כניסה
הרשמה לניוזלטר

מאז פרוץ המלחמה בעזה ב-7 באוקטובר הביע מיליי מספר פעמים את תמיכתו בישראל ואף הניף את דגל ישראל בעצרת שקיים בבואנוס איירס לצד קהל של אלפים מתומכיו

דורון פסקין | 5 בפברואר 2024 | חדשות | 2 דק׳

נשיא ארגנטינה חאבייר מיליי צפוי להגיע מחר לביקור ראשון בישראל

נשיא ארגנטינה, חאבייר מיליי, יגיע מחר (שלישי) לביקור בישראל במהלכו ייפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, כך מדווח בתקשורת בארגנטינה. על פי הדיווח, לאחר הביקור בישראל, צפוי מיליי לצאת לביקור באיטליה שם ייפגש עם הנשיא ועם ראש הממשלה (ג'ורג'ה מלוני) וכן יבקר בוותיקן שם ייפגש עם האפיפיור.

הנשיא ייצא לתל אביב בליווי אחותו המשמשת כמזכירה הכללית של הנשיאות, קרינה מיליי; שרת החוץ דיאנה מונדינו והרב אקסל ווחניש, המועמד לשמש כשגריר ארגנטינה בישראל. מיליי נחשב אוהד ישראל ובמסע הבחירות שלו הבטיח כי יעביר את שגרירות ארצו לירושלים. על פי מגזין טאבלט, מיליי נחשב לאחד מתומכי ישראל הגדולים ביותר בפוליטיקה הארגנטינאית.

מאז פרוץ המלחמה בעזה ב-7 באוקטובר הוא הביע מספר פעמים את תמיכתו בישראל, ובמהלך עצרת שקיים בבירה בואנוס איירס הניף דגל ישראל לצד קהל של אלפים מתומכיו. על אהבתו לישראל וליהדות תעיד העובדה שסיפר לכתב של טאבלט כי שקל להתגייר, אך חשש ששמירת השבת תקשה עליו לקיים את חובתו כנשיא.

נשיא ארגנטינה חאבייר מיליי | צילום: Tomas Cuesta/Getty Images

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
הוסר המכשול האחרון להצטרפות שוודיה לנאט"ו

דורון פסקין

לאחר חודשים של עיכובים, הונגריה אישרה את הצטרפותה של שוודיה לנאט"ו. חברותה של המדינה הנורדית תושלם פורמלית בתוך ימים ספורים

ראש ממשלת הרשות הפלסטינית הודיע על התפטרות הממשלה: "נשארנו נאמנים לשהידים ולאסירים"

דורון פסקין

מוחמד אשתייה הגיש לנשיא הרש"פ אבו מאזן הודעה בכתב על התפטרות ממשלתו, כחלק מהשינויים ברשות על רקע המלחמה, ודרישות הממשל האמריקני להקמת רשות פלסטינית "מחודשת"

הפגנת ענק בברזיל בתמיכה בנשיא לשעבר – וגם בישראל

דורון פסקין

במהלך הפגנת תמיכה בבולסונארו שנערכה אתמול בסאו פאולו הונפו דגלי ישראל, בין היתר על ידי בולסונארו עצמו

"לתפיסת האמריקנים, הסנקציות על המתנחלים הן איזשהו ניסיון להזהיר את ישראל שאם היא לא תשתלט על המצב, זה יורחב"

אלעד נבו

פרופ' עמיחי כהן, ראש התוכנית לביטחון ומשפט במכון הישראלי לדמוקרטיה, מסביר בריאיון למגזין אפוק את משמעות הסנקציות שהטילו לאחרונה ארה"ב ומדינות נוספות על מתנחלים ישראלים, ולאן הן עשויות להוביל בהמשך. "הכניסו אותנו לאותה רשימה עם מדינות כמו רוסיה, סין וונצואלה – זה מצב משפיל"

טראמפ ניצח בדרום קרוליינה, מדינת הבית של ניקי היילי

דורון פסקין

הנשיא לשעבר זכה בכ-60% מהקולות והביס את יריבתו, ניקי היילי. עם זאת, היילי הודיעה שתמשיך במרוץ

הונגריה ואיראן סיכמו: מרחיבות את שיתוף הפעולה בין המדינות

דורון פסקין

שרי החוץ של איראן והונגריה ערכו מסיבת עיתונאים משותפת, בה הכריזו על חתימה על "מסמכים אסטרטגיים" ושיתוף פעולה בתחומים כלכליים ומדיניים

שתפו: