כניסה
הרשמה לניוזלטר

בשנים האחרונות יותר ויותר משקיעים מהדור הצעיר והדור המבוגר מתחילים להשקיע בבורסה. מהם הגורמים לתופעה?

תוכן שיווקי | 8 במאי 2022 | תוכן שיווקי | 3 דק׳

המשקיעים החדשים: מה מושך סטודנטים ופנסיונרים לבורסה?

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מתחילים להשקיע בבורסה : עפ"י סקירת הבורסה לניירות ערך, בשנת 2020 נפתחו קרוב ל- 141,000 חשבונות מסחר חדשים – גידול של 44% ביחס לשנה הקודמת. גם בשנת 2021 נמשכה ההתעניינות ההערה בבורסה, עם קרוב
ל- 140,000 חשבונות מסחר חדשים.

אך הגידול בכמות המשקיעים הוא רק חלק מהסיפור: אם פעם שוק ההון נתפס כמקום שפתוח רק בפני אנשים עם כיסים עמוקים ש"שוחים" בשוק ההון, בשנים האחרונות קהלים חדשים זורמים אליו: מצד אחד משקיעים צעירים בשנות ה- 20-30, ומצד שני מבוגרים בגילאי 60 פלוס, לקראת או אחרי הפנסיה. מה מאפיין את המשקיעים החדשים, ומה גורם להם להתעניין בבורסה?

Shutterstock

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
המפקח האמריקני לשיקום אפגניסטן: ארה"ב מעבירה מיליארדי דולרים לאפגניסטן, העושים את דרכם לטליבאן

קרן זריהן

ג'ון סופקו, המפקח הכללי לשיקום אפגניסטן, טוען כי ממשל ביידן אינו משתף פעולה עם הניסיונות לפקח על העברת הכספים, וחלק ניכר מהם מוסט על ידי הטליבאן למטרותיהם. "המחקר שלנו מאשר שאלו השולטים ברובים, שולטים בסיוע"

האם לשמחה, לאהבה ולמחלות כמו סרטן ופרקינסון יש ריח?

רקפת תבור

חוקרים מתחילים להבין שחוש הריח שלנו הוא הרבה יותר שימושי מכפי שחשבנו. האם בעתיד נוכל להגיע לגילוי מוקדם של מחלות באמצעותו?

מה שמניע אותך

טל אבן

רכב ארוך שמשדר עוצמה, או רכב עם "אפקט עזיבה", ואולי בכלל מותג שמרני ומאופק? על מה אתם חושבים כשאתם בוחרים את רכב היוקרה שלכם?

פאולין שובל | ת.ז.

אורן שלום

היום הקמתי חברה שמייצרת את הקינוח הספרדי צ'ורוס שזה סוג של פחזנית מטוגנת עם חור באמצע שניתן למלא בו רטבים שונים. הכול התחיל במאסטר שף, כשעשיתי קינוח איטלקי שנקרא "זפולה" שזה סוג של סופגנייה מהמטבח האיטלקי. אחרי התוכנית

נשיא המועדון הטורקי שסילק את שגיב יחזקאל: "נאסר עליו להיכנס לטורקיה"

דורון פסקין

סינאן בוזטפה, נשיא מועדון הכדורגל הטורקי אנטליהספור, הגיב לתקרית שבעקבותיה סולק השחקן הישראלי, והתייחס גם לשחקן הישראלי השני בשורות אנטליהספור, רמזי ספורי: "הוא מוסלמי ממוצא פלסטיני... הוא שמח להיות בקבוצה הזו. אנחנו גם שמחים להיות איתו"

מפגשים עם "הזמן האחר"

מאיה מזרחי

מהו תפקידה של אמנות? סיפורו של ציור אחד הממחיש את התהפוכות התפיסתיות שעבר עולם האמנות בעת המודרנית

שתפו: