כניסה
הרשמה לניוזלטר

פיטר נבארו היה פרופסור לכלכלה לא מוכר מאוניברסיטת קליפורניה באירווין, כשהמהדורה האמריקנית של אפוק טיימס יצרה…

איל לוינטר | 21 בספטמבר 2017 | גיאו-פוליטיקה | 2 דק׳

הפרופסור של טראמפ

פיטר נבארו היה פרופסור לכלכלה לא מוכר מאוניברסיטת קליפורניה באירווין, כשהמהדורה האמריקנית של אפוק טיימס יצרה איתו קשר בפעם הראשונה ב-2010. הסיבה הייתה תזה מעניינת שנבארו פיתח אודות סין והמסחר מולה, שבעקבותיה כתב נבארו את הספר Death by China ובהמשך הפיק סרט דוקומנטרי באותו שם. בשלב זה לא היה לאיש מושג כיצד עומד להשתנות גורלו של נבארו. מתברר שאחד האנשים שבהם נגע הסרט היה לא אחר מאשר דונלד טראמפ, שהרעיף שבחים על נבארו ואף הציע לו להצטרף לקמפיין הבחירות שלו. לא עבר זמן רב, ונבארו שימש כאחד מיועציו הכלכליים של מי שייהפך לימים לנשיא המעצמה החזקה בעולם, ובהמשך יעמוד בראש מועצת הסחר החדשה שתקום. לפי אתר החדשות Politico, בסופי שבוע פרופ' נבארו מגיח לפעמים לפגישות עם נשיא ארה"ב כדי לשוחח על ענייני סחר – החל מהסכם NAFTA ועד הגבלות על יבוא אלומיניום ופלדה.

נבארו התראיין למהדורה הישראלית של האפוק טיימס רק לפני כמה חודשים, והדגיש כמה מסרים ברורים מאוד בראיון: "אם לא נפתור את הבעיה הסינית, לא נפתור את הבעיות הכלכליות של אמריקה. זה בכלל לא עניין של ימין ושמאל או דמוקרטים ורפובליקנים, זה עניין של נכון ומוטעה. מאז שסין החלה לסחור אתנו, 70 אלף מפעלים אמריקנים נסגרו ויותר מ-25 מיליון אמריקנים מתקשים למצוא עבודה הולמת. זה גם הוביל לכך שאמריקה חייבת כיום יותר מטריליון דולר לאחת המדינות הטוטליטריות הגדולות בעולם".

תמונה:Jeff Swensen/Getty Images

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
"לתפיסת האמריקנים, הסנקציות על המתנחלים הן איזשהו ניסיון להזהיר את ישראל שאם היא לא תשתלט על המצב, זה יורחב"

אלעד נבו

פרופ' עמיחי כהן, ראש התוכנית לביטחון ומשפט במכון הישראלי לדמוקרטיה, מסביר בריאיון למגזין אפוק את משמעות הסנקציות שהטילו לאחרונה ארה"ב ומדינות נוספות על מתנחלים ישראלים, ולאן הן עשויות להוביל בהמשך. "הכניסו אותנו לאותה רשימה עם מדינות כמו רוסיה, סין וונצואלה – זה מצב משפיל"

טראמפ ניצח בדרום קרוליינה, מדינת הבית של ניקי היילי

דורון פסקין

הנשיא לשעבר זכה בכ-60% מהקולות והביס את יריבתו, ניקי היילי. עם זאת, היילי הודיעה שתמשיך במרוץ

הונגריה ואיראן סיכמו: מרחיבות את שיתוף הפעולה בין המדינות

דורון פסקין

שרי החוץ של איראן והונגריה ערכו מסיבת עיתונאים משותפת, בה הכריזו על חתימה על "מסמכים אסטרטגיים" ושיתוף פעולה בתחומים כלכליים ומדיניים

ביידן הודיע על 500 סנקציות חדשות נגד רוסיה

דורון פסקין

משרד האוצר האמריקני הצהיר כי "זהו המספר הגדול ביותר של סנקציות שהוטלו מאז הפלישה של רוסיה לאוקראינה"

סומליה מעבירה את השליטה במים הטריטוריאליים שלה לטורקיה

דורון פסקין

השתיים חתמו על הסכם הגנה חדש במסגרתו תקבל טורקיה אחריות כוללת על הגנת השטח הימי של סומליה. מה האינטרסים הגיאו-פוליטיים המעורבים, ומה ירוויח ארדואן מכך?

סין: לפלסטינים יש זכות לעשות שימוש ב"מאבק מזוין" נגד ישראל – לא מדובר בטרור

דורון פסקין

נציג סין אמר את הדברים במהלך היום הרביעי לדיונים בבית הדין הבינלאומי בהאג בנושא "חוקיות הכיבוש הישראלי של שטחים פלסטיניים"

שתפו: