כניסה
הרשמה לניוזלטר

“המסה הגדולה של החימושים נשארה מאחור”, אמר ראש הממשלה בפתח ישיבת הממשלה. נוסף על כך הודיע נתניהו על מינוי האלוף במילואים יפתח רון-טל לתפקיד ראש מנהלת תקומה בדרום, והאלוף במילואים אליעזר מרום (צ’ייני) לראש מנהלת הצפון

קרן זריהן | 23 ביוני 2024 | חדשות | 1 דק׳

נתניהו: חלה ירידה דרמטית באספקת חימושים מארה”ב

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום בפתח ישיבת הממשלה: "אנחנו מחויבים להשיב את תושבי הדרום והצפון בבטחה לבתיהם. אנחנו מחויבים לבנות את היישובים, לשקם את הקהילות ולהזניק את הצפון והדרום קדימה בכל התחומים. לשם כך, החלטתי למנות את האלוף במילואים יפתח רון-טל לתפקיד ראש מנהלת תקומה בדרום, ואת האלוף במילואים אליעזר מרום (צ'ייני) לראש מנהלת הצפון. אני בטוח ששניהם יעשו עבודה מצוינת, אני גם בטוח שכל שרות ושרי הממשלה יתנו להם גב מלא בעבודתם החשובה".

כמו כן התייחס נתניהו לנושא אספקת הנשק מארה"ב. נתניהו אמר: "אני מעריך מאוד את התמיכה של הנשיא ביידן והממשל האמריקני בישראל. מאז תחילת המלחמה ארה"ב נתנה לנו תמיכה ברוח ובחומר - באמצעי הגנה ובאמצעי התקפה.

"אבל לפני כארבעה חודשים, חלה ירידה דרמטית באספקת החימושים שהגיעו מארה"ב לישראל. במשך שבועות ארוכים פנינו לידידינו האמריקנים בבקשה להאיץ את המשלוחים. עשינו זאת פעם אחר פעם. עשינו זאת בדרגים הגבוהים, ובכל הדרגים, ואני רוצה להדגיש – עשינו זאת בחדרי חדרים. קיבלנו כל מיני הסברים, אבל דבר אחד לא קיבלנו: המצב הבסיסי לא השתנה. פריטים מסוימים הגיעו בטפטוף, אבל המסה הגדולה של החימושים נשארה מאחור".

ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה, 23 ביוני 2024 | צילום מסך

שתפו: