כניסה
הרשמה לניוזלטר

ב-14 באפריל ייפגשו מייקרים, אנשי טכנולוגיה אקדמאים, אנשי סביבה ואקולוגיה, ושאר אנשי עשייה בלב המדבר לשלושה…

תוכן שיווקי | 1 באפריל 2016 | תוכן שיווקי | 2 דק׳

כשיצירתיות, טכנולוגיה וסביבה נפגשים בלב המדבר

ב-14 באפריל ייפגשו מייקרים, אנשי טכנולוגיה אקדמאים, אנשי סביבה ואקולוגיה, ושאר אנשי עשייה בלב המדבר לשלושה ימים של עשייה וחשיבה משותפת למען הסביבה. Geekcon Green הוא לא עוד כנס ירוק. הוא כנס מיוחד במינו שמוליד רעיונות פורצי דרך באמצעות מפגש של המוחות היצירתיים ביותר. למעשה, הוא לא כנס, אלא אי-כנס, ללא תוכנית מוגדרת מראש, שבו המשתתפים קובעים מה יתרחש.

הכול התחיל בכנס ״גיקון״, שנולד לפני 11 שנים כיוזמה של כמה אנשי טכנולוגיה שחיפשו סביבה שבה יוכלו להיפגש ביחד, ליצור, להתנסות בטכנולוגיות המתקדמות ביותר ולעבוד ביחד. מאז בכל שנה נפגשים כ-200 גיקים בשדות ים כדי ליצור ביחד פרויקטים משוגעים. הם בונים מדפסות תלת ממד שמדפיסות חומוס, רובוטים שיורים בג׳וקים, משחקים שנשלטים על ידי המוח, רובוט שפותר קוביה הונגרית ועוד כל מיני רעיונות מטורפים. החשיבה היצירתית והחיבורים שנוצרים בכנסים האלה מולידים לאחר מכן גם דברים פחות משוגעים וכיפים, ויותר מעשיים.

אילן גרייצר ממייסדי ״גיקון״, אומר: ״היו לא מעט אנשים שהגיעו אחרי גיקון למשרד והתפטרו. הם אמרו, ׳הבנתי שאפשר לחיות אחרת, יש לי מלא רעיונות, ומה שאני עושה כאן זה להיות ׳מת מהלך׳.״
11892327_10154146783596978_2069378214817573941_o
אבל לפני כמה שנים החלו לחשוב המארגנים לקחת את האנרגיה היצירתית הזאת לדברים מעשיים יותר מדברים כמו מדפסות להדפסת קינמון על ספלי קפה הפוך. ״בוא נבדוק אם אפשר לקחת את התפיסות של גיקון, את תרבות המייקרים ולעשות איתן משהו שיש לו ערך – לא אפליקציה בשביל אקזיט״, הם חשבו.

שתפו: