כניסה
הרשמה לניוזלטר

על פי הדיווח ברויטרס, בשולי עצרת האו"ם השבוע קיימה קטאר פגישות נפרדות עם נציגי איראן וארה"ב

דורון פסקין | 21 בספטמבר 2023 | חדשות | 1 דק׳

דיווח: קטאר החלה בתיווך ליצירת "הבנות גרעיניות" בין איראן לארה"ב  

ב-18 וב-19 בספטמבר קיימה קטאר פגישות תיווך עם נציגים איראניים ונציגים אמריקנים בנפרד, במטרה לתווך בין איראן וארה"ב, דיווחה סוכנות רויטרס. על פי הדיווח, קטאר מילאה תפקיד חשוב בקידום עסקת חילופי האסירים האחרונה בין ארה"ב לבין איראן, וכעת היא פועלת ליצירת "הבנות" בין שתי המדינות בנושא תוכנית הגרעין האיראנית.

לפי הדיווח, הפגישות התקיימו בשולי העצרת הכללית של האו"ם הנערכת השבוע בניו יורק, ועסקו גם בנושא חששותיה של ארה"ב מהעברות מל"טים איראניים לרוסיה. לא נמסר מה היה דרג השיחות, אך חשוב לציין כי נשיא איראן אברהים ראיסי וכן אמיר קטאר, שיח' תמים בן חמד, וראש ממשלת קטאר מוחמד בן עבד א-רחמן אאל ת'אני, נכחו השבוע במטה האו"ם בניו יורק.

ב-20 בספטמבר התראיין ראש ממשלת קטאר לרשת CNN. הוא נשאל האם הסכם האסירים בין איראן לארה"ב יכול להוביל להסכם מקיף יותר. "אני לא יכול לטעון שזה (עסקת האסירים) יוביל להסכם גרעיני, אבל זה בהחלט יוביל לסביבה טובה יותר", השיב המנהיג הקטארי. "מה שקרה אתמול למעשה היה אבן בניין נהדרת לבנייה מחדש של האמון בין שתי המדינות", הוא הצהיר. "אני מקווה ששתי המדינות מאמינות שזה יוביל לסביבה טובה יותר כדי ללכת על הסכם שלם בנושא הגרעין".

ראש ממשלת קטאר מוחמד בן עבד א-רחמן אאל ת'אני | צילום: EMMANUEL DUNAND/AFP via Getty Images

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
"לתפיסת האמריקנים, הסנקציות על המתנחלים הן איזשהו ניסיון להזהיר את ישראל שאם היא לא תשתלט על המצב, זה יורחב"

אלעד נבו

פרופ' עמיחי כהן, ראש התוכנית לביטחון ומשפט במכון הישראלי לדמוקרטיה, מסביר בריאיון למגזין אפוק את משמעות הסנקציות שהטילו לאחרונה ארה"ב ומדינות נוספות על מתנחלים ישראלים, ולאן הן עשויות להוביל בהמשך. "הכניסו אותנו לאותה רשימה עם מדינות כמו רוסיה, סין וונצואלה – זה מצב משפיל"

טראמפ ניצח בדרום קרוליינה, מדינת הבית של ניקי היילי

דורון פסקין

הנשיא לשעבר זכה בכ-60% מהקולות והביס את יריבתו, ניקי היילי. עם זאת, היילי הודיעה שתמשיך במרוץ

הונגריה ואיראן סיכמו: מרחיבות את שיתוף הפעולה בין המדינות

דורון פסקין

שרי החוץ של איראן והונגריה ערכו מסיבת עיתונאים משותפת, בה הכריזו על חתימה על "מסמכים אסטרטגיים" ושיתוף פעולה בתחומים כלכליים ומדיניים

ביידן הודיע על 500 סנקציות חדשות נגד רוסיה

דורון פסקין

משרד האוצר האמריקני הצהיר כי "זהו המספר הגדול ביותר של סנקציות שהוטלו מאז הפלישה של רוסיה לאוקראינה"

סומליה מעבירה את השליטה במים הטריטוריאליים שלה לטורקיה

דורון פסקין

השתיים חתמו על הסכם הגנה חדש במסגרתו תקבל טורקיה אחריות כוללת על הגנת השטח הימי של סומליה. מה האינטרסים הגיאו-פוליטיים המעורבים, ומה ירוויח ארדואן מכך?

סין: לפלסטינים יש זכות לעשות שימוש ב"מאבק מזוין" נגד ישראל – לא מדובר בטרור

דורון פסקין

נציג סין אמר את הדברים במהלך היום הרביעי לדיונים בבית הדין הבינלאומי בהאג בנושא "חוקיות הכיבוש הישראלי של שטחים פלסטיניים"

שתפו: