כניסה
הרשמה לניוזלטר

השיחות אמורות להימשך בשבוע הבא, אך חמאס מאיים להשעות אותן בעקבות התקרית שבה נהרגו פלסטינים בעת חלוקת הסיוע ההומניטרי בצפון הרצועה. גם הנשיא ביידן הביע חשש שהאירוע יקשה על שחרור החטופים

יוני בן מנחם | 1 במרץ 2024 | מחשבות | 2 דק׳

פרשנות: הסתבכות המשא ומתן על עסקת החטופים?

המשלחת הביטחונית הישראלית שבה אמש מקטאר מהשיחות על שחרור החטופים הישראלים. הדיווח שלה לדרג המדיני היה פסימי לגבי הסיכויים להשיג עסקה. חמאס איננו מוכן להתגמש בעמדותיו, והוא גם מסרב להעביר לישראל את רשימת החטופים שנותרו בחיים.

השיחות אמורות להימשך בשבוע הבא, אך חמאס מאיים להשעות את השיחות בעקבות התקרית שבה על פי דיווחים פלסטינים נהרגו יותר ממאה עזתים ומאות אחרים נפצעו בעת חלוקת הסיוע ההומניטרי בצפון הרצועה. גם הנשיא ביידן הביע חשש שהאירוע יקשה על שחרור החטופים.

בישראל יש חשש נוסף שהאירוע יגרום ללחץ בינלאומי חזק, שינסה לאלץ אותה להפסיק את הלחימה ברצועת עזה. חמאס, שמעודד מהצלחת הפיגועים ביהודה ושומרון, מנסה לנצל את האירוע כדי לכפות על ישראל להפסיק את הלחימה. הוא הדביק לאירוע את השם "טבח א-רשיד", והרש"פ הצטרפה אליו בקמפיין המדיני והתעמולתי השקרי הטוען שצה"ל הוא שירה והרג את התושבים הפלסטינים בעת שהסתערו על משאיות המזון ברחוב א-רשיד בעיר עזה.

מתוך התיעוד שפרסם צה"ל של התנפלות ההמון על משאיות הסיוע | צילום מסך

שתפו: