כניסה
הרשמה לניוזלטר

בשנים האחרונות שומעים יותר ויותר את ראשי התיבות "NLP" בהקשר של שיפור אורח חיים, תקשורת בין-אישית ושינוי הרגלים. אבל טיפול באלרגיה? לא הגזמתם קצת?.. נשמע הזוי, אבל מסתבר שזה לגמרי עובד

תוכן שיווקי | 2 בנובמבר 2022 | תוכן שיווקי | 9 דק׳

שוב פעם אלרגיה? ל-NLP יש פתרון ייחודי ויעיל שעוד לא ניסיתם

רבים מאיתנו מתנהלים בתקופה הזאת מבעד לטישו ולעיניים הדומעות ומייחלים לכך שעונת המעבר תחלוף במהרה, וזה עוד במקרה הטוב – יש מופעים חמורים בהרבה שכוללים נפיחות מקומית, גרד, קשיי נשימה ועוד.

חילופי העונות הם אכן הטריגר לכתבה, מאחר ואבקות הפרחים שהצטברו כל הקיץ כעת נישאות על גבי רוחות הסתיו (וקרדית האבק לא פראיירית – גם היא תופסת טרמפ), אבל בפועל יש עוד המון אלרגיות רב-עונתיות דוגמת אלרגיות לפרווה, לארס או למיני מזונות – שהפכו נפוצות יותר ויותר בשנים האחרונות.

בשביל להבין עוד על אלרגיה ומה ניתן לעשות בנידון יצאתי לשוחח עם דפנה רטר, מייסדת ומנהלת מכללת רטר ללימודי NLP ודימיון מודרך, בריאיון מעמיק שחושף את כל הסודות שמאחורי הקלעים על הליך הטיפול באלרגיה.

אז דפנה, בואי נתחיל מלעשות קצת סדר.. מה קורה לנו בזמן תגובה אלרגית בעצם?

"אז בעצם יש לנו איזשהו אלרגן, שכשהגוף שלנו פוגש אותנו, הגוף שלנו מגיב אליו בתגובה שהיא אלרגית. תגובה אלרגית זה אומר תגובה של המערכת החיסונית שלנו שמזהה את החומר התמים הזה כמשהו מסוכן ומפעילה נגדו לפעמים נשק מאוד, מאוד חזק. בעצם אנחנו סובלים מהתגובה של המערכת החיסונית שלנו ולא מהאבקנים של הפרחים"

זה רק נדמה או שבשנים האחרונות האלרגיות הפכו תופעה נפוצה יותר?

"יש איזושהי השתנות בשנים האחרונות עם אלרגיות, הגענו למצב שזה כל כך נפוץ, כנראה שיש משהו בחיים המערביים שמאוד מעלה את התגובות האלרגיות השונות, באופן באמת מאוד מובהק. בשנת 2017, 2,424 ילדים הגיעו לחדרי מיון בגלל תגובה אלרגית או אנפילקטית מאוד חריפה. ומשנת 2016 היתה עלייה של 300% באנשים שסובלים מאלרגיות למזון. זאת אומרת שמדובר פה בתופעה."

מה ההבדל בין תגובה אלרגית לתגובה האנפלקטית שציינת?

"תסמינים של תגובה אלרגית הם לדוגמה גירוד, נזלת, עקצוצים, אדמומיות, פריחה. לא מתים מזה. תגובה אנפילקטית היא מצב שבו הגוף נכנס להלם מהאלרגיה. בדרך כלל קנה הנשימה מתנפח, מתפתחת בצקת ואז זה מצב שהוא מסכן חיים ואפשר להגיע למיון בהול במצב כזה."

מה לרפואה הקונבנציונלית יש להציע לאותם אנשים הסובלים מאלרגיות?

"הרפואה יכולה להציע כל מיני טיפולים באלרגיה. יש טיפולים תרופתיים שעוזרים. אני יכולה להעיד על עצמי, סבלתי בעבר מכל מיני אלרגיות והייתי מסתובבת עם אנטי-היסטמין לכל מקום. אז יש תרופות, אבל זה מאוד מגביל, כי אם לאדם יש למשל אלרגיה חריפה לדבורים או לשקדים או לבוטנים, שאלו אלרגיות שיכולות לייצר את התגובה האנפילקטית הזו, אז הוא צריך להסתובב לכל מקום עם המזרק שלו. ואם לא, הוא מסכן את חייו. אז זה מגביל וזה קשה.

אפשר גם לעשות טיפול שהוא בחשיפה הדרגתית ובעצם כל פעם חושפים את האדם לאט, ובאופן מבוקר, לאלרגן שיוצר את האלרגיה. ולאט לאט, מרגילים את המערכת החיסונית להגיב לזה יותר בשלווה. זה לא טיפול נעים. הוא ארוך והוא גם לא תמיד מצליח"

ואיך ה-NLP רלוונטי לתגובות כאלו של הגוף?

"NLP יודע לדבר גם עם הגוף. שכשאנחנו מדברים על התת מודע, בעצם התת מודע זה כל מה שלא מודע לנו, זה כל אותן פעילויות נפשיות ורגשיות שפועלות שמה למטה, אבל גם כל מה שקורה בגוף שלנו לא מודע. זאת אומרת ברגע זה אני לא מודעת לזה שהלב שלי פועם והכליות שלי מסננות את הדם והגוף שלי שומר על הטמפרטורה שלו. ויש באמת אלפי פעולות שקורות ברגע זה בגוף שלי והן לא מודעות. ו-NLP מתייחס גם לאותן פעולות לא מודעות בגוף כאל חלק מהתת מודע, וגם את זה אנחנו יודעים לתכנת."

תוכלי לספר קצת על התהליך עצמו?

"רוברט דילץ, שהוא אחד המורים שלנו -NLP, הוא זה שפיתח שיטה של NLP לטיפול באלרגיה. ובעצם איך זה קרה? הוא היה ברוסיה והוא נפגש שמה עם קבוצה של רופאים ואחד הרופאים שהוא פגש אמר אלרגיה זאת פוביה של המערכת החיסונית. וברגע שהרופא הזה קישר בין אלרגיה לבין פוביה, רוברט דילץ אמר רגע, לנו ב-NLP הרי יש תהליך מדהים כבר מאמצע שנות ה- 70, לטיפול בפוביה. אז אם זה פוביה, אני אמצא תהליך NLP שיעזור פה. ובאמת רוברט דילץ התחיל לפתח את התהליך הזה, שהוא באמת תהליך קסם."

אז הטענה היא שאלרגיה היא בעצם פוביה של המערכת החיסונית?

"אז בעצם אנחנו מדברים על טעות בזיהוי. המערכת החיסונית שוגה ומגיבה ממש כמו בפוביה. לדוגמה, הגוף שלנו נושם אבק והמערכת החיסונית בשוגג טועה וחושבת שהחומר הזה הוא כל כך מסוכן עבורה, שבמקום להתמודד עם שאיפה של קצת אבק, היא מעדיפה לתקוף. המערכת החיסונית נבהלת ומשחררת הרבה מאוד כלים רציניים להילחם באותו אויב מדומה."

ואיך משכנעים את המערכת החיסונית שמדובר בקרדית אבק תמימה למשל, ולא באויב מסוכן?

"יש חומר אחר, שאנחנו נכנה אותו אנטי-אלרגן, ואליו המערכת החיסונית מגיבה באופן מאוד רגוע. חומר שהאדם ממילא הגיב אליו בשלווה עוד לפני שהוא הגיע לטיפול, נגיד טלק, או קמח. זה חשוב מאוד שהאנטי-אלרגן יהיה מאוד דומה לאלרגן עצמו. אנחנו נמצא אנטי אלרגן שהוא באמת מתאים והוא כמה שיותר דומה, ואז התהליך עובד כמו קסם.

ואז בעצם אנחנו עובדים על המרכיב של ה-P ב-NLP – של התכנות, ואנחנו אומרים לאדם בוא תיזכר במצב שבו אתה הגבת בצורה מאוד מאוד קשה לאבק – נסעת בג’יפ ופתאום הגיע איזה ענן של אבק ואתה נורא נחנקת והתחלת להרגיש רע ובעצם כבר התחרבש לך כל המשך הטיול. בוא תדמיין את זה, ורגע לפני שמגיע הענן הזה של האבק, בוא תדמיין שזה היה ענן של קמח. ובוא תדמיין שהגוף שלך מגיב לזה בשלווה."

אז התגובה משתנה קודם בדימיון?

"הוא בינתיים רק מדמיין את זה. רק בדמיון. ואז אנחנו עושים את זה כמה וכמה פעמים. בוא תדמיין. בוא תיזכר בעוד סיטואציה אמיתית שבעבר הגבת בתגובה אלרגית חריפה וגם פה תדמיין שאתה מגיב לאבק כמו שאתה מגיב נגיד לקמח. אנחנו חוזרים על זה עוד פעם ועוד פעם. ובעצם מלמדים את המערכת הנוירולוגית שלנו. אנחנו מלמדים את המוח שלנו לייצר נתיב חדש, ואז יש לנו גם את ה-N של ה-NLP– Neuro: אני מגיב לאבק בדיוק כמו שאני מגיב לקמח. אני מגיב לאבק בשלווה."

ואיך אותו אדם יודע בסוף הטיפול שהוא גם בפועל יגיב כך, שהוא כבר לא אלרגי?

"אז אחרי שסיימנו את העבודה הזאת של התכנות, אנחנו מיד עוברים לבדיקה פיזית, מעשית. אני זוכרת שאני עבדתי עם איש צעיר על נושא של אבק ואמרנו – איך אנחנו יכולים לבדוק את זה? ואז גיליתי שיש לנו איזה מאוורר מה זה מאובק, שישב לו במחסן והעלה אבק כי לא השתמשנו בו הרבה זמן. הוצאתי את המאוורר הזה. הדלקתי אותו שכל האבק עף בעצם לבן אדם לפנים. אמרתי לו בוא תסניף את זה, בוא נראה מה קורה. והוא היה בהלם. הוא אומר אני לא מאמין. אני פשוט לא מאמין."

יש לך דוגמא לטיפול באלרגן יותר "פיקנטי" או נדיר?

"טיפלתי באישה שהיתה לה אלרגיה לפריחה של הפקאן. היא גרה במושב וכל המושב מלא במטעים של פקאנים. בכל פעם כשהתחילה הפריחה של הפקאן היה לה כל כך רע, שהיא היתה בורחת. היא גילתה שבארץ כמעט בכל מקום יש איזה עץ פקאן, אז היא פשוט התחילה לנסוע לחו”ל. במשך כמה שנים היא בילתה את כל התקופה של פריחת הפקאן בחו”ל. פעם אחת היא חזרה מחו”ל וסיפרה לחברה כמה זה פוגע לה בעבודה וכמה זה מקשה לה על החיים, והחברה אמרה לה – דפנה, ואז היא הגיעה אליי. לאחר הטיפול לא שמעתי ממנה. שלוש שנים אחרי פתאום מתקשרת אליי מישהי ואומרת לי אני חברה של ההיא שטיפלת בה עם פריחה של פקאן, אני רוצה שתטפלי גם בי. ואני אומרת לה רגע, רגע, מה, מה שלומה? איך היא ואיך עם הפקאן? היא אומרת לי תשמעי, שכחה לגמרי שהייתה לה את האלרגיה. עד שהגיעה פריחת הפקאן היא שכחה לגמרי שיש לה אלרגיה. עברה כל התקופה, וככה המשיכו לה החיים והיא לא שמה לב שאין לה אלרגיה."

ומה בנוגע לאלרגיות מסכנות חיים ממש?

"אז אני רוצה לספר עוד סיפור, כי תמיד שואלים אותי ומה עם אלרגיות מסכנות חיים? דווקא עם אלרגיות מסכנות חיים חייבים לעשות את התהליך הזה. כי אולי אנחנו יכולים פה להציל חיים.

לפני כמה שנים אנחנו היינו באיזשהו קמפינג והיה שמה מישהו עם אלרגיה מאוד חריפה לדבורים. הוא נעקץ מדבורה ולא היה לו איתו את הזריקה והוא התחיל לפתח תגובה אנפילקטית מאוד, מאוד קיצונית. הוא חזר אחרי שלושה ימים בבית חולים, והוא היה סבבה. אמרתי לו היית רוצה שנעשה את הטיפול של ה-NLP? הוא אמר לי בסדר. האנטי-אלרגן שלו היה זבוב או זבוב חול, הוא אמר – אני רוצה להגיב לעקיצה של דבורה כמו שאני מגיב לעקיצה של זבוב חול, שאליה אני מגיב בשלווה.

עשיתי לו את הטיפול ואמרתי לו אני לא עכשיו אעקוץ אותך מדבורה כדי לבדוק איך זה עובד, אז תבטיח לי שאתה כן מסתובב עם המזרק למרות הטיפול, אבל לא משתמש בו מיד אלא בודק.. ומשהו כמו איזה חצי שנה אחרי היינו ביחד באיזשהו אירוע, והוא הרים איזשהו מקל, והייתה שם דבורה והוא נעקץ באצבע. לא הייתה לו זריקה אגב, שזה היה מכעיס קצת, והוא נורא נבהל, הוא החוויר והוא ממש פחד. אני הייתי שם ליד במקרה ואמרתי לו אתה זוכר? הגוף שלך מגיב לזה כמו לזבוב. זה היה מטורף, כי לא קרה לו כלום. בקושי ראו, לבן אדם רגיל עקיצה של דבורה מתנפחת קצת, ולא התנפח לו כלום. זה היה מדהים. לי מתנפח יותר מעקיצות של דבורה. אז זה גם היה מאוד מרגש."

אז בעצם ניתן לטפל בכל אדם הסובל מאלרגיה באמצעות הטכניקה הזו?

"האדם שפונה לטיפול ב-NLP לנושא של אלרגיה, צריך לדעת למה הוא אלרגי, אנחנו חייבים שזה יהיה מספיק ספציפי. אז לפעמים אנחנו שולחים בן אדם לעשות קודם כל בדיקה. הסייג השני הוא שביום שבו מתבצע התהליך, הוא חייב להיות נקי מסימפטומים של אלרגיה. בעצם בתהליך אנחנו אומרים לאדם – כמו שאתה מרגיש עכשיו, ככה אתה תרגיש כשתפגוש את מה שאתה אלרגי כלפיו, ואם הבן אדם עכשיו מרגיש קצת תגובות של אלרגיה, הוא יעביר את זה לשם. אז זה באמת נורא חשוב."

ובמה בנוגע לאמונה של האדם? אם הוא לא מאמין ב-NLP ודימיון מודרך ולא מתחבר לזה?

"אדם לא צריך להאמין שטיפול באלרגיה עובד כדי שהתהליך יעבוד. זאת אומרת המרכיב של האמונה לא משנה פה, הוא לא פקטור. אנחנו מתכנתים את המערכת החיסונית, אין פה שום מרכיב של אמונה. אנחנו פשוט משנים נתיב נוירולוגי במוח."

האם הטיפול באמת תמיד אפקטיבי בצורה מיידית, לאחר מפגש אחד?

"יצא לי לעשות את הטיפול הזה עשרות פעמים, כטיפול חד פעמי, לא צריך להיכנס פה לסדרה של מפגשי NLP כי זה באמת מאוד קצר ולא צריך לתחזק את זה. אין שיעורי בית. עושים את זה פעם אחת וזהו. מה שסיפרתי על האישה עם הפקאנים, בדיוק מראה את זה. אני עשיתי לה את זה משהו כמו 10-9 חודשים לפני פריחת הפקאן הבאה, ועד אז היא שכחה מזה. היא שכחה מזה, אבל הגוף שלה זכר, וזה מה שהכי חשוב."

לסיום, מה היית רוצה להדגיש לקוראים שסובלים מאלרגיה?

"שיש פתרון, והוא פתרון נורא, נורא נעים, וקוראים לו NLP. השליחות שלנו היא באמת להפיץ את זה, את הטיפול הזה באלרגיה."

המסר כאן הוא חזק ברור – אין צורך להמשיך לסבול מתופעות האלרגיה, לחיות בחשש מתמיד או להשתמש בתרופות, ואתם אפילו לא צריכים להאמין שזה עובד, פשוט בואו להתנסות בעצמכם, לצאת עם חיוך ולהיפרד מהאלרגיה אחת ולתמיד.

זהו הפתרון הנקודתי. למעשה, אתם תרוויחו הרבה מאוד אם רק תבחרו להכניס NLP לחייכם בכל מקום בחיים.  אני מזמינה אתכם לגלות עוד על העולם המופלא של ה-NLP, היכן הוא יוכל לעזור לכם בחייכם והיכן תוכלו אתם לעזור באמצעותו לזולת, בקישור להסבר מה זה NLP, תוכלו להבין מדוע ה-NLP עובד ואף להירשם לשיעור היכרות חוויתי עם , NLP ללא עלות. זה עשוי לשנות את חייכם!  תבינו, הריפוי מאלרגיה, הוא רק דרך אחת בה כלי ה-NLP יכולים לפתור בעיה כואבת ובקלות גדולה. בפועל- NLP מסייע לעוסקים בו, כמעט בכל תחום בו אלו זקוקים לסיוע והכוונה לפתרון. החל מטיפול בחסמים רגשיים וכלה בדרכים מוצלחות להציב ולפגוש מטרות.

בואו להכיר NLP מקרוב, להכיר אותנו, ולגלות אם קורס Master NLP ורכישת סט הכלים לטיפול עם NLP הוא בשבילכם!

שוב פעם אלרגיה? ל-NLP יש פתרון ייחודי ויעיל שעוד לא ניסיתם

בשנים האחרונות שומעים יותר ויותר את ראשי התיבות "NLP" בהקשר של שיפור אורח חיים, תקשורת בין-אישית ושינוי הרגלים. אבל טיפול באלרגיה? לא הגזמתם קצת?.. נשמע הזוי, אבל מסתבר שזה לגמרי עובד

תוכן שיווקי | 2 בנובמבר 2022 | תוכן שיווקי | 3 דק׳

pixabay

רבים מאיתנו מתנהלים בתקופה הזאת מבעד לטישו ולעיניים הדומעות ומייחלים לכך שעונת המעבר תחלוף במהרה, וזה עוד במקרה הטוב – יש מופעים חמורים בהרבה שכוללים נפיחות מקומית, גרד, קשיי נשימה ועוד.

חילופי העונות הם אכן הטריגר לכתבה, מאחר ואבקות הפרחים שהצטברו כל הקיץ כעת נישאות על גבי רוחות הסתיו (וקרדית האבק לא פראיירית – גם היא תופסת טרמפ), אבל בפועל יש עוד המון אלרגיות רב-עונתיות דוגמת אלרגיות לפרווה, לארס או למיני מזונות – שהפכו נפוצות יותר ויותר בשנים האחרונות.

בשביל להבין עוד על אלרגיה ומה ניתן לעשות בנידון יצאתי לשוחח עם דפנה רטר, מייסדת ומנהלת מכללת רטר ללימודי NLP ודימיון מודרך, בריאיון מעמיק שחושף את כל הסודות שמאחורי הקלעים על הליך הטיפול באלרגיה.

אז דפנה, בואי נתחיל מלעשות קצת סדר.. מה קורה לנו בזמן תגובה אלרגית בעצם?

"אז בעצם יש לנו איזשהו אלרגן, שכשהגוף שלנו פוגש אותנו, הגוף שלנו מגיב אליו בתגובה שהיא אלרגית. תגובה אלרגית זה אומר תגובה של המערכת החיסונית שלנו שמזהה את החומר התמים הזה כמשהו מסוכן ומפעילה נגדו לפעמים נשק מאוד, מאוד חזק. בעצם אנחנו סובלים מהתגובה של המערכת החיסונית שלנו ולא מהאבקנים של הפרחים"

זה רק נדמה או שבשנים האחרונות האלרגיות הפכו תופעה נפוצה יותר?

"יש איזושהי השתנות בשנים האחרונות עם אלרגיות, הגענו למצב שזה כל כך נפוץ, כנראה שיש משהו בחיים המערביים שמאוד מעלה את התגובות האלרגיות השונות, באופן באמת מאוד מובהק. בשנת 2017, 2,424 ילדים הגיעו לחדרי מיון בגלל תגובה אלרגית או אנפילקטית מאוד חריפה. ומשנת 2016 היתה עלייה של 300% באנשים שסובלים מאלרגיות למזון. זאת אומרת שמדובר פה בתופעה."

מה ההבדל בין תגובה אלרגית לתגובה האנפלקטית שציינת?

"תסמינים של תגובה אלרגית הם לדוגמה גירוד, נזלת, עקצוצים, אדמומיות, פריחה. לא מתים מזה. תגובה אנפילקטית היא מצב שבו הגוף נכנס להלם מהאלרגיה. בדרך כלל קנה הנשימה מתנפח, מתפתחת בצקת ואז זה מצב שהוא מסכן חיים ואפשר להגיע למיון בהול במצב כזה."

מה לרפואה הקונבנציונלית יש להציע לאותם אנשים הסובלים מאלרגיות?

"הרפואה יכולה להציע כל מיני טיפולים באלרגיה. יש טיפולים תרופתיים שעוזרים. אני יכולה להעיד על עצמי, סבלתי בעבר מכל מיני אלרגיות והייתי מסתובבת עם אנטי-היסטמין לכל מקום. אז יש תרופות, אבל זה מאוד מגביל, כי אם לאדם יש למשל אלרגיה חריפה לדבורים או לשקדים או לבוטנים, שאלו אלרגיות שיכולות לייצר את התגובה האנפילקטית הזו, אז הוא צריך להסתובב לכל מקום עם המזרק שלו. ואם לא, הוא מסכן את חייו. אז זה מגביל וזה קשה.

אפשר גם לעשות טיפול שהוא בחשיפה הדרגתית ובעצם כל פעם חושפים את האדם לאט, ובאופן מבוקר, לאלרגן שיוצר את האלרגיה. ולאט לאט, מרגילים את המערכת החיסונית להגיב לזה יותר בשלווה. זה לא טיפול נעים. הוא ארוך והוא גם לא תמיד מצליח"

ואיך ה-NLP רלוונטי לתגובות כאלו של הגוף?

"NLP יודע לדבר גם עם הגוף. שכשאנחנו מדברים על התת מודע, בעצם התת מודע זה כל מה שלא מודע לנו, זה כל אותן פעילויות נפשיות ורגשיות שפועלות שמה למטה, אבל גם כל מה שקורה בגוף שלנו לא מודע. זאת אומרת ברגע זה אני לא מודעת לזה שהלב שלי פועם והכליות שלי מסננות את הדם והגוף שלי שומר על הטמפרטורה שלו. ויש באמת אלפי פעולות שקורות ברגע זה בגוף שלי והן לא מודעות. ו-NLP מתייחס גם לאותן פעולות לא מודעות בגוף כאל חלק מהתת מודע, וגם את זה אנחנו יודעים לתכנת."

תוכלי לספר קצת על התהליך עצמו?

"רוברט דילץ, שהוא אחד המורים שלנו -NLP, הוא זה שפיתח שיטה של NLP לטיפול באלרגיה. ובעצם איך זה קרה? הוא היה ברוסיה והוא נפגש שמה עם קבוצה של רופאים ואחד הרופאים שהוא פגש אמר אלרגיה זאת פוביה של המערכת החיסונית. וברגע שהרופא הזה קישר בין אלרגיה לבין פוביה, רוברט דילץ אמר רגע, לנו ב-NLP הרי יש תהליך מדהים כבר מאמצע שנות ה- 70, לטיפול בפוביה. אז אם זה פוביה, אני אמצא תהליך NLP שיעזור פה. ובאמת רוברט דילץ התחיל לפתח את התהליך הזה, שהוא באמת תהליך קסם."

אז הטענה היא שאלרגיה היא בעצם פוביה של המערכת החיסונית?

"אז בעצם אנחנו מדברים על טעות בזיהוי. המערכת החיסונית שוגה ומגיבה ממש כמו בפוביה. לדוגמה, הגוף שלנו נושם אבק והמערכת החיסונית בשוגג טועה וחושבת שהחומר הזה הוא כל כך מסוכן עבורה, שבמקום להתמודד עם שאיפה של קצת אבק, היא מעדיפה לתקוף. המערכת החיסונית נבהלת ומשחררת הרבה מאוד כלים רציניים להילחם באותו אויב מדומה."

ואיך משכנעים את המערכת החיסונית שמדובר בקרדית אבק תמימה למשל, ולא באויב מסוכן?

"יש חומר אחר, שאנחנו נכנה אותו אנטי-אלרגן, ואליו המערכת החיסונית מגיבה באופן מאוד רגוע. חומר שהאדם ממילא הגיב אליו בשלווה עוד לפני שהוא הגיע לטיפול, נגיד טלק, או קמח. זה חשוב מאוד שהאנטי-אלרגן יהיה מאוד דומה לאלרגן עצמו. אנחנו נמצא אנטי אלרגן שהוא באמת מתאים והוא כמה שיותר דומה, ואז התהליך עובד כמו קסם.

ואז בעצם אנחנו עובדים על המרכיב של ה-P ב-NLP – של התכנות, ואנחנו אומרים לאדם בוא תיזכר במצב שבו אתה הגבת בצורה מאוד מאוד קשה לאבק – נסעת בג’יפ ופתאום הגיע איזה ענן של אבק ואתה נורא נחנקת והתחלת להרגיש רע ובעצם כבר התחרבש לך כל המשך הטיול. בוא תדמיין את זה, ורגע לפני שמגיע הענן הזה של האבק, בוא תדמיין שזה היה ענן של קמח. ובוא תדמיין שהגוף שלך מגיב לזה בשלווה."

אז התגובה משתנה קודם בדימיון?

"הוא בינתיים רק מדמיין את זה. רק בדמיון. ואז אנחנו עושים את זה כמה וכמה פעמים. בוא תדמיין. בוא תיזכר בעוד סיטואציה אמיתית שבעבר הגבת בתגובה אלרגית חריפה וגם פה תדמיין שאתה מגיב לאבק כמו שאתה מגיב נגיד לקמח. אנחנו חוזרים על זה עוד פעם ועוד פעם. ובעצם מלמדים את המערכת הנוירולוגית שלנו. אנחנו מלמדים את המוח שלנו לייצר נתיב חדש, ואז יש לנו גם את ה-N של ה-NLP– Neuro: אני מגיב לאבק בדיוק כמו שאני מגיב לקמח. אני מגיב לאבק בשלווה."

ואיך אותו אדם יודע בסוף הטיפול שהוא גם בפועל יגיב כך, שהוא כבר לא אלרגי?

"אז אחרי שסיימנו את העבודה הזאת של התכנות, אנחנו מיד עוברים לבדיקה פיזית, מעשית. אני זוכרת שאני עבדתי עם איש צעיר על נושא של אבק ואמרנו – איך אנחנו יכולים לבדוק את זה? ואז גיליתי שיש לנו איזה מאוורר מה זה מאובק, שישב לו במחסן והעלה אבק כי לא השתמשנו בו הרבה זמן. הוצאתי את המאוורר הזה. הדלקתי אותו שכל האבק עף בעצם לבן אדם לפנים. אמרתי לו בוא תסניף את זה, בוא נראה מה קורה. והוא היה בהלם. הוא אומר אני לא מאמין. אני פשוט לא מאמין."

יש לך דוגמא לטיפול באלרגן יותר "פיקנטי" או נדיר?

"טיפלתי באישה שהיתה לה אלרגיה לפריחה של הפקאן. היא גרה במושב וכל המושב מלא במטעים של פקאנים. בכל פעם כשהתחילה הפריחה של הפקאן היה לה כל כך רע, שהיא היתה בורחת. היא גילתה שבארץ כמעט בכל מקום יש איזה עץ פקאן, אז היא פשוט התחילה לנסוע לחו”ל. במשך כמה שנים היא בילתה את כל התקופה של פריחת הפקאן בחו”ל. פעם אחת היא חזרה מחו”ל וסיפרה לחברה כמה זה פוגע לה בעבודה וכמה זה מקשה לה על החיים, והחברה אמרה לה – דפנה, ואז היא הגיעה אליי. לאחר הטיפול לא שמעתי ממנה. שלוש שנים אחרי פתאום מתקשרת אליי מישהי ואומרת לי אני חברה של ההיא שטיפלת בה עם פריחה של פקאן, אני רוצה שתטפלי גם בי. ואני אומרת לה רגע, רגע, מה, מה שלומה? איך היא ואיך עם הפקאן? היא אומרת לי תשמעי, שכחה לגמרי שהייתה לה את האלרגיה. עד שהגיעה פריחת הפקאן היא שכחה לגמרי שיש לה אלרגיה. עברה כל התקופה, וככה המשיכו לה החיים והיא לא שמה לב שאין לה אלרגיה."

ומה בנוגע לאלרגיות מסכנות חיים ממש?

"אז אני רוצה לספר עוד סיפור, כי תמיד שואלים אותי ומה עם אלרגיות מסכנות חיים? דווקא עם אלרגיות מסכנות חיים חייבים לעשות את התהליך הזה. כי אולי אנחנו יכולים פה להציל חיים.

לפני כמה שנים אנחנו היינו באיזשהו קמפינג והיה שמה מישהו עם אלרגיה מאוד חריפה לדבורים. הוא נעקץ מדבורה ולא היה לו איתו את הזריקה והוא התחיל לפתח תגובה אנפילקטית מאוד, מאוד קיצונית. הוא חזר אחרי שלושה ימים בבית חולים, והוא היה סבבה. אמרתי לו היית רוצה שנעשה את הטיפול של ה-NLP? הוא אמר לי בסדר. האנטי-אלרגן שלו היה זבוב או זבוב חול, הוא אמר – אני רוצה להגיב לעקיצה של דבורה כמו שאני מגיב לעקיצה של זבוב חול, שאליה אני מגיב בשלווה.

עשיתי לו את הטיפול ואמרתי לו אני לא עכשיו אעקוץ אותך מדבורה כדי לבדוק איך זה עובד, אז תבטיח לי שאתה כן מסתובב עם המזרק למרות הטיפול, אבל לא משתמש בו מיד אלא בודק.. ומשהו כמו איזה חצי שנה אחרי היינו ביחד באיזשהו אירוע, והוא הרים איזשהו מקל, והייתה שם דבורה והוא נעקץ באצבע. לא הייתה לו זריקה אגב, שזה היה מכעיס קצת, והוא נורא נבהל, הוא החוויר והוא ממש פחד. אני הייתי שם ליד במקרה ואמרתי לו אתה זוכר? הגוף שלך מגיב לזה כמו לזבוב. זה היה מטורף, כי לא קרה לו כלום. בקושי ראו, לבן אדם רגיל עקיצה של דבורה מתנפחת קצת, ולא התנפח לו כלום. זה היה מדהים. לי מתנפח יותר מעקיצות של דבורה. אז זה גם היה מאוד מרגש."

אז בעצם ניתן לטפל בכל אדם הסובל מאלרגיה באמצעות הטכניקה הזו?

"האדם שפונה לטיפול ב-NLP לנושא של אלרגיה, צריך לדעת למה הוא אלרגי, אנחנו חייבים שזה יהיה מספיק ספציפי. אז לפעמים אנחנו שולחים בן אדם לעשות קודם כל בדיקה. הסייג השני הוא שביום שבו מתבצע התהליך, הוא חייב להיות נקי מסימפטומים של אלרגיה. בעצם בתהליך אנחנו אומרים לאדם – כמו שאתה מרגיש עכשיו, ככה אתה תרגיש כשתפגוש את מה שאתה אלרגי כלפיו, ואם הבן אדם עכשיו מרגיש קצת תגובות של אלרגיה, הוא יעביר את זה לשם. אז זה באמת נורא חשוב."

ובמה בנוגע לאמונה של האדם? אם הוא לא מאמין ב-NLP ודימיון מודרך ולא מתחבר לזה?

"אדם לא צריך להאמין שטיפול באלרגיה עובד כדי שהתהליך יעבוד. זאת אומרת המרכיב של האמונה לא משנה פה, הוא לא פקטור. אנחנו מתכנתים את המערכת החיסונית, אין פה שום מרכיב של אמונה. אנחנו פשוט משנים נתיב נוירולוגי במוח."

האם הטיפול באמת תמיד אפקטיבי בצורה מיידית, לאחר מפגש אחד?

"יצא לי לעשות את הטיפול הזה עשרות פעמים, כטיפול חד פעמי, לא צריך להיכנס פה לסדרה של מפגשי NLP כי זה באמת מאוד קצר ולא צריך לתחזק את זה. אין שיעורי בית. עושים את זה פעם אחת וזהו. מה שסיפרתי על האישה עם הפקאנים, בדיוק מראה את זה. אני עשיתי לה את זה משהו כמו 10-9 חודשים לפני פריחת הפקאן הבאה, ועד אז היא שכחה מזה. היא שכחה מזה, אבל הגוף שלה זכר, וזה מה שהכי חשוב."

לסיום, מה היית רוצה להדגיש לקוראים שסובלים מאלרגיה?

"שיש פתרון, והוא פתרון נורא, נורא נעים, וקוראים לו NLP. השליחות שלנו היא באמת להפיץ את זה, את הטיפול הזה באלרגיה."

המסר כאן הוא חזק ברור – אין צורך להמשיך לסבול מתופעות האלרגיה, לחיות בחשש מתמיד או להשתמש בתרופות, ואתם אפילו לא צריכים להאמין שזה עובד, פשוט בואו להתנסות בעצמכם, לצאת עם חיוך ולהיפרד מהאלרגיה אחת ולתמיד.

זהו הפתרון הנקודתי. למעשה, אתם תרוויחו הרבה מאוד אם רק תבחרו להכניס NLP לחייכם בכל מקום בחיים.  אני מזמינה אתכם לגלות עוד על העולם המופלא של ה-NLP, היכן הוא יוכל לעזור לכם בחייכם והיכן תוכלו אתם לעזור באמצעותו לזולת, בקישור להסבר מה זה NLP, תוכלו להבין מדוע ה-NLP עובד ואף להירשם לשיעור היכרות חוויתי עם , NLP ללא עלות. זה עשוי לשנות את חייכם!  תבינו, הריפוי מאלרגיה, הוא רק דרך אחת בה כלי ה-NLP יכולים לפתור בעיה כואבת ובקלות גדולה. בפועל- NLP מסייע לעוסקים בו, כמעט בכל תחום בו אלו זקוקים לסיוע והכוונה לפתרון. החל מטיפול בחסמים רגשיים וכלה בדרכים מוצלחות להציב ולפגוש מטרות.

בואו להכיר NLP מקרוב, להכיר אותנו, ולגלות אם קורס Master NLP ורכישת סט הכלים לטיפול עם NLP הוא בשבילכם!

שתפו: