כניסה
הרשמה לניוזלטר

התקשורת הלבנונית דיווחה על מותו של ח'ליל ח'ראז, סגן מפקד גדודי עז א-דין אלקסאם בלבנון, שמכוניתו הותקפה על ידי כלי טיס ישראלי

דורון פסקין | 21 בנובמבר 2023 | חדשות | 1 דק׳

דיווח מלבנון: חוסל סגן מפקד הזרוע הצבאית של חמאס בלבנון

סוכנות הידיעות הלאומית של לבנון דיווחה היום (שלישי) כי ארבעה בני אדם נהרגו בתוך מכונית אזרחית שהותקפה על ידי כלי טיס ישראלי באזור א-שעיתייה שבדרום לבנון, בעת שנסעה בכביש צדדי בין א-שעיתייה לא-קליליה במחוז צור. "כל מי שהיה בתוכה נהרג. רכבי ההגנה האזרחית מיהרו לאזור כדי לכבות את השריפה שפרצה במכונית", דיווחה הסוכנות.

על פי הדיווח, "מידע ביטחוני" שפורסם בלבנון זמן קצר לאחר התקרית זיהה את יעד התקיפה בתור ח'ליל ח'ראז, סגן מפקד גדודי עז א-דין אלקסאם (הזרוע הצבאית של חמאס) בלבנון. יחד עמו נהרגו עוד שלושה ממלוויו.

ח'ליל ח'ראז היה פעיל טרור מוכר בדרום לבנון. במהלך הקיץ של שנת 2014 נעצר ח'ראז על ידי כוחות הביטחון של לבנון ביחד עם אחיו חסן, לאחר שהשניים הודו שהובילו רקטות למתקני ירי בדרום לבנון לקראת שיגורם לעבר צפון ישראל.

הפצצת מטרות חיזבאללה בלבנון | צילום: דובר צה"ל

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
"לתפיסת האמריקנים, הסנקציות על המתנחלים הן איזשהו ניסיון להזהיר את ישראל שאם היא לא תשתלט על המצב, זה יורחב"

אלעד נבו

פרופ' עמיחי כהן, ראש התוכנית לביטחון ומשפט במכון הישראלי לדמוקרטיה, מסביר בריאיון למגזין אפוק את משמעות הסנקציות שהטילו לאחרונה ארה"ב ומדינות נוספות על מתנחלים ישראלים, ולאן הן עשויות להוביל בהמשך. "הכניסו אותנו לאותה רשימה עם מדינות כמו רוסיה, סין וונצואלה – זה מצב משפיל"

טראמפ ניצח בדרום קרוליינה, מדינת הבית של ניקי היילי

דורון פסקין

הנשיא לשעבר זכה בכ-60% מהקולות והביס את יריבתו, ניקי היילי. עם זאת, היילי הודיעה שתמשיך במרוץ

הונגריה ואיראן סיכמו: מרחיבות את שיתוף הפעולה בין המדינות

דורון פסקין

שרי החוץ של איראן והונגריה ערכו מסיבת עיתונאים משותפת, בה הכריזו על חתימה על "מסמכים אסטרטגיים" ושיתוף פעולה בתחומים כלכליים ומדיניים

ביידן הודיע על 500 סנקציות חדשות נגד רוסיה

דורון פסקין

משרד האוצר האמריקני הצהיר כי "זהו המספר הגדול ביותר של סנקציות שהוטלו מאז הפלישה של רוסיה לאוקראינה"

סומליה מעבירה את השליטה במים הטריטוריאליים שלה לטורקיה

דורון פסקין

השתיים חתמו על הסכם הגנה חדש במסגרתו תקבל טורקיה אחריות כוללת על הגנת השטח הימי של סומליה. מה האינטרסים הגיאו-פוליטיים המעורבים, ומה ירוויח ארדואן מכך?

סין: לפלסטינים יש זכות לעשות שימוש ב"מאבק מזוין" נגד ישראל – לא מדובר בטרור

דורון פסקין

נציג סין אמר את הדברים במהלך היום הרביעי לדיונים בבית הדין הבינלאומי בהאג בנושא "חוקיות הכיבוש הישראלי של שטחים פלסטיניים"

שתפו: