כניסה
הרשמה לניוזלטר

דובר משפחות החטופים אמר בוועדה: “אני מתחנן, תסירו את הדבר הזה מסדר היום”

יובל גומא | 20 בנובמבר 2023 | חדשות | 3 דק׳

נציגי משפחות החטופים והנעדרים: מבקשים שלא לקדם כעת את חוק עונש מוות למחבלים

הוועדה לביטחון לאומי דנה היום מחדש בחוק עונש מוות למחבלים לאחר שהועבר בקריאה טרומית בחודש מרץ השנה. בדיון לקחו חלק גם נציגי משפחות החטופים והנעדרים שקראו לחברי הוועדה שלא לעסוק בהצעת החוק כל עוד קרוביהם עדיין מוחזקים בשבי על ידי חמאס.

בפתח הדיון התייחס יו''ר הוועדה, צביקה פוגל, לחוק והזכיר את הוצאתו להורג של פושע המלחמה הנאצי אדולף אייכמן, הפעם היחידה בתולדותיה של מדינת ישראל בה גזר דין מוות הוצא לפועל. "כל אחד מהמחבלים הוא אייכמן", אמר פוגל. "אנחנו לא יכולים להחזיק בבתי הכלא שלנו מחבלים שמבחינתם לרצוח ילד ולהתעלל באישה בהיריון זה חלק מהלקסיקון, אנחנו לא צריכים להכיל את המפלצות האלו ולגדל אותן. המפלצת הזו מנסה להפעיל כל לחץ כדי למנוע מאיתנו לחוקק את החוק, גם על משפחות החטופים".

במהלך הדיון, גיל דיקמן, קרוב משפחתה של כרמל גת שנחטפה ב-7 באוקטובר מקיבוץ בארי לעזה, ביקש מחברי הוועדה שלא לקדם את הצעת החוק: "אני מאמין שזו מלחמה בין חיים לבין מוות. אני מאמין שאת החיים עוד אפשר להציל, זה נמצא על הכף עכשיו", אמר. "בבקשה תהיו איתנו בצד של החיים ולא בצד של המוות. אני מתחנן: תסירו את הדבר הזה מסדר היום". כמו כן, דיקמן טען שההצעה מקודמת על ידי הוועדה חרף קביעתם של גורמים במל''ל ובגופים אחרים שאין זה העיתוי המתאים לכך.

צילום מסך

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
סמוטריץ’: “ההיסטוריה תשפוט את מי שעמד לצד הנאצים של חמאס דאע”ש”; לפיד: “העובדה שבית הדין לא קשר את הפסקת הלחימה להחזרת החטופים וזכותה של ישראל להגן על עצמה – מפולת מוסרית”

אורן שלום

התגובות להחלטת בית הדין הבינלאומי

בית הדין בהאג: ישראל צריכה להפסיק כל פעולה ברפיח העלולה לגרום לתנאי חיים שיפגעו פיזית בפלסטינים

דורון פסקין

נשיא בית הדין, השופט הלבנוני נוואף סלאם, טען כי בית הדין "לא משוכנע" שדי בפינוי האזרחים מרפיח וצעדים אחרים שנקטה ישראל כדי להקל על סבלם של הפלסטינים. בית הדין הורה לישראל כי עליה להגיש דו"ח על הצעדים שננקטו בתוך חודש

“כוחותינו איתרו ברצועה מודיעין קריטי שבעזרתו ובעזרת מידע קודם שהחזקנו הצלחנו לקבוע את הירצחם וגם את מקום הימצאם”

צוות מגזין אפוק

סיכום הצהרת דובר צה"ל תת אלוף דניאל הגרי

צה”ל: חולצו גופותיהם של החטופים חנן יבלונקה, מישל ניסנבאום ואוריון הרננדז ז״ל

צוות מגזין אפוק

מצה"ל נמסר כי על פי מידע מודיעני מהימן עולה כי החטופים נרצחו במהלך מתקפת הטרור האכזרית ב-7 באוקטובר

“ב-7 באוקטובר צה”ל נכשל במשימה להגן. כעת מוטלת עלינו האחריות לתחקר ולתקן”

צוות מגזין אפוק

סיכום ההצהרה של דובר צה"ל תת אלוף דניאל הגרי

שגרירות סין בישראל ערכה “פגישה מיוחדת” בנושא טייוואן עם אישים ישראלים

קרן זריהן

השגרירות הסינית בישראל הודיעה כי הבהירה את עיקרון "סין האחת" והתנגדותה של סין לעצמאות טייוואן. קונסוליות ושגרירויות סיניות ברחבי העולם ערכו בימים האחרונים כינוסים דומים

שתפו: