כניסה
הרשמה לניוזלטר

עד היום, מי שמתייחס ברצינות לתחום של צילום – בין אם כתחביב או כמקצוע – היה נוהג לקנות מצלמות ריפלקס. אבל בשנים האחרונות מצלמות קטנות ומשובחות מתחילות להופיע ולכבוש חלקים מנתח השוק. האם אנחנו עדים לתחילתה של מהפכה?

בן קמינסקי | 11 בספטמבר 2012 | מדע וטכנולוגיה | 6 דק׳

שינויים בהרגלי הצילום

סוני הכריזה בסוף אוגוסט על מצלמה חדשה בסדרת מצלמות המירורלס שלה - עוד צעד אחד קטן במהפכת המצלמות חסרות המראה. כמו שאר המצלמות בקטגוריה החדשה הזאת, ה-NEX-5R החדשה של סוני היא קטנה וקלה, אבל כמו במצלמות שאנחנו רגילים לראות אצל מקצוענים, היא מאפשרת להחליף עדשה למגוון רחב של עדשות, ומוציאה תמונות באיכות גבוהה במיוחד. המצלמה החדשה אפילו מכילה כרטיס רשת אלחוטי מובנה להעברה קלה של התמונות למחשב, ויכולת להתקין אפליקציות. אז האם צלמים מקצוענים וצלמים חובבים רציניים צריכים עדיין להיסחב עם מצלמות כבדות ומגושמות? או שמהפכה אמיתית בעולם הצילום עומדת להתרחש?

המהפכה האחרונה בעולם הצילום התרחשה רק כשהתחילו המצלמות הדיגיטליות להשתלט על השוק לפני פחות מעשר שנים. המצלמות הדיגיטליות הפכו את עסקי הצילום לנגישים יותר לכל אחד. אני זוכר שבעידן הפילם, עם מצלמת הפטנקס הראשונה שלי, גיליתי ששכר הלימוד בעסק הזה די יקר. הפילם, הפיתוח וההדפסה הפכו את צליל הקליק לצליל המתקשר לכאב כיס קל. אבל עם כניסת המצלמות הדיגיטליות, גם אם אוציא תמונה אחת יפה מתוך 100, אף אחד לא ידע על ה-99 הלא מוצלחות שצילמתי. אפילו לא העו"ש שלי.

מה שמשפר עוד יותר את היכולת להיכנס לעניינים הוא שבקבצי התמונה הדיגיטליים מוטבעים באופן אוטומטי כל נתוני הצילום. כדי ללמוד על הקשר בין איך שצילמתי לבין התוצאה הייתי צריך בעבר לרשום לעצמי או לזכור באיזו מהירות תריס ועם איזה צמצם צילמתי את התמונה. עכשיו רוב תוכנות המחשב לעיבוד ולצפייה בתמונות יודעות להראות לי את כל הפרטים שאני צריך לדעת כדי ללמוד.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
מחקר בארה"ב: 80% מהאמריקנים נחשפו לכימיקל שפוגע בפוריות ונמצא בשיבולת שועל ודגני בוקר

קרן זריהן

כימיקל בשם כלורמקוואט כלוריד, המשמש לגידולים חקלאיים, נמצא באחוזים הולכים וגדלים בגופם של נבדקים אמריקנים, והשלכותיו עלולות להיות מזיקות

כלי הנשק העתידניים מגיעים אל שדה הקרב: "טנק" אוטונומי, יירוט בלייזר ונחילי רחפנים

יובל גומא

חוקרים ובכירים בתעשיית הנשק מספרים על החידושים הטכנולוגיים שאמורים לשנות את שדה הקרב ואת אופי המלחמות בשנים הבאות

התיאוריה של השמש: ״קיים גורם פיזיקלי הפועל מחוץ לכדור הארץ ומשפיע על התפתחות האירועים המתרחשים בו״

רקפת תבור

מחקרים מהעשורים האחרונים טוענים כי לפעילות השמש השפעות פיזיולוגיות וחברתיות בכדור הארץ

"האופן בו אנו תופסים את הזמן עשוי להשפיע על קצב ריפוי המחלות שלנו"

רקפת תבור

מחקרים חדשים שנעשו באוניברסיטת הרווארד חושפים גורם חשוב המשפיע על מהירות ההחלמה שלנו מפצעים וממחלות, ומעוררים שאלות לגבי מה שידוע עד כה על גוף ונפש

מחקר: דיאטת צום לסירוגין לא מספיקה כדי לרדת במשקל

קרן זריהן

חוקרים מדנמרק ומהולנד טוענים כי הצמצום בכמות הקלוריות היומית הוא הגורם העיקרי לירידה במשקל – ולא ההפסקות בין הארוחות

מחקר חדש: לאנשים פעילים גופנית יש מוח גדול יותר

קרן זריהן

האם פעילות גופנית יכולה לחזק את התפקוד הקוגניטיבי, בעיקר בתקופת הזיקנה?

שתפו: