כניסה
הרשמה לניוזלטר

ישראל ממוקמת באזור נפלא הכולל חוף ים מפנק, אזורי טבע ירוקים ואפילו מדבריות. לצד כל אלה אנו נמצאים גם על השבר הסורי אפריקאי העשוי בשל תזוזת הלוחות הטקטוניים מתחת לאדמה לגרום לרעידות אדמה כפי שהתרחש בעבר באזורים שונים בארץ. כפי שצפת נחרבה בעבר גם היום קיימת סכנה לפגיעה עצומה של רכוש ונפש. איך תכסו את עצמכם? הכל במאמר הבא.

תוכן שיווקי | 27 במרץ 2019 | תוכן שיווקי | 3 דק׳

כיצד ניתן להיערך למקרה של רעידת אדמה?

תמ"א 38 תכנית ההערכות למבנים שהוקמו לפני שנת 1980

הממשלה בחנה לאורך השנים כיצד ניתן להערך בפני רעידות אדמה. אחת ההחלטות שהתקבלו היתה חיזוק של מבנים בפני רעידה זו על ידי הוספת מקטעי בטון וברזל ליסודות ולקירות השונים וכן הוספת ממ"ד המסייע גם במקרה של רעידות אדמה. לאורך השנים האחרונות ראינו הרבה מאד מבנים מחודשים בצורה זו – אך התוכנית הפכה להיות עסקה נדל"נית מצוינת כאשר יזמים קבלו דירות נוספות שבנו על גג המבנה בתמורה לשיפוץ פנימי וחיצוני של הבניין. תהליכי האישור הפכו להיות ארוכים ומסורבלים ובשל חוסר כדאיות כלכלית בערים רבות מבנים ישנים לא חוזקו בפועל.

עשו ביטוח מבנה והוסיפו כיסוי בפני רעידות אדמה

ביטוח המבנה שלכם, אם רכשתם בעבר את הפוליסה, כולל הרחבה בפני נזקי טבע שונים. אך, הידעתם כי יתכן ואין לכם כיסוי בפני רעידות אדמה? במקרה כזה יתכן והמבנה יתחיל לנוע וחלקים ממנו יפלו. במצב זה אתם עשויים להשאר ללא קורת גג או חוסר יכולת לתקן את הבית. למרות שכאשר הבית ניזוק לחלוטין תכניות ממשלתיות מסייעות לתושבים, כאשר הבית נסדק או נפגם אתם עשויים למצוא עצמכם מול שוקת שבורה ללא סיוע ממשלתי. לכן, חשוב להתכונן מראש עם פוליסת ביטוח המאפשרת לכם לתקן את הנזקים ולהחזיר את הדירה שלכם למצבה לפני הפגיעה. במידה ולא ניתן לשקם את המבנה תקבלו חלק ניכר מערכו ותוכלו לרכוש בכספים אלה דירה אחרת.

D123x/pexels.com

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
ממשלת הולנד נגד הביון הסיני: תמנע מסטודנטים סינים להשתתף בתוכניות העוסקות בטכנולוגיות רגישות

צוות מגזין אפוק

הולנד מתגוננת מהריגול הסיני

פרשנות: מה משמעות ההחלטה האמריקנית להכליל את החות'ים ברשימת ארגוני הטרור?

יוני בן מנחם

ההחלטה היא הודאה של ממשל ביידן כי טעה כאשר ביטל את החלטת ממשל טראמפ לתייג את החות'ים כארגון טרור. אבל האם יש לה משמעות מעבר לכך?

20 אסטרטגיות צבאיות לניצחון במלחמה (וגם בחיים)

מאיה מזרחי

לוחמה אישית, לוחמה מאורגנת, לוחמה הגנתית ולוחמה התקפית - רב מכר שכתב הסופר רוברט גרין כולל אסטרטגיות מועילות רבות שיכולות לסייע לנו להבין טוב יותר את המצב הנוכחי, ולהתכונן לבאות

מה (לכל הרוחות) בריא לאכול

רקפת תבור

האם שומן תמיד מסוכן לנו? כמה ביצים כדאי לאכול כל יום? ולמה רבים ממחקרי התזונה נותנים לנו תשובות מבלבלות כל כך

נתניהו: "82% מהפלסטינים באיו"ש מצדיקים את הטבח הנורא שבוצע ב-7 באוקטובר"

צוות מגזין אפוק

סיכום הצהרות ראש הממשלה נתניהו, שר הביטחון גלנט והשר גנץ, במסיבת העיתונאים המשותפת

הכוח המסתורי שאומר לכם איך לחשוב ומה לומר

איל לוינטר

בשנים האחרונות ביטויים של "תקינות פוליטית" הפכו ליותר ויותר קיצוניים – כיצד זה התחיל ואיך זה מעצב את החברה שלנו, במיוחד בימים קשים אלו

שתפו: