כניסה
הרשמה לניוזלטר

הממשלה הבריטית הודיעה כי עד 2025 תושלם עבודת ההסרה של ציוד מעקב סיני ממבני ממשלה ובסיסים צבאיים

קרן זריהן | 10 במאי 2024 | כללי | 2 דק׳

ממשלת בריטניה: עד אפריל 2025 נסיים להסיר מערכות מעקב חזותי תוצרת סין ממקומות “רגישים” ברחבי בריטניה

ב-29 באפריל הודיעה ממשלת בריטניה כי עד אפריל 2025 היא תסיר טכנולוגיית מעקב וציוד אבטחה המיוצרים על ידי חברות הכפופות לחוק המודיעין הלאומי של סין, מאתרים רגישים ברחבי בריטניה, הכוללים בנייני ממשלה ובסיסים צבאיים. זאת על רקע החששות הגוברים לגבי פעילות הריגול של ממשלת סין בבריטניה.

כבר בנובמבר 2022, הורתה ממשלת בריטניה שלא להשתמש במערכות מעקב חזותי, כגון מצלמות אבטחה,  המיוצרות על ידי חברות הכפופות לחוק המודיעין הלאומי של סין, באתרים רגישים כמו מבני ממשלה ובסיסים צבאיים. חברות אלה מחויבות על פי חוק לחלוק נתונים עם ממשלת סין בעת הצורך.

לוסי נוויל-רולפה, שרת המדינה עבור הקבינט הבריטי, כתבה בהצהרה ב-29 באפריל: "הממשלה מתייחסת ברצינות רבה לאבטחת אזרחי בריטניה, המערכות והמפעלים של בריטניה ויש לנו מגוון של אמצעים כדי לבחון את תקינות ההסדרים שלנו [...] הגישה שלנו היא נקיטת אמצעי מניעה כדי לנהל ולהפחית כל סיכון פוטנציאלי שיתממש בעתיד. זו הסיבה שבנובמבר 2022 הורתה הממשלה לכל המחלקות להפסיק את פריסת הציוד הזה באתרים רגישים, שם הוא מיוצר על ידי חברות הכפופות לחוק המודיעין הלאומי של הרפובליקה העממית של סין".

מגדל אליזבת׳ בלונדון, 21 בפברואר 2024 | צילום: HENRY NICHOLLS/AFP via Getty Images

שתפו: