כניסה
הרשמה לניוזלטר

מכון ממרי חושף כי לאורך השנים הגיעו בקביעות קצינים ממשרד הפנים והביטחון הלאומי של חמאס ברצועת עזה להתאמן במכללת המשטרה של קטאר

דורון פסקין | 6 בפברואר 2024 | חדשות | 4 דק׳

כך קטאר אימנה והכשירה קציני חמאס

קטאר, שנודעה בשנים האחרונות בתמיכתה הכספית והתקשורתית בארגון חמאס וכן באירוח מנהיגיו, סייעה לו בדרך נוספת, שעד כה הייתה פחות מוכרת. לפי ממרי (המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון), מדינת המפרץ הכשירה, במכללת המשטרה שלה באל-ריאן, קצינים ממשרד הפנים והביטחון הלאומי של ממשלת חמאס ברצועת עזה. לפי הדיווח, קציני משטרת חמאס נשלחו דרך קבע להתאמן במכללה הקטארית.

ראש הלשכה המדינית של חמאס, איסמעיל הנייה, המתגורר בקטאר, נפגש לעתים קרובות עם קצינים אלה, הרעיף עליהם שבחים והעניק להם תעודות הוקרה. הוא אמר כי למכללה של קטאר יש "תפקיד משמעותי" בחיזוק משטרת עזה, והודה לאמיר הקטארי תמים בן חמד אאל ת'אני על מאמציו למען פלסטין בפורומים בינלאומיים.

משרד הפנים של חמאס עקב אחר התקדמות הצוערים ודיווח בהרחבה על הישגיהם ועל הכבוד שהעניק להם הנייה. המשרד גם שלח מכתב תודה למשרד הפנים הקטארי על מאמציו המתמשכים לשריין מקומות במכללה לשוטרים לחניכים פלסטינים, "במטרה לתגבר ולחזק את ההכשרה והפיתוח של אנשי [משרד הפנים של עזה]". דובר המשרד הודה לקטאר על שעזרה למשרד "לפתח את אנשיו ולהעניק להם כישורים ומומחיות ייחודיים".

הכניסה לבית הספר לשוטרים באל-ריאן בקטאר | צילום: wikimedia/Prmoi/CC BY-SA 4.0 DEED

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
הוסר המכשול האחרון להצטרפות שוודיה לנאט"ו

דורון פסקין

לאחר חודשים של עיכובים, הונגריה אישרה את הצטרפותה של שוודיה לנאט"ו. חברותה של המדינה הנורדית תושלם פורמלית בתוך ימים ספורים

ראש ממשלת הרשות הפלסטינית הודיע על התפטרות הממשלה: "נשארנו נאמנים לשהידים ולאסירים"

דורון פסקין

מוחמד אשתייה הגיש לנשיא הרש"פ אבו מאזן הודעה בכתב על התפטרות ממשלתו, כחלק מהשינויים ברשות על רקע המלחמה, ודרישות הממשל האמריקני להקמת רשות פלסטינית "מחודשת"

הפגנת ענק בברזיל בתמיכה בנשיא לשעבר – וגם בישראל

דורון פסקין

במהלך הפגנת תמיכה בבולסונארו שנערכה אתמול בסאו פאולו הונפו דגלי ישראל, בין היתר על ידי בולסונארו עצמו

"לתפיסת האמריקנים, הסנקציות על המתנחלים הן איזשהו ניסיון להזהיר את ישראל שאם היא לא תשתלט על המצב, זה יורחב"

אלעד נבו

פרופ' עמיחי כהן, ראש התוכנית לביטחון ומשפט במכון הישראלי לדמוקרטיה, מסביר בריאיון למגזין אפוק את משמעות הסנקציות שהטילו לאחרונה ארה"ב ומדינות נוספות על מתנחלים ישראלים, ולאן הן עשויות להוביל בהמשך. "הכניסו אותנו לאותה רשימה עם מדינות כמו רוסיה, סין וונצואלה – זה מצב משפיל"

טראמפ ניצח בדרום קרוליינה, מדינת הבית של ניקי היילי

דורון פסקין

הנשיא לשעבר זכה בכ-60% מהקולות והביס את יריבתו, ניקי היילי. עם זאת, היילי הודיעה שתמשיך במרוץ

הונגריה ואיראן סיכמו: מרחיבות את שיתוף הפעולה בין המדינות

דורון פסקין

שרי החוץ של איראן והונגריה ערכו מסיבת עיתונאים משותפת, בה הכריזו על חתימה על "מסמכים אסטרטגיים" ושיתוף פעולה בתחומים כלכליים ומדיניים

שתפו: