כניסה
הרשמה לניוזלטר

ג’יימס קומר, יו”ר ועדת הפיקוח והרפורמה של בית הנבחרים האמריקני, הודיע במסיבת עיתונאים שכינס כי חקירה שנמשכה חודשים גילתה כי בני משפחתו של הנשיא ג’ו ביידן קיבלו מיליוני דולרים מחברות המקושרות לממשלות זרות, בעת שביידן כיהן כסגן נשיא ארה”ב

צוות מגזין אפוק | 10 במאי 2023 | חדשות | 2 דק׳

ועדת הפיקוח של בית הנבחרים: משפחת ביידן קיבלה מיליוני דולרים מחברות המקושרות לממשלות זרות

ג'יימס קומר, יו"ר ועדת הפיקוח והרפורמה של בית הנבחרים האמריקני, הודיע במסיבת עיתונאים שכינס כי חקירה שנמשכה חודשים גילתה כי בני משפחתו של הנשיא ג'ו ביידן קיבלו מיליוני דולרים מחברות המקושרות לממשלות זרות, בעת שביידן כיהן כסגן נשיא ארה"ב.

בתזכיר המסכם את הממצאים נכתב כי הוועדה בחנה אלפי רשומות בנקאיות ומסמכים משפטיים המעידים כי בני משפחתו, בהם בנו האנטר, הקימו מערך מורכב של חברות וקיבלו תשלומים מתאגידים זרים הקשורים בממשלות זרות כמו סין.

"בני משפחת ביידן ושותפיהם העסקיים יצרו רשת של למעלה מ-20 חברות – רובן היו חברות עם אחריות מוגבלת (LLC) שנוצרו במהלך התקופה בה כיהן ביידן כסגן נשיא", נכתב בתזכיר. "הרישומים הבנקאיים מראים שמשפחת ביידן, שותפיה העסקיים והחברות שלהן קיבלו יותר מ-10 מיליון דולר מחברות של אזרחים זרים. הוועדה זיהתה תשלומים לבני משפחת ביידן מחברות זרות בזמן שג'ו ביידן שימש כסגן נשיא ולאחר שעזב את תפקידו הציבורי".

ג'יימס קומר | צילום: Alex Wong/Getty Images

שתפו: