כניסה
הרשמה לניוזלטר

ח"כ עמית הלוי יוזם הצעת חוק חדשה "לעשיית דין בחמאס ועוזריהם" בדומה לחוק הקיים כלפי הנאצים. בשיחה עם מגזין אפוק הוא מוסיף: למי שבעזה יש שתי אפשרויות – לברוח או לפגוע בחמאסניקים. "מי שיביא ראש של חמאסניק יהיה פה אזרח של כבוד"

אורן שלום | 11 באוקטובר 2023 | חדשות | 2 דק׳

ח"כ עמית הלוי: "את אותן נורמות שהחילו על הנאצים, צריכים להחיל על מחבלי חמאס ועוזריהם"

אתמול פרסם ח"כ עמית הלוי ממפלגת הליכוד, כי בכוונתו להגיש הצעת חוק "לעשיית דין בחמאס ועוזריהם". בפוסט שפרסם בפייסבוק, הלוי כתב כי "החוק יחיל את הנורמות שקבעה החברה האנושית לגבי הפושעים הנאצים ימ"ש ובראשן עונש מוות לכל מי שהיה שותף בפשעים אלו נגד עמנו ונגד האנושות".

פנינו לכ"כ הלוי כדי להבין לעומק את עמדתו. הלוי הסביר כי "הרעיון הוא מאוד פשוט – כל מי שצפה או שמע בפשעים המחרידים שנעשו בעוטף עזה בשבת האחרונה, לא התקשה לזהות את האופי האכזרי והסדיסטי שדומה מאוד לפשעים שביצעו הנאצים. את אותן נורמות שהחילו על הנאצים, צריכים להחיל על מחבלי חמאס ועוזריהם. כל אדם בעולם צריך שההבחנה הזאת תהיה ברורה לו".

הלוי הוסיף כי "אנחנו באירוע אחר, אני חושב שהתרבות האנושית, עמים אחרים, כולל עמים מוסלמים, מחכים לשמוע מה האמירה המוסרית במקרים מהסוג הזה. כל מי שהיה שותף לזוועה הזאת, דינו יהיה מוות, את האפר של גופתו נפזר מחוץ למים הטריטוריאליים של ישראל, כמו שעשינו לאייכמן.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
בזמן שקטאר משמשת כמתווכת – ההסתה נגד ישראל בכלי התקשורת שלה ממשיכה

יובל גומא

סקירה של מכון ממרי מראה כי ההסתה נגד ישראל בכלי התקשורת הקטאריים נמשכת, תוך האדרת דמויותיהם של ראשי חמאס וקריאות להמשך ה"התנגדות". "הסכסוך יסתיים רק עם היעלמותה של ישראל ושחרור פלסטין", נכתב בפברואר האחרון באחד העיתונים

אחרי הפסקה של חודש: האיחוד האירופי מחדש את התרומות לאונר"א

דורון פסקין

בהודעה שפרסמה הנציבות האירופית נאמר כי הוחלט לחדש את העברת הכספים לסוכנות, בעקבות הסכמתה לביקורת והתחייבויות לעתיד

לקראת יום שלישי הגדול: טראמפ מבסס את ניצחונו במפלגה הרפובליקנית

דורון פסקין

טראמפ מתקרב אל היעד של המועמדות לנשיאות מטעם המפלגה הרפובליקנית לאחר שזכה בניצחונות בבחירות המוקדמות במישיגן, מיזורי ואיידהו. השבוע ייערך "יום שלישי הגדול" ובו יתקיימו בחירות ב-16 מדינות במקביל

צה"ל הודיע על נפילתו של לוחם מילואים בקרב בדרום הרצועה

צוות מגזין אפוק

עדכונים ודיווחים שוטפים לאורך כל היום

ארה"ב: "אנו מתכננים משימות המשך פוטנציאליות של משלוחי סיוע מוטס לעזה"

צוות מגזין אפוק

ארה"ב וירדן ביצעו מבצע משולב להנחתת סיוע הומניטרי ברצועת עזה

צה"ל: 3 לוחמים נהרגו ו-14 נפצעו בקרב בדרום רצועת עזה

צוות מגזין אפוק

עדכונים ודיווחים שוטפים לאורך כל היום

שתפו: