדתה של ישראל, מעודדת ביצוע מתקפות דומות לאלו שביצע חמאס ב-7 באוקטובר, מציגה את חמאס כ"רעיון" שלעולם לא ימות, נותנת במה לאנשי הארגון לפרסם טורי דעה ומאמרים, ומתארת את מנהיגיו כ"גיבורים" שתפקידם "לשחרר את כל פלסטין" ולחסל את "הישות הציונית".

כך למשל, העיתונאי הקטארי עבד אל-עזיז אל-אישאק, לשעבר מנהל לשכתו של שר התרבות הקטארי, כתב במאמר ב-2 בינואר שהתפרסם ביומון אל-שרק כי "לא ניתן לחסל את חמאס". אל-אישאק גם התייחס אל מותו האפשרי של מנהיג חמאס יחיא סינוואר, וטען כי הוא אינו צריך להרתיע את תומכי הארגון, שכן: "אין 'שלב אחרי סינוואר', כי הוא לוחם אחד [מבין רבים] בחמאס. אם סינוואר ימות מות קדושים, פלסטין תלד אלפי סינווארים ודֶפים וההתנגדות תימשך כל עוד נמשך הכיבוש של ארצנו בפלסטין. הפעילות לסיום הכיבוש תימשך כל עוד הנשים [הפלסטיניות] ימשיכו ללדת גברים שיגנו על המקומות הקדושים לאסלאם ושיהיו מוכנים לקרב על אדמת ריבאט".

קריקטורה ב-יומון הקטארי "Al-Watan": "'שתיקה, רשלנות, גינוי וגורמים אחרים' מונעים מהפלסטינים להשליך את ישראל לים", 3 בינואר 2024, פורסמה באתר ממרי

שתפו: