כניסה
הרשמה לניוזלטר

“מטא” אישרה את הגבלות מדיניות החיפוש ברשת שלה. לפי החברה, לעת עתה פלטפורמת Threads חוסמת חיפוש של מילים העלולות להעלות פוסטים “רגישים”

אורן שלום | 17 בספטמבר 2023 | חדשות | 1 דק׳

Threads של צוקרברג חוסמת את תוצאות החיפוש של מונחים הקשורים במגיפה, כולל “קורונה” ו”חיסונים”

הרשת החברתית Threads שהקים מארק צוקרברג ואמורה להוות אלטרנטיבה לטוויטר (X), סופגת ביקורות עקב חסימת תוצאות חיפוש של מונחים הקשורים למגיפה, כולל חיסונים. הדבר נודע כאשר Threads השיקה בשבוע שעבר את פונקציית החיפוש החדשה שלה.

על פי דיווח בוושינגטון פוסט, כ-24 שעות לאחר השקת הפונקציה החדשה התברר כי היא חסרת תועלת עבור אנשים הרוצים לחפש פוסטים הקשורים במגפת הקורונה. משתמשים רבים גילו כי החיפוש שלהם ב-Threads אחר תוכן הקשור ל"קורונה" ו"חיסונים" נתקל במסך ריק ובחלון קופץ המפנה אותם לאתר האינטרנט של המרכז לבקרת מחלות ומניעתן (CDC).

בהודעה לעיתונות אישרה Meta (הבעלים של Threads) את הגבלות מדיניות החיפוש שלה, ואמרה כי לעת עתה הפלטפורמה חוסמת את המשתמשים מלחפש מילים שעלולות להעלות פוסטים "רגישים". "פונקציונליות החיפוש לא מספקת באופן זמני תוצאות עבור מילות מפתח העשויות להציג תוכן רגיש. אנשים יוכלו לחפש מילות מפתח כגון 'קורונה' בעדכונים עתידיים ברגע שנהיה בטוחים באיכות התוצאות". Meta הודתה ש-Threads חוסמת בכוונה מונחים נוספים, אך סירבה לפרט מה הם.

מנכ"ל מטא מארק צוקרברג | צילום: Drew Angerer/Getty Images

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
שלושה לוחמים נפלו בצפון הרצועה

צוות מגזין אפוק

צה"ל פרסם את שמות הלוחמים שנפלו: סגן ישראל יודקין מכפר חב"ד, סמל ראשון אליהו אלי חיים אמסלם תושב רעננה וגדעון חי דירוא מתל אביב

פורסם סרטון החטיפה של התצפיתניות מבסיס נחל עוז

צוות מגזין אפוק

מטה משפחות החטופים: "הסרטון הוא כתב אישום חריף על מחדל לאומי של הפקרת החטופות והחטופים"

ח’אלד משעל: “אנו מודים למבול הסטודנטים הגדול שיצא מהאוניברסיטאות האמריקניות, האירופאיות והמערביות, והגיע לכל מדינות האומה שלנו”

דורון פסקין

בנאום שנשא התייחס בכיר חמאס להפגנות בקמפוסים, לצורך לחסל את הציונים וקרא לעם הפלסטיני להמשיך את מה שהתחיל מיד לאחר ה-7 באוקטובר

כוחות הביטחון ממשיכים במבצע בג’נין; תיעוד: חמוש נכנס לבית החולים הממשלתי בג׳נין ומשתמש בו כמחסה

צוות מגזין אפוק

חוסלו מחבלים שהשליכו מטענים על הכוחות

אירלנד, נורווגיה וספרד הכריזו כי יכירו במדינת “פלסטין”; ישראל מחזירה את השגרירים מאוסלו, מדריד ודבלין

דורון פסקין

על פי דיווחים, גם בלגיה, סלובניה ומלטה עשויות להכריז על כך בקרוב. שר החוץ ישראל כ"ץ: "המסר לעולם: הטרור השתלם"

ארה”ב ביצעה ניסוי גרעיני “תת קריטי” בנבאדה. צפון קוריאה הגיבה: מדובר ב”מעשה מסוכן”

דורון פסקין

המנהל הלאומי לביטחון גרעיני בארה"ב אישר כי קיים ניסוי בנוגע לראשי נפץ גרעיניים, מבלי לחולל פיצוץ גרעיני. צפון קוריאה רומזת כי היא עשויה להגיב בניסוי משל עצמה

שתפו: