כניסה
הרשמה לניוזלטר

שר החוץ הלבנוני, עבדאללה בו חביב, אמר את הדברים בריאיון לעיתון לבנוני. "לבנון תקבל רק פתרון מלא לכל בעיות הגבולות עם ישראל"

דורון פסקין | 6 בפברואר 2024 | חדשות | 1 דק׳

שר החוץ של לבנון: מתנגדים שחיזבאללה ייסוג מעבר לליטני ללא הסדר מקיף בסוגיות נוספות

שר החוץ הלבנוני עבדאללה בו חביב, אמר היום לעיתון הלבנוני "נדאא' אלוטן" כי הוא דוחה את הדרישה שחיזבאללה ייסוג מספר קילומטרים צפונית לליטני. "בכל הדיונים שמובילים נציגי מדינות המערב, בין אם באו"ם ובין אם במהלך ביקורם בלבנון, הם דורשים מחיזבאללה לסגת כשמונה עד עשרה ק"מ צפונית לליטני. זוהי נוסחה שלבנון דוחה. לבנון לא תקבל חצאי פתרונות שלא יביאו את השלום הרצוי ולא יספקו יציבות, אלא יובילו למלחמה מחודשת פעם אחר פעם. לכן, אנו מתעקשים על יישום מקיף של החלטה 1701, ואנו רואים [עתה] את העיתוי המתאים לכך".

החלטה 1701 שהתקבלה בסיום מלחמת לבנון השנייה באוגוסט 2006 עוסקת בסידורי הביטחון בדרום לבנון, אך גם במחלוקות בין ישראל ללבנון בשאלת סימון הגבולות. סעיף 10 בהחלטה קורא למזכ"ל האו"ם לפעול "לקביעת הגבולות הבינלאומיים של לבנון, במיוחד באותם אזורים שבהם הגבול שנוי במחלוקת או לא ברור, כולל התמודדות עם סוגיית אזור חוות שבעא".

לפי דברי בו חביב, נראה שלבנון מתעקשת על סעיף זה. בראיון הוא אישר כי לבנון עומדת על כך שחוות שבעא וגבעות כפר שובא "ישוחררו" כשאמר: "מה שאנחנו שומעים מכמה שרי חוץ מערביים זה שישראל לא מוכנה לסגת, והתשובה שלנו הייתה שלבנון תקבל רק פתרון מלא לכל בעיות הגבולות עם ישראל. חצאי פתרונות הם חסרי תועלת ולא יתקבלו". לדברי שר החוץ הלבנוני "חלק מנציגי מדינות המערב הודיעו ללבנון כי ישראל מסרבת לדון בסעיף הנסיגה משבעא ומגבעות כפר שובא בעיתוי הנוכחי".

שר החוץ של לבנון, עבדאללה בו חביב, 15 בדצמבר 2023 | צילום: Sean Gallup/Getty Images

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
הוסר המכשול האחרון להצטרפות שוודיה לנאט"ו

דורון פסקין

לאחר חודשים של עיכובים, הונגריה אישרה את הצטרפותה של שוודיה לנאט"ו. חברותה של המדינה הנורדית תושלם פורמלית בתוך ימים ספורים

ראש ממשלת הרשות הפלסטינית הודיע על התפטרות הממשלה: "נשארנו נאמנים לשהידים ולאסירים"

דורון פסקין

מוחמד אשתייה הגיש לנשיא הרש"פ אבו מאזן הודעה בכתב על התפטרות ממשלתו, כחלק מהשינויים ברשות על רקע המלחמה, ודרישות הממשל האמריקני להקמת רשות פלסטינית "מחודשת"

הפגנת ענק בברזיל בתמיכה בנשיא לשעבר – וגם בישראל

דורון פסקין

במהלך הפגנת תמיכה בבולסונארו שנערכה אתמול בסאו פאולו הונפו דגלי ישראל, בין היתר על ידי בולסונארו עצמו

"לתפיסת האמריקנים, הסנקציות על המתנחלים הן איזשהו ניסיון להזהיר את ישראל שאם היא לא תשתלט על המצב, זה יורחב"

אלעד נבו

פרופ' עמיחי כהן, ראש התוכנית לביטחון ומשפט במכון הישראלי לדמוקרטיה, מסביר בריאיון למגזין אפוק את משמעות הסנקציות שהטילו לאחרונה ארה"ב ומדינות נוספות על מתנחלים ישראלים, ולאן הן עשויות להוביל בהמשך. "הכניסו אותנו לאותה רשימה עם מדינות כמו רוסיה, סין וונצואלה – זה מצב משפיל"

טראמפ ניצח בדרום קרוליינה, מדינת הבית של ניקי היילי

דורון פסקין

הנשיא לשעבר זכה בכ-60% מהקולות והביס את יריבתו, ניקי היילי. עם זאת, היילי הודיעה שתמשיך במרוץ

הונגריה ואיראן סיכמו: מרחיבות את שיתוף הפעולה בין המדינות

דורון פסקין

שרי החוץ של איראן והונגריה ערכו מסיבת עיתונאים משותפת, בה הכריזו על חתימה על "מסמכים אסטרטגיים" ושיתוף פעולה בתחומים כלכליים ומדיניים

שתפו: