כניסה
הרשמה לניוזלטר

בהצהרה רשמית שפרסמה ממשלת סעודיה באמצעות שר ההסברה שלה, נאמר כי מאמצי השלום שלה "יתרמו להשגת ביטחון ושלום במזרח התיכון, עם הקמת מדינה פלסטינית עצמאית המבוססת על גבולות 1967, ומזרח ירושלים כבירתה"

דורון פסקין | 27 בספטמבר 2023 | חדשות | 1 דק׳

ממשלת סעודיה: אנו תומכים בהקמת מדינה פלסטינית בגבולות 1967

ב-26 בספטמבר, בסיום ישיבת ממשלה בראשות יורש העצר מוחמד בן סלמאן, הוציאה ממשלת סעודיה הצהרה רשמית ממנה עולה כי היא תומכת בהקמת מדינה פלסטינית בגבולות 1967.

בהצהרה שנמסרה לסוכנות הידיעות הסעודית הרשמית אמר שר ההסברה סלמאן בן יוסף אל-דוסארי כי "הממשלה הדגישה את מאמצי סעודיה לכינון שלום, בשיתוף עם הליגה הערבית והאיחוד האירופי, ובתמיכת מצרים וירדן. הממשלה הביעה אופטימיות כי מאמצים אלו יתרמו להשגת ביטחון ושלום במזרח התיכון, עם הקמת מדינה פלסטינית עצמאית המבוססת על גבולות 1967, ומזרח ירושלים כבירתה, בהתאם להחלטות הלגיטימיות הבינלאומיות ויזומת השלום הערבית".

עוד לפני הצהרת הממשלה הסעודית, שר החוץ הסעודי, הנסיך פייסל בן פרחאן, עמד בשבוע שעבר בשולי העצרת הכללית של האו"ם בניו יורק בראש כינוס שמטרתו הוגדרה כיצירת "חבילה תומכת בשלום" במזרח התיכון. במהלך האירוע הצהיר הנסיך פייסל שלא יהיה פתרון לסכסוך הפלסטיני-ישראלי ללא מדינה פלסטינית עצמאית. בפגישה בניו יורק השתתפו נציגים מכמעט 70 מדינות וארגונים בין-לאומיים.

יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן | צילום: FAYEZ NURELDINE/AFP via Getty Images

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
"לתפיסת האמריקנים, הסנקציות על המתנחלים הן איזשהו ניסיון להזהיר את ישראל שאם היא לא תשתלט על המצב, זה יורחב"

אלעד נבו

פרופ' עמיחי כהן, ראש התוכנית לביטחון ומשפט במכון הישראלי לדמוקרטיה, מסביר בריאיון למגזין אפוק את משמעות הסנקציות שהטילו לאחרונה ארה"ב ומדינות נוספות על מתנחלים ישראלים, ולאן הן עשויות להוביל בהמשך. "הכניסו אותנו לאותה רשימה עם מדינות כמו רוסיה, סין וונצואלה – זה מצב משפיל"

טראמפ ניצח בדרום קרוליינה, מדינת הבית של ניקי היילי

דורון פסקין

הנשיא לשעבר זכה בכ-60% מהקולות והביס את יריבתו, ניקי היילי. עם זאת, היילי הודיעה שתמשיך במרוץ

הונגריה ואיראן סיכמו: מרחיבות את שיתוף הפעולה בין המדינות

דורון פסקין

שרי החוץ של איראן והונגריה ערכו מסיבת עיתונאים משותפת, בה הכריזו על חתימה על "מסמכים אסטרטגיים" ושיתוף פעולה בתחומים כלכליים ומדיניים

ביידן הודיע על 500 סנקציות חדשות נגד רוסיה

דורון פסקין

משרד האוצר האמריקני הצהיר כי "זהו המספר הגדול ביותר של סנקציות שהוטלו מאז הפלישה של רוסיה לאוקראינה"

סומליה מעבירה את השליטה במים הטריטוריאליים שלה לטורקיה

דורון פסקין

השתיים חתמו על הסכם הגנה חדש במסגרתו תקבל טורקיה אחריות כוללת על הגנת השטח הימי של סומליה. מה האינטרסים הגיאו-פוליטיים המעורבים, ומה ירוויח ארדואן מכך?

סין: לפלסטינים יש זכות לעשות שימוש ב"מאבק מזוין" נגד ישראל – לא מדובר בטרור

דורון פסקין

נציג סין אמר את הדברים במהלך היום הרביעי לדיונים בבית הדין הבינלאומי בהאג בנושא "חוקיות הכיבוש הישראלי של שטחים פלסטיניים"

שתפו: