כניסה
הרשמה לניוזלטר

בהופעה לפני בית הנבחרים, סקר ראש ה-FBI כריסטופר ריי את האיום הסיני על ארה"ב בתחום הסייבר, והדגיש: "המק"ס היא האיום המכונן של דורנו"

דורון פסקין | 2 בפברואר 2024 | גיאו-פוליטיקה | 3 דק׳

ה-FBI מזהיר: סין פיתחה יכולות סייבר שעלולות לפגוע בכל רגע בתשתית הקריטית של ארה"ב

איומי הסייבר של ממשלת סין מכוונים כעת לכלל האוכלוסייה האמריקנית, והאיום שסין מציבה כלפי הביטחון הלאומי של ארה"ב מחייב השקעה רבה יותר ביכולות של ה-FBI; כך הזהיר מנהל הבולשת הפדרלית, כריסטופר ריי, את המחוקקים כאשר הופיע ב-31 בינואר בפני הוועדה הנבחרת של בית הנבחרים, בנושא "התחרות האסטרטגית בין ארצות הברית למפלגה הקומוניסטית הסינית".

ריי פתח בכך שהדגיש שדבריו הבאים אינם מכוונים כלפי העם הסיני, ובטח שלא כלפי סינים אמריקנים, שתורמים רבות למדינה ופעמים רבות הם עצמם קורבנות לתוקפנות של המפלגה הקומוניסטית הסינית (המק"ס). "כאשר אני מדבר על האיום שמציבה סין, כוונתי היא לממשלת סין, המונהגת בידי המק"ס. הפעולות המסוכנות של סין – המתקפה הרב-כיוונית של סין על הביטחון הלאומי והכלכלי שלנו – הופכות אותה לאיום המכונן של דורנו".

מאמציה של סין לגנוב קניין רוחני אמריקני כדי להשיג יתרון כלכלי וצבאי על פני ארה"ב, תוך שימוש באמצעי סייבר מרושעים וריגול מסורתי כאחד – לא פסקו. אבל היקף פעילויות הסייבר הזדוניות שלה התרחב כדי לתקוף את התשתית הקריטית של האומה שלנו, אמר ריי למחוקקים במהלך הדיון, כאשר ניסה לאמוד את הסיכונים שמאמצי הסייבר של המק"ס מציבים לביטחון הלאומי של ארה"ב.

צילום: Nicolas Asfouri/AFP via Getty Images

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
ביידן: "התקווה שלי היא שעד יום שני הבא תהיה לנו הפסקת אש"

אורן שלום

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן אמר כי הוא מקווה שעד סוף השבוע ניתן יהיה להשיג הסכמה לשחרור החטופים על ידי חמאס בתמורה לאסירים בישראל

הוסר המכשול האחרון להצטרפות שוודיה לנאט"ו

דורון פסקין

לאחר חודשים של עיכובים, הונגריה אישרה את הצטרפותה של שוודיה לנאט"ו. חברותה של המדינה הנורדית תושלם פורמלית בתוך ימים ספורים

ראש ממשלת הרשות הפלסטינית הודיע על התפטרות הממשלה: "נשארנו נאמנים לשהידים ולאסירים"

דורון פסקין

מוחמד אשתייה הגיש לנשיא הרש"פ אבו מאזן הודעה בכתב על התפטרות ממשלתו, כחלק מהשינויים ברשות על רקע המלחמה, ודרישות הממשל האמריקני להקמת רשות פלסטינית "מחודשת"

הפגנת ענק בברזיל בתמיכה בנשיא לשעבר – וגם בישראל

דורון פסקין

במהלך הפגנת תמיכה בבולסונארו שנערכה אתמול בסאו פאולו הונפו דגלי ישראל, בין היתר על ידי בולסונארו עצמו

"לתפיסת האמריקנים, הסנקציות על המתנחלים הן איזשהו ניסיון להזהיר את ישראל שאם היא לא תשתלט על המצב, זה יורחב"

אלעד נבו

פרופ' עמיחי כהן, ראש התוכנית לביטחון ומשפט במכון הישראלי לדמוקרטיה, מסביר בריאיון למגזין אפוק את משמעות הסנקציות שהטילו לאחרונה ארה"ב ומדינות נוספות על מתנחלים ישראלים, ולאן הן עשויות להוביל בהמשך. "הכניסו אותנו לאותה רשימה עם מדינות כמו רוסיה, סין וונצואלה – זה מצב משפיל"

טראמפ ניצח בדרום קרוליינה, מדינת הבית של ניקי היילי

דורון פסקין

הנשיא לשעבר זכה בכ-60% מהקולות והביס את יריבתו, ניקי היילי. עם זאת, היילי הודיעה שתמשיך במרוץ

שתפו: