כניסה
הרשמה לניוזלטר

בימים האחרונים חוסל ואסם פרחאת, מפקד גדוד שג'עייה שהיה אחראי על שורת פיגועים רצחניים. דובר צה"ל קרא למפקדי הגדוד להניח את נשקם כדי להימנע מגורל דומה

דורון פסקין | 3 בדצמבר 2023 | חדשות | 1 דק׳

דובר צה"ל בפנייה למפקדי גדוד שג'עייה: היכנעו או שתחוסלו

דובר צה"ל בערבית, סא"ל אביחי אדרעי, הזהיר היום (ראשון) את מפקדי גדוד שג'עייה של חמאס כי עליהם להניח את נשקם ולא יחוסלו. כך כתב בחשבונו ב-X: "הודעה זו מופנית לראשי גדוד שג'עייה בחמאס: ראו הודעה זו כהודעה סופית. כולכם מטרות. צה"ל יפעל בעוצמה רבה בשכונה על מנת לפרק את תשתית הטרור של חמאס. יש לכם שתי אפשרויות: כניעה והנחת הנשק שלכם, או התמודדות עם גורל דומה לזה של וסאם פרחאת (מפקד הגדוד) ויונס מושתהא (שחוסלו)". להודעה צירף תרשים של כל מפקדי הגדוד, כולל השניים שחוסלו בימים האחרונים.

אתמול הודיע דובר צה"ל שמפקד גדוד שג'עייה, וסאם פרחאת, חוסל בתקיפת מטוסי קרב של חיל האוויר, שנערכה בהכוונת מידע מודיעיני מדויק של אמ"ן ושב"כ. פרחאת פיקד על הגדוד משנת 2010 והוביל אותו במבצע "צוק איתן", במהלכו פיקד על המחבלים שהיו אחראים על אסון הנגמ"ש בו נהרגו שישה מחיילי צה"ל. הוא גם היה ממתכנני הפיגוע במכינה הקדם צבאית ב"עצמונה" בשנת 2002, בו נרצחו חמישה ישראלים, וירי הנ"ט לעבר האוטובוס בנחל עוז בשנת 2011, שכתוצאה ממנו נרצח ילד ישראלי. פרחאת לקח גם חלק בתכנון התקיפה הרצחנית ב-7 באוקטובר, ושילח את מחבלי הנוח'בה של חמאס באותו היום לעבר קיבוץ ומוצב נחל עוז.

בשנת 1995, בדרכו לבצע פיגוע התאבדות בשטח ישראל, נעצר פרחאת על ידי כוחות הביטחון ונכלא לעשר שנים. לאחר חזרתו לרצועה פעל בתחומי הייצור הרקטי של ארגון הטרור. לפי הודעת צה"ל, מתחילת הלחימה, "צה"ל ושב"כ פגעו ביכולתיו של גדוד שג'עייה באופן משמעותי, החל מחיסול צמרת הפיקוד ועד להשמדת תשתיות ואמצעי לחימה".

עשן עולה מרצועת עזה לאחר הפצצות חיל האוויר ב-3 בדצמבר | צילום: JACK GUEZ/AFP via Getty Images

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
עשרות מחבלים חוסלו ביממה האחרונה ברצועת עזה; צה"ל תקף תשתיות חיזבאללה בלבנון

צוות מגזין אפוק

עדכונים ודיווחים שוטפים לאורך כל היום

ישראל מתחילה לשחרר כספים לרשות הפלסטינית

דורון פסקין

407 מיליון שקלים מכספי המיסים עברו מישראל לפלסטינים דרך נורווגיה כחלק מההסכם לפיו הכספים המוקפאים לרשות יועברו דרך מדינה שלישית. ראש ממשלת נרווגיה: "העברות נוספות צפויות בימים הקרובים"

צה"ל תקף ברצועה מרחב ממנו בוצעו השיגורים אתמול לעבר שטח ישראל; חיל האוויר תקף בלבנון

צוות מגזין אפוק

עדכונים ודיווחים שוטפים לאורך כל היום

"אנחנו נתקלים בקיר אטום של דרישות הזויות של חמאס"

צוות מגזין אפוק

סיכום מסיבת העיתונאים של ראש הממשלה בנימין נתניהו

אלפי ישראלים תובעים את אנתוני בלינקן ומחלקת המדינה של ארה"ב בדרישה לעצור כל מימון לאונר"א

אלעד נבו

"בלינקן מעורב ובקיא בכל המימון הפדרלי לאונר"א ומקורות מימון אחרים המגיעים לארגוני טרור הפועלים בגדה המערבית וברצועת עזה", נכתב בתביעה

נאום פוטין בפני הפרלמנט ברוסיה: "הכוחות הגרעיניים נמצאים בכוננות לחימה מלאה והיכולת להשתמש בהם מובטחת"

דורון פסקין

נשיא רוסיה תקף את מדינות המערב ומדיניותן והזהיר כי שליחת כוחות לאוקראינה תסכן את העולם במלחמה גרעינית

שתפו: