כניסה
הרשמה לניוזלטר

תת אלוף (מיל') אמיר אביבי, לשעבר סגן מבקר מערכת הביטחון וסגן מפקד אוגדת עזה, מדבר בריאיון למגזין אפוק על השלב הבא בלחימה – כיבוש דרום רצועת עזה. "אני חושב שמה שעלול לקרות ברגע שצה"ל יתחיל לפעול בדרום הרצועה והרעש של התותחים יגיע לשם, זה שאנשים יפרצו את הגבול ויברחו בצורה בלתי נשלטת"

אורן שלום | 15 בנובמבר 2023 | חדשות | 5 דק׳

אם חלק ניכר מהחטופים נחטפו לדרום הרצועה, מדוע צה"ל לא התחיל משם? "כי בשיקול המבצעי של צה"ל נלקחים בחשבון דברים נוספים. צה"ל פועל נכון"

תת אלוף (מיל') אמיר אביבי הוא כיום יו"ר תנועת "הביטחוניסטים" ומייסדה. בעברו שירת במגוון תפקידים בכירים בצה"ל, ביניהם סגן מבקר מערכת הביטחון, ראש לשכת הרמטכ"ל, סגן מפקד אוגדת עזה, מפקד חטיבת שגיא, מפקד גדוד 605 ומפקד בית הספר להנדסה קרבית.

אם מסתכלים על המפה, ועל המיקום של קיבוץ רעים, ניר עוז ועוד, ייתכן שרוב החטופים נחטפו לאזור דרום הרצועה. אבל אנו רואים את צה"ל פועל כרגע באזור צפון הרצועה.

"לא משנה באיזה סדר צה"ל יבחר לכבוש את הרצועה, הוא יצטרך לכבוש את כל הרצועה בסופו של דבר. מכיוון שצה"ל החליט שהוא מטפל קודם כל בליבה הממשלתית והמבצעית של החמאס בצפון הרצועה, ורק אחרי זה הוא הולך לטפל במרכז הרצועה ובדרומה, סביר להניח שחלק מהבכירים והמחבלים ואולי גם חלק מהחטופים הועברו דרומה תוך כדי, נוסף לאלו שמראש היו בדרום. לכן בסופו של דבר, בשורה התחתונה, צה"ל יצטרך לכבוש את כל הרצועה ולהגיע לכולם".

מפה: מגזין אפוק

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
"לתפיסת האמריקנים, הסנקציות על המתנחלים הן איזשהו ניסיון להזהיר את ישראל שאם היא לא תשתלט על המצב, זה יורחב"

אלעד נבו

פרופ' עמיחי כהן, ראש התוכנית לביטחון ומשפט במכון הישראלי לדמוקרטיה, מסביר בריאיון למגזין אפוק את משמעות הסנקציות שהטילו לאחרונה ארה"ב ומדינות נוספות על מתנחלים ישראלים, ולאן הן עשויות להוביל בהמשך. "הכניסו אותנו לאותה רשימה עם מדינות כמו רוסיה, סין וונצואלה – זה מצב משפיל"

טראמפ ניצח בדרום קרוליינה, מדינת הבית של ניקי היילי

דורון פסקין

הנשיא לשעבר זכה בכ-60% מהקולות והביס את יריבתו, ניקי היילי. עם זאת, היילי הודיעה שתמשיך במרוץ

הונגריה ואיראן סיכמו: מרחיבות את שיתוף הפעולה בין המדינות

דורון פסקין

שרי החוץ של איראן והונגריה ערכו מסיבת עיתונאים משותפת, בה הכריזו על חתימה על "מסמכים אסטרטגיים" ושיתוף פעולה בתחומים כלכליים ומדיניים

ביידן הודיע על 500 סנקציות חדשות נגד רוסיה

דורון פסקין

משרד האוצר האמריקני הצהיר כי "זהו המספר הגדול ביותר של סנקציות שהוטלו מאז הפלישה של רוסיה לאוקראינה"

סומליה מעבירה את השליטה במים הטריטוריאליים שלה לטורקיה

דורון פסקין

השתיים חתמו על הסכם הגנה חדש במסגרתו תקבל טורקיה אחריות כוללת על הגנת השטח הימי של סומליה. מה האינטרסים הגיאו-פוליטיים המעורבים, ומה ירוויח ארדואן מכך?

סין: לפלסטינים יש זכות לעשות שימוש ב"מאבק מזוין" נגד ישראל – לא מדובר בטרור

דורון פסקין

נציג סין אמר את הדברים במהלך היום הרביעי לדיונים בבית הדין הבינלאומי בהאג בנושא "חוקיות הכיבוש הישראלי של שטחים פלסטיניים"

שתפו: