כניסה
הרשמה לניוזלטר

ממשלת ויילס הודיעה שתוכניות בניית כבישים בוויילס בוטלו ולא יתחדשו, אלא אם יעמדו בתנאים מחמירים של תכנית “נטו אפס” – אפס פליטות גזי חממה

צוות מגזין אפוק | 17 בפברואר 2023 | חדשות | 2 דק׳

מדיניות סביבתית: ממשלת ויילס הולכת לקצה ומבטלת תוכניות לבניית כבישים גדולים שלא עומדים במדיניות “נטו אפס”

ממשלת ויילס הודיעה שתוכניות בניית כבישים בוויילס בוטלו ולא יתחדשו, אלא אם יעמדו בתנאים מחמירים של תכנית "נטו אפס" - אפס פליטות גזי חממה. ההודעה פורסמה ביום ג' האחרון על ידי סגן השר לשינויי אקלים לי ווטרס, שאמר שכל הפרויקטים הקשורים לתשתיות חייבים כעת "להפחית את פליטת הפחמן ולתמוך במעבר לתחבורה ציבורית, הליכה ורכיבה על אופניים". פרויקטים הגורמים לעלייה בפליטות הפחמן, להגדלת מספר המכוניות בכבישים ואף להעלאת מהירויות כלי הרכב, ייפסלו מראש. ווטרס הדגיש כי שינויים אלו מציבים את "שינוי האקלים בלב קבלת ההחלטות" התחבורתיות של ויילס.

ההודעה הגיעה בעקבות סקירה בת שנה של צוות סקירת הכבישים הוולשי שהוקם בספטמבר 2021, בהובלת ד"ר לין סלומן, במהלכה הושהו 55 פרויקטים במטרה לבחון אותם מחדש. ד"ר סלומן כתבה בנייר עמדה שפרסמה כי "עלינו להכיר בכך שמכוניות חשמליות אינן מספיקות" וש"יעדי אקלים דורשים שהשימוש במכוניות יופחת במינימום של 20 אחוז, ואולי אף עד 60 אחוז".

האף אלגר, מנהל ארגון Friends of the Earth Cymru (ארגון העוסק בקידום קמפיינים לאיכות הסביבה בוויילס) אמר כי "עלינו לשבור את המעגל של בניית כבישים נוספים למכוניות נוספות – זה ייצור רק עוד עומס, יהפוך את האוויר שלנו למזוהם יותר ויגדיל את הפליטות [פחמן] שהורסות את הסביבה שלנו".

דגל ויילס | קרדיט: Shutterstock.com

שתפו: