הרשמה לניוזלטר

בגיל 65 ניצה עברה עם בעלה ליפו. מאז היא צועדת כל בוקר על החוף, יושבת בפרלמנט בנמל וקונה דגים מהדייג על המזח: “חיפשתי איכות חיים שמתאימה לגיל שלנו, והתאהבתי לגמרי ביפו. זה מרגיש חו”ל וזו מתנה של ממש”

אביטל לב | 3 באוקטובר 2017 | תוכן שיווקי | 5 דק׳

איך הפכו דירות בוטיק ביפו ללהיט של בני ה-50+?

”נורא רציתי שינוי, חיפשתי איכות חיים שמתאימה לגיל שלנו”. כך התחיל הרומן של ניצה בת ה-70 עם יפו. במשך כ-40 שנה היא גרה עם משפחתה בהרצליה, אבל אחרי שהילדים עזבו הווילה הגדולה מדי התיישנה ואיבדה מהאטרקטיביות שלה. גם הנסיעות התכופות לקניות, לבילויים ולבקר את הנכדים, התישו את בני הזוג.

טאונהאוס קומת קרקע. רצפת תקרה של 6 מר המחבקת מטבח מזמין ומואר

טאונהאוס קומת קרקע. רצפת תקרה של 6 מר המחבקת מטבח מזמין ומואר

“בדיוק כשהבנתי שאני חייבת שינוי, הבן שלי קנה דירה ביפו”, מספרת ניצה. “ואז עלה הרעיון. יחד עם חברה טובה שגרה עשרות שנים בווילה ברמת השרון, התעניינו בפרויקט חדש ביפו. אהבנו את התוכניות, המחיר השתלם והמיקום הקסים אותנו. אז קנינו שני הזוגות דירות באותו פרויקט. בהתחלה חששנו שזו תהיה טעות, אבל הלהיבה אותנו המחשבה שנצעד כל יום ב’פארק מדרון’ שגולש אל הים”. מאז, הרומן של ניצה עם יפו התחזק מיום ליום.

לקנות דגים מהדייג

כיום, חמש שנים לאחר המעבר, ניצה לא מצליחה לדמיין את החיים שלה בלי יפו: “התאהבתי לגמרי ביפו. זה מרגיש חו”ל. הקרבה לים, לשוק הפשפשים, לנמל, לפארק וליפו העתיקה עם הסמטאות והגלריות שבה. וכמובן, הסמיכות לנכדים. כפנסיונריות יש לנו הרבה זמן לבלות ביחד וליהנות מכל הקסם של יפו.

טאונהאוס צפוני - קומת גג מטבח דלוקס ופינת אוכל

טאונהאוס צפוני – קומת גג מטבח דלוקס ופינת אוכל

“הכל קל, זמין ובמרחק הליכה. כל החנויות קרובות ופתוחות שבעה ימים בשבוע, גם בחגים. הכל טרי ואיכותי. שירות כמו פה לא ראיתי בשום מקום. וכשבא לי לקנות דגים ישר מהדייג, אני קונה ומכינה. אין כיף גדול מזה. הליכה בפארק מדרון היפיפה זה כמו חלום. פשוט מקסים. יפו עוברת תהליך מאוד יפה. רחובות שלמים מתייפים, יש תנופת בנייה ומטפחים את הגנים הציבוריים והרחובות”.

אלו עוד יתרונות יומיומיים גילית ביפו?

“אנחנו צועדות בבוקר מול הים, ואחר כך יושבות בקפה בנמל עם פרלמנט הנשים שכולן עברו ליפו מבתים גדולים מחוץ לעיר. גם הנסיעה למוקדי תרבות מחוץ ליפו לוקחת כמה דקות – למסעדה, לתיאטרון ולאופרה בתל אביב או לקולנוע בראשון לציון. פעם הייתי בטוחה שהרצליה היא מרכז העולם, היום אני מבינה שיפו היא המרכז האמיתי”.

כמו בניו יורק ובלונדון

הבחירה של ניצה משקפת תופעה עולמית נרחבת של “מצמצמי דיור”, כלומר בני חמישים ומעלה שנפרדים מהווילות הגדולות בפרברים אחרי שהילדים בגרו ועזבו את הקן. ההורים עוברים לדירות חדשות, נוחות, מפנקות ובסטנדרט גבוה אך גדולות פחות מהבתים שעזבו.

בניו יורק, בלונדון ובערים מתקדמות אחרות בעולם, ניכרת מגמת מעבר של אותן משפחות לשכונות קונספט עם אופי, לערים ותיקות או לעיירות חוף יפיפיות כמו באיטליה, יוון או קרואטיה. לסביבת מגורים עם נשמה. לשכונות עם סמטאות ציוריות, נמל נעים ושווקים תוססים. שכונות עם יופי אותנטי, עם פשטות בסיסית ועם אמירה.באנר קרן נדלן יפו 1000-1500 פיקסלים

הטרנד המעודכן ביותר לא מתייחס רק לשכונה או לעיר שאליה עוברים, אלא גם לבחירת הבית עצמו. מדובר באנשים שלא עוזבים את הווילה כדי לגור בעוד דירה במגדל טיפוסי או בפרויקט ענק עם מאות דירות זהות שנראה כי יצאו מאותו פס ייצור. הם מחפשים בית שהושקעה מחשבה בתכנון האדריכלי שלו, שאי אפשר למצוא עוד אחד כמוהו. הם רוצים בית יוקרתי אבל לא מנוכר, כזה שמשתלב בטבעיות בסביבה שלו, שנטמע בקהילה המקורית מבלי לבלוט יותר מדי. בית ברמת עיצוב ואבזור גבוהה ביותר, אבל שלא מנקר עיניים. בית בסגנון המקומי שמשלב אלמנטים אופייניים גם בעיצוב הפנימי.

טאונהאוס צפוני - קומת מגורים מפנקת ורחבת ידיים

טאונהאוס צפוני – קומת מגורים מפנקת ורחבת ידיים

ומה הכי הולך היום בעולם? בתי בוטיק עירוניים שמתוכננים בקפידה, מרגישים כמו בית פרטי ומממוקמים בשכונות ותיקות שמצטיינות בקסם מיוחד. בתים מרווחים ומפנקים אבל לא ענקיים מדי, עם חללים מרכזיים גדולים לאירוח. בתים פרקטיים ונוחים שמספקים פרטיות. עם כניסה פרטית, גינה קטנה ומרפסות נעימות. בז’רגון המקצועי הם נקראים טאונהאוס.

הקסם של עג’מי

בארץ הטרנד הזה נמצא בחיתוליו. נווה צדק, רחוב רוטשילד וכרם התימנים כבר עברו מהלך דומה. וכיום יפו נמצאת בעיצומו של תהליך התחדשות כזה, שכולל מעבר של זוגות מבוגרים אל בתי בוטיק שנבנים בה. בזמן שתל אביב גדלה והפכה למנוכרת וזרועת מגדלים, יפו נותרה הפינה החמה, השלווה, הציורית והפשוטה. עם השילוב המעניין בין ישן לחדש, בין שקט לעיר יצרית שמתפקדת 24/7, 365 ימים בשנה. הוואי קהילתי יחד עם אוכלוסייה מגוונת.

טאונהאוס דרומי - אזור אירוח בקומתת הגג אליו מגיעים עם מעלית פרטית. נהנה מחלונות בלגיים המאירים את הקומה כולה

טאונהאוס דרומי – אזור אירוח בקומתת הגג אליו מגיעים עם מעלית פרטית. נהנה מחלונות בלגיים המאירים את הקומה כולה

ובתוך יפו, עג’מי מצויה בתחילתה של מגמה כזאת. השכונה המיוחדת שיושבת על קו החוף שומרת על הקסם שלה גם בתוך תהליך ההתחדשות שהיא עוברת. היא נהנית ממיקום אסטרטגי וממרחק הליכה קצר מכל הדברים הטובים שיפו מציעה – הים, הנמל, שוק הפשפשים, פארק מדרון והעיר העתיקה.

טאונהאוס צפוני קומת גג אזור אירוח הנהנה ממעלית פרטית ומרפסת היוצאת מהסלון

טאונהאוס צפוני קומת גג אזור אירוח הנהנה ממעלית פרטית ומרפסת היוצאת מהסלון

לא במקרה זינקו בשנים האחרונות מחירי הנדל”ן ביפו בכלל ובעג’מי בפרט. הביקוש הגדול רק ממשיך להעלות את ערך הנכסים. מומחים בענף מעריכים שהמחירים בשכונה ימשיכו לטפס בשנים הקרובות, כך שמשקיעים מוצאים פוטנציאל גדול בנכסים באזור.

כל דירה עם שיק משלה

הבתים המיוחדים בעג’מי הם המבוקשים ביותר. הם נבנים במתחמים אינטימיים שכל דירה בהם היא יחידה במינה. כזה בדיוק הוא פרויקט “טאונהאוס עג’מי יפו“, שנותן מענה למי שמחפשים את הדירות שאינן סטנדרטיות. הקומפלקס היוקרתי כולל שלוש דירות בלבד, שכל אחת מהן מציעה אופי ושיק משלה וחוויית מגורים אחרת: דירת גן ושתי דירות דופלקס שונות זו מזו. למען הפרטיות ותחושת הבית הפרטי, לכל יחידה יש כניסה נפרדת ושתי חניות מקורות וסגורות.

טאונהאוס גן - עם גינה מוגבהת הבנויה מטר מעל הקרקע

טאונהאוס גן – עם גינה מוגבהת הבנויה מטר מעל הקרקע

המבנה ממוקם ברחוב הספינה בלב עג’מי המתחדשת, ותוכנן על ידי משרד האדריכלים היפואי קיסילוב קיי, ששימר את הסגנון המקומי ושילב את המבנה בטבעיות בסביבה. העיצוב המוקפד כולל נגיעות ים תיכוניות מקומיות כמו תקרות גבוהות וקירות “משרבייה” שהם מעין מחיצות תחרה שמצד אחד מאפשרות זרימת אור ואוויר, אך מצד שני מעניקות פרטיות.

בדירת הגן, למשל, קשה להתעלם מגובה קומת הכניסה שמגיע לחמישה מטרים. ובנוסף, יש בה גלריה, מרתף מואר שפונה לגינה וחצר צמודה בשטח של 40 מ”ר. שטח הדירה עצמה 136 מ”ר. שתי דירות הדופלקס מתפרסות על שתי קומות. שטחה של דירה אחת 164 מ”ר, ושל השנייה 139 מ”ר. בשתיהן מרפסות גג כיפיות ומאווררות. אחת מדירות הדופלקס כבר נמכרה עוד לפני תום הבנייה.באנר קרן נדלן יפו 1000-1500 פיקסלים

שלוש הדירות מרווחות ושטופות אור טבעי ומתגאות במרפסות רומנטיות ובגינות. מעליות פרטיות, גלריה ומרתפי יין הם רק חלק מהמפרט הסופר יוקרתי. ולמרות זאת, המבנה לא מנקר עיניים אלא נטמע בשכונה. והמיקום? במרחק הליכה קצרצר מכל מוקדי הבילוי היפואיים האהובים, והכי חשוב – מחוף הים.

או כמו שניצה סיכמה את המהפך שהמעבר ליפו חולל בחייה: “כשאני יורדת בכל בוקר לים אני אומרת לעצמי שוב ושוב ‘זה ממש לא מובן מאליו’. המגורים ביפו בקרבה כזאת לים זו מתנה של ממש”.


קרדיט לתמונות בכתבה: פרויקט “טאונהאוס עג’מי יפו

שתפו את הכתבה:

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
מדעי השכנוע

דינה גורדון

ג׳ ים הלך לסידורים בעיר ניו יורק ופתאום רעב תקף אותו. הוא הסתכל לצדדים וראה בזווית העין מקום קטן שמוכר נקניקיות – "מעולה, אלך לשם", חשב. הוא נכנס...

השפה הנסתרת של החיות

דינה גורדון

נאמר על שלמה המלך שהוא היה החכם באדם. בין שאר כישוריו הוא ידע לדבר עם בעלי חיים, וזו אינה משימה קלה. מחקרים שנערכו בשנים...

ההיסטוריה האבודה של הליברליזם

איל לוינטר

"אני מתכוון להקים ממשלת אחדות רחבה וליברלית", אמר בני גנץ לאחר הבחירות לכנסת ה-22[1]. "רק ישראל ביתנו תשמור על ישראל ליברלית", קובעת...

אסטרטגיית גרגיר הקפה: איך לשנות את הסביבה במקום שהסביבה תשנה אתכם

דינה גורדון

השופט היכה שלוש פעמים בפטיש על שולחנו ופנה אל ראש חבר המושבעים: "אני...

תרופת הרוח

מאיה מזרחי, דינה גורדון

היסטוריונים מכובדים מסבירים שיש לנו מזל רב. פעם, מזמן, כשאנשים נתקלו במגיפות וכשעברו אסונות טבע, הם לא ידעו איך להתמודד איתם. לא הייתה טכנולוגיה,...

סוציאליזם אאוט, קפיטליזם אין: מה לומדים ילדי המיליונרים שכל האחרים לא

מאיה מזרחי

אנקדוטה שרצה באינטרנט מספרת על איש עשיר שרצה ללמד את בנו על היתרונות...

מדוע אריסטוקרטיה נחוצה לחברה שלנו

מאיה מזרחי

בילדותי נסעתי לשהות עם משפחתי בעמק הלואר שבצרפת. אזור פסטורלי המאוכלס בטירות ובהיסטוריה עתיקה. בקיץ הטירות...

כיצד להפוך למבוגרים טובים יותר

מאיה מזרחי

ההורים של סינתיה בת ה-14 היו מבולבלים מאוד. מסיבות שהם לא יכלו להבין ההתנהגות של בתם השתנתה לבלי הכר בשנה האחרונה. היא הפכה...

שתפו: