כניסה
הרשמה לניוזלטר

מספרים שמנכ”ל של חברה גדולה ידע להתמודד בדרך יצירתית עם האתגרים שעמדו מולו. אחד הסיפורים המיוחסים…

דורון בטשי | 13 בדצמבר 2012 | מחשבות | 3 דק׳

נקודה למחשבה: שלום עליהם או עליהם השלום

מספרים שמנכ"ל של חברה גדולה ידע להתמודד בדרך יצירתית עם האתגרים שעמדו מולו. אחד הסיפורים המיוחסים לדרך ניהולו מתאר מאבק עיקש בין שני מנהלים בכירים בחברה שאותה ניהל. האיבה הגדולה בין השניים חצתה את גבולות ההיגיון והמטענים האישיים העיבו על עובדים רבים.

כאשר מנהליהם הישירים "הרימו ידיים" ופנו לעזרתו של המנכ"ל, המסקנה הייתה חד-משמעית: שניהם לא יכולים לעבוד בשיתוף פעולה ואחד מהם חייב לעזוב. בפגישות האישיות שקיים המנכ"ל עם כל אחד מהם בנפרד, ניכר היה שגם הם הגיעו לאותה מסקנה, כל אחד מהם טען שהמנהל השני חייב ללכת. כשהמנכ"ל הבין שלמהות המחלוקת משקל מועט ושהאגו תופס את המשקל המשמעותי, זימן את השניים לחדר הישיבות והודיע להם מראש שבמהלך הישיבה יקבל החלטה: מי ממשיך בחברה ומי ימשיך לביתו. השניים הגיעו מתוחים עד קצות אצבעותיהם לקבל את גזר הדין שישפיע על עתידם ואולי אף על חייהם.

תשובתו הפתיעה אותם: "מהרגע שאצא מהחדר יש לרשותכם 10 דקות בלבד. או ששניכם הולכים הביתה או ששניכם נשארים ומוצאים דרך להסתדר, אין מצב אחר". השניים הופתעו, לזה לא ציפו. היריבים הגדולים שעד כה לא מצאו הסכמה על דבר, לא חיכו אפילו מחצית מהזמן כדי להגיע להחלטה ברורה: "אנחנו נמצא את הדרך".

שתפו: