כניסה
הרשמה לניוזלטר

בפסגת חופש הדת הבינלאומית בוושינגטון, קראו אנשי ציבור לארה"ב לפעול נגד קצירת האיברים מאנשים חיים שמבצע המשטר הסיני

קרן זריהן | 4 בפברואר 2024 | חדשות | 4 דק׳

יו"ר בית הנבחרים של ארה"ב: סין קוצרת איברים בכפייה ממתרגלי פאלון גונג ומבודהיסטים

יו"ר בית הנבחרים האמריקני, מייק ג'ונסון, הביע דאגה ביחס לקצירת האיברים בכפייה של המפלגה הקומוניסטית הסינית (מק"ס) מאנשים הנרדפים על ידי המק"ס בשל אמונתם, ותייג את המשטר הסיני כאחד "מהמדכאים ביותר בעולם" בשל הפרות זכויות האדם שלו. "בודהיסטים טיבטים ומתרגלי פאלון גונג מושמים במחנות עבודת כפייה, והאיברים שלהם נקצרים על ידי המפלגה הקומוניסטית הסינית", אמר ג'ונסון בנאומו במהלך נאום בפסגת חופש הדת הבינלאומית בוושינגטון, ב-31 בינואר.

ג'ונסון גם הדגיש את "מערכת רצח העם באמצעות עיקור כפוי, מעצר כפוי וחינוך מחדש" של המשטר הסיני, נגד האויגורים בצפון-מערב שינג'יאנג. לדבריו, למשטר כזה יש "מעט להציע לאזרחים במונחים של שגשוג כלכלי וניידות חברתית, וזה לא מפתיע, כי אם אתה מתכוון להגביל ולענות אנשים בגלל אמונתם הדתית, זה הולך להיות משטר עריצות".

בנאומו, הדגיש יו"ר בית הנבחרים את חופש הדת כזכות אדם בסיסית. "אמריקה נוסדה על האידיאל של חופש דת, ואמונה שלכל אדם יש זכויות בלתי ניתנות לביטול", אמר. "כאשר חופש הדת נלקח מאנשים, החופש הפוליטי הולך במהרה בעקבותיו. אנחנו יודעים שזה הלקח מההיסטוריה. ג'יימס מדיסון אמר פעם שהמצפון הוא הקדוש ביותר מכל הרכוש. אז אם ממשלות לא צריכות לגנוב את רכושך, אסור להן לגנוב את מצפונך". במהלך הפסגה, נציגי ציבור לענייני דת בהווה ובעבר קראו לארה"ב להגביר את מאמציה להילחם בפרקטיקה המזוויעה של המשטר הסיני.

יו"ר בית הנבחרים האמריקני מייק ג'ונסון, נואם בפסגת חופש הדת הבינלאומית בוושינגטון, 31 בינואר 2024 | צילום מסך

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
הוסר המכשול האחרון להצטרפות שוודיה לנאט"ו

דורון פסקין

לאחר חודשים של עיכובים, הונגריה אישרה את הצטרפותה של שוודיה לנאט"ו. חברותה של המדינה הנורדית תושלם פורמלית בתוך ימים ספורים

ראש ממשלת הרשות הפלסטינית הודיע על התפטרות הממשלה: "נשארנו נאמנים לשהידים ולאסירים"

דורון פסקין

מוחמד אשתייה הגיש לנשיא הרש"פ אבו מאזן הודעה בכתב על התפטרות ממשלתו, כחלק מהשינויים ברשות על רקע המלחמה, ודרישות הממשל האמריקני להקמת רשות פלסטינית "מחודשת"

הפגנת ענק בברזיל בתמיכה בנשיא לשעבר – וגם בישראל

דורון פסקין

במהלך הפגנת תמיכה בבולסונארו שנערכה אתמול בסאו פאולו הונפו דגלי ישראל, בין היתר על ידי בולסונארו עצמו

"לתפיסת האמריקנים, הסנקציות על המתנחלים הן איזשהו ניסיון להזהיר את ישראל שאם היא לא תשתלט על המצב, זה יורחב"

אלעד נבו

פרופ' עמיחי כהן, ראש התוכנית לביטחון ומשפט במכון הישראלי לדמוקרטיה, מסביר בריאיון למגזין אפוק את משמעות הסנקציות שהטילו לאחרונה ארה"ב ומדינות נוספות על מתנחלים ישראלים, ולאן הן עשויות להוביל בהמשך. "הכניסו אותנו לאותה רשימה עם מדינות כמו רוסיה, סין וונצואלה – זה מצב משפיל"

טראמפ ניצח בדרום קרוליינה, מדינת הבית של ניקי היילי

דורון פסקין

הנשיא לשעבר זכה בכ-60% מהקולות והביס את יריבתו, ניקי היילי. עם זאת, היילי הודיעה שתמשיך במרוץ

הונגריה ואיראן סיכמו: מרחיבות את שיתוף הפעולה בין המדינות

דורון פסקין

שרי החוץ של איראן והונגריה ערכו מסיבת עיתונאים משותפת, בה הכריזו על חתימה על "מסמכים אסטרטגיים" ושיתוף פעולה בתחומים כלכליים ומדיניים

שתפו: