כניסה
הרשמה לניוזלטר

שלושה מראשי הצמרת הצבאית של חמאס הם ילידי מחנה הפליטים ח’אן יונס, ויש להם שם תשתית צבאית נרחבת המורכבת מבני החמולות שלהם. שלושת הבכירים הללו הם מוחמד דף, יחיא סינוואר ואחיו מוחמד סינוואר

יוני בן מנחם | 17 בנובמבר 2023 | מחשבות | 3 דק׳

פרשנות: צה”ל נערך לכיבוש דרום רצועת עזה

צה"ל החל בימים האחרונים בהפצת כרוזים לתושבי ח'אן יונס בדרום רצועת עזה, הקוראים לתושבים לפנות את בתיהם. בכרוזים נכתב כי פעולות חמאס ושאר ארגוני הטרור מחייבות את צה"ל לפעול באזור ח'אן יונס, וכי הוא אינו מעוניין לפגוע בתושבים, ולכן עליהם לפנות למקלטים המוכרים. הכרוזים הזהירו מפני מתן מחסה למחבלים וכי כל בית כזה יהיה למטרה.

חיל האוויר הפציץ בימים האחרונים כמה מטרות של חמאס בדרום הרצועה, ונראה כי בנוסף לכך עומד צה"ל להרחיב את התמרון הקרקעי. בעוד כוחות צה"ל עוסקים בהעמקת השליטה בעיר עזה ובטיפול במנהרות, ימשיכו כוחות נוספים לדרום הרצועה כדי לפרק את התשתית הצבאית הענפה של חמאס באזור הזה, המורכבת משלוש חטיבות של הזרוע הצבאית של הארגון.

הערכה: צמרת הזרוע הצבאית של חמאס מסתתרת בדרום

צה"ל מתכנן להגביר את הלחץ הצבאי על ההנהגה הצבאית של חמאס, שעל פי ההערכות נמלטה כבר בשלבים המוקדמים של המערכה לאזור דרום הרצועה. היא העריכה נכונה שצה"ל ינסה להגיע בראש ובראשונה למפקדת הזרוע הצבאית, מתחת לבית החולים שיפא, ולמקומות מסתור נוספים בעיר עזה.

מפה: מגזין אפוק

שתפו: