כניסה
הרשמה לניוזלטר

בית המשפט לערעורים מצא כי פקידי הממשל ככל הנראה הפרו את התיקון הראשון לחוקה, המבטיח את חופש הביטוי של אזרחי ארה”ב, והגביל את יכולתם לתקשר כעת עם הרשתות החברתיות

קרן זריהן | 12 בספטמבר 2023 | חדשות | 2 דק׳

בית משפט לערעורים בארה”ב: פקידים בממשל ביידן, כמו גם סוכנויות ממשלתיות, אכן לחצו על הרשתות החברתיות לדכא תוכן

רקע: ב-4 ביולי 2023 פסק שופט בית המשפט המחוזי במחוז המערבי של לואיזיאנה, טרי א. דוטי, על הוצאת צו מניעה זמני החוסם פקידים בממשל ביידן, כמו גם סוכנויות ממשלתיות, לעבוד עם הרשתות החברתיות הגדולות.

הצו הגיע בתגובה לתביעה שהוגשה כשנה קודם על ידי התובעים הכלליים של לואיזיאנה ומיזורי, בה האשימו את פקידי ממשל ביידן וסוכנויות ממשלתיות שונות בהפעלת לחץ על הרשתות החברתיות להשעות חשבונות או לדכא פוסטים – מהלך המנוגד לחופש הביטוי המוגן בתיקון הראשון לחוקת ארה"ב.

דוטי כתב כי התובעים הכלליים שתבעו את ממשל ביידן "הביאו ראיות למאמץ מאסיבי של הנאשמים, מהבית הלבן ועד לסוכנויות פדרליות, לדכא דיבור על סמך תוכנו". בתזכיר נלווה כתב השופט כי "אם טענות התביעה נכונות, זוהי המתקפה הקשה ביותר על חופש הביטוי בהיסטוריה של ארה"ב. בניסיונותיהם לדכא דיסאינפורמציה לכאורה, הממשל הפדרלי, ובמיוחד הנאשמים המוזכרים כאן (הנשיא ביידן ושלל פקידים מסוכנויות פדרליות שונות), התעלמו באופן בוטה מהזכות שמעניק התיקון הראשון לחופש הביטוי".

הבית הלבן בוושינגטון | צילום: Madalina Vasiliu/The Epoch Times

שתפו: